Jak złapać Mewtwo w Pokemon Go

Mewtwo to jeden z najpopularniejszych legendarnych Pokemonów w historii serii. Powstawały filmy skupiające się na jego pochodzeniu i często pokazujące, jak potężny jest. W Pokemon GO Mewtwo jest też niesamowicie potężny i trudny do złapania.

Jak złapać Mewtwo w Pokemon Go

Zanim złapiesz Mewtwo, musisz nauczyć się go pokonać. Aby go pomyślnie uchwycić, potrzeba dużo przygotowań i strategii, ponieważ jest to legendarny Pokemon. Poniżej znajduje się ogólny przegląd Mewtwo.

Przegląd Mewtwo

Jak wspomnieliśmy, Mewtwo to Legendarny Pokemon, który jest z natury silniejszy i może wytrzymać wiele kar ze strony innych Pokemonów. W związku z tym nie każdy będzie w stanie go złapać.

Mewtwo jest typem psychicznym. Jak wszystkie typy Pokemonów, ma słabość do co najmniej jednego innego typu. W przypadku Psychic ten typ przegrywa z typami Bug, Dark i Ghost.

Jeśli chcesz mieć łatwiejszy czas na złapanie Mewtwo, zdecydowanie zalecamy przyniesienie najpotężniejszego Pokemona z co najmniej jednym z tych typów.

Z drugiej strony, bycie typem psychicznym pozwala Mewtwo odpierać ataki typu Fighting i psychicznego. W związku z tym staraj się unikać tych dwóch typów, ponieważ nie będą one tak skuteczne, jak słabości Mewtwo, a nawet typy neutralne.

Jeśli chodzi o statystyki, Mewtwo ma maksymalną siłę bojową (CP) 4178. Inne statystyki zaczynają się od 300 Ataku, 214 Wytrzymałości i 182 Obrony.

Szybko można stwierdzić, że Mewtwo będzie ciężko osłabić i złapać Pokeballem. Poza przynoszeniem najsilniejszego Pokemona z typami Bug, Dark i Ghost, zapasy, takie jak cukierki i lepsze Pokeballs, dadzą ci przewagę.

Jak złapać Mewtwo

Mewtwo to boss rajdowy, który pojawia się tylko podczas wydarzeń. A wydarzenia nie zdarzają się zbyt często, dlatego nie możesz teraz złapać Mewtwo.

Najnowszym sposobem na złapanie Mewtwo było dołączenie do Pokemon GO Tour: Kanto Event. Kurs odbył się w sobotę 20 lutego od 9:00 do 21:00. Do złapania było ponad 100 Pokemonów z regionu Kanto, ale wiele z nich było zamkniętych za zaporą.

Mimo to wszyscy Trenerzy mogli napotkać czterech możliwych bossów rajdowych, nawet jeśli nie zapłacili. Jednym z nich jest Mewtwo i jeśli uda Ci się na niego wpaść, uważaj się za szczęściarza. Mimo to musisz być przygotowany, aby z nim walczyć i wygrać, zanim zdołasz go złapać.

Ogólne kroki były następujące:

 1. Uruchom Pokemon GO podczas wydarzenia.
 2. Koordynuj najazd ze znajomymi lub osobami w pobliżu.
 3. Zmierz się z Mewtwo.

 4. Spróbuj osłabić Mewtwo.

 5. Złap Mewtwo za pomocą Pokeballa.

 6. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, z powodzeniem zdobędziesz Mewtwo.

Aby złapać Mewtwo, potrzebujesz EX Raid Pass. Aby zdobyć taką przepustkę, musisz mieć doskonałe wyniki w bitwach rajdowych, stale je wygrywając. Po zdobyciu przepustki możesz koordynować działania z pobliskimi trenerami i współpracować, aby złapać Mewtwo.

Ogólnie rzecz biorąc, potrzebujesz około trzech do czterech trenerów, aby złapać Mewtwo, ale posiadanie większej liczby nie zaszkodzi.

Dopóki Niantic nie zdecyduje się wypuścić kolejnych wydarzeń, złapanie Mewtwo jest niemożliwe. To powiedziawszy, dobrym pomysłem jest śledzenie wiadomości o Pokemon GO. Może następne wydarzenie jest tuż za rogiem?

Poniżej znajduje się więcej szczegółów i danych metagry, które pomogą Ci zrozumieć najlepsze sposoby na złapanie Mewtwo.

Przydatna informacja

Według obliczeń Pokebattler, strony internetowej, która pomaga Trenerom obliczać najlepsze liczniki przeciwko niektórym Pokemonom, istnieje kilka Pokemonów, które mogą skutecznie przeciwdziałać Mewtwo. Te Pokemony muszą również mieć określone ruchy w swoim zestawie ruchów. Oto lista:

 • Shadow Tyranitar wyposażony w Bite and Crunch
 • Origin Forme Giratina wyposażona w Shadow Claw i Shadow Ball
 • Chandelure wyposażony w Hex i Shadow Ball
 • Darkrai wyposażony w Warczenie i Mroczny Puls
 • Shadow Houndoom wyposażony w Snarl i Faul Play
 • Mega Gengar (Pazur Cienia, Kula Cienia)
 • Shadow Mewtwo wyposażony w Psycho Cut i Shadow Ball
 • Mega Houndoom wyposażony w Snarl i Foul Play
 • Mega Gyarados wyposażony w Bite and Crunch
 • Shadow Weavile wyposażony w Warczenie i Faul Play

W przypadku Mega Houndoom, Mega Gengar i Mega Gyarados możesz mieć tylko jednego Mega Evolved Pokemon na raz. Najlepszym wyborem spośród tych trzech jest Mega Gengar, ale jeśli nie masz Mega Gengar, pozostałe dwa są akceptowalnymi zamiennikami.

Zdobycie tych Pokemonów może być trudne, do tego stopnia, że ​​nie możemy winić nawet najlepszych graczy za ich brak. Potrzeba dużo czasu i wysiłku, aby powyższy Pokemon osiągnął formę do walki, wystarczająco dużo, aby zmierzyć się z Mewtwo.

Zamiast tego mamy inne rozwiązanie. Oto lista Pokemonów innych niż Shadow i Mega, które możesz zabrać ze sobą, aby zdjąć Mewtwo. Te pokemony są łatwiejsze do zdobycia i mogą być kluczem do zwycięstwa każdego trenera.

 • Genesect wyposażony w Fury Cutter i X-Scissor
 • Regigigas wyposażony w Ukrytą Moc typu Duch i Giga Impact
 • Houndoom wyposażony w Snarl i Faul Play
 • Absol wyposażony w Snarl i Dark Pulse
 • Banette wyposażony w Shadow Claw i Shadow Ball
 • Mewtwo wyposażony w Psycho Cut i Shadow Ball
 • Weavile wyposażony w Snarl i Faul Play
 • Hydreigon wyposażony w Bite i Dark Pulse
 • Tyranitar wyposażony w Bite and Crunch
 • Gengar wyposażony w Shadow Claw i Shadow Ball
 • Burn Drive Genesect wyposażony w Fury Cutter i X-Scissor

Aby zapewnić sobie większą szansę na złapanie Mewtwo, użyj techniki rzucania z blokadą koła dla swoich Pokeballi i użyj jagód Golden Razz.

Jeden na 20 Mewtwos to Błyszczący Pokemon, podobnie jak wszystkie inne Legendarne Pokemony. Mewtwo z perfekcyjnymi statystykami lub 100% IV będą miały zwykle 2387 CP. Przy dobrej pogodzie dochodzi do 2984.

Dodatkowe często zadawane pytania

Jak złapać Mew w Pokemon GO?

Aby złapać Mew, musisz odblokować zadanie badawcze o nazwie „Mityczne odkrycie”. To zadanie składa się z ośmiu kroków i musisz je wszystkie wykonać. Ze względu na zwięzłość nie podamy tutaj wszystkich szczegółów.

Po ukończeniu pierwszych siedmiu zadań będziesz walczył z Mew. Dobrą rzeczą jest to, że Mew nigdy nie ucieknie, więc możesz rzucić w niego wszystkimi Pokeballami. Kiedy pomyślnie złapiesz Mew, wykonasz teraz zadanie badawcze.

Po drodze każde z ośmiu zadań zapewni ci hojne nagrody. Dostajesz nie tylko Mew, ale także dużo zasobów i XP. To zadanie brzmi dla nas jak dobra inwestycja czasu.

Przeciwko czemu Mewtwo jest słaby?

Jako Pokemon psychiczny, Mewtwo jest słaby przeciwko Pokemonom typu Dark, Bug i Ghost. Zadadzą one dodatkowe obrażenia i sprawią, że bitwa będzie prostsza i wydajniejsza.

W końcu złapałem Mewtwo!

Teraz, kiedy już wiesz, jak złapać Mewtwo, możesz sprawić, że bitwa będzie spacerkiem po parku. Posiadanie Mewtwo w swoim Pokedexie to coś więcej niż posiadanie potężnego towarzysza, ale także daje ci prawo do chwalenia się. Pokazuje, że masz to, czego potrzeba, aby złapać jednego z najpotężniejszych Pokemonów w grze.

Czy udało ci się zdobyć Mewtwo podczas wydarzeń? Jakiego innego Pokemona chciałbyś, aby Niantic wypuścił jako Raid Boss? Powiedz nam w sekcji komentarzy poniżej.