Jak uzyskać współrzędne GPS dla lokalizacji w Mapach Google

Mapy Google to jedno z najpopularniejszych narzędzi nawigacji GPS dostępnych obecnie na rynku. Wystarczy kilka kliknięć, aby łatwo znaleźć ciekawe miejsca, restauracje i mapy tras dostosowane do Twoich potrzeb. Ale co, jeśli chcesz zmapować lokalizację, która nie jest jeszcze przypięta? Będziesz musiał uzyskać współrzędne GPS dla tej lokalizacji, aby pozostać na dobrej drodze.

Jak uzyskać współrzędne GPS dla lokalizacji w Mapach Google

Jeśli potrzebujesz dokładnych współrzędnych określonej lokalizacji na mapie, Mapy Google to najskuteczniejszy i najdokładniejszy sposób ich uzyskania. Możesz także użyć Map Google, aby znaleźć miejsce na podstawie jego współrzędnych GPS.

Współrzędne GPS jednoznacznie wskażą lokalizację na mapie i możesz użyć współrzędnych, aby ustawić miejsce spotkania lub upewnić się, że wskazówki są prawidłowe.

W tym artykule pokażemy dokładnie, jak uzyskać współrzędne GPS w Mapach Google.

Jak uzyskać współrzędne GPS w Mapach Google na iPhone'a?

Większość użytkowników korzysta z Map Google w podróży. Ponieważ telefony użytkowników są często połączone z Internetem, łatwo jest skonfigurować GPS z urządzenia. Aby uzyskać współrzędne GPS lokalizacji na mapie, wykonaj następujące kroki:

 1. Otwórz aplikację Mapy Google.

 2. Dotknij i przytrzymaj nieoznaczone miejsce na mapie. Możesz użyć palca, aby powiększyć mapę i uniknąć innych pinezek.

 3. W stukniętym miejscu pojawi się czerwona pinezka. Stuknij w czerwoną pinezkę.
 4. Przesuń palcem w górę od dołu Map Google, aby wyświetlić długość i szerokość geograficzną wybranej lokalizacji.

 5. Możesz zapisać te współrzędne w schowku, dotykając ich. Następnie możesz wysłać je do dowolnej osoby, wklejając je do aplikacji do przesyłania wiadomości.

 6. Możesz też szybko udostępnić lokalizację, przesuwając palcem w prawo w menu u góry. Stuknij w Udział.

Jak widać, bardzo łatwo jest uzyskać współrzędne GPS z losowej lokalizacji w Mapach Google.

Jak uzyskać współrzędne GPS w Mapach Google na urządzeniu z Androidem?

Urządzenia z Androidem słyną z łatwości obsługi, a Mapy Google nie różnią się od nich. Jeśli używasz Androida, wykonaj te czynności:

 1. Otwórz Mapy Google.

 2. Przejdź do miejsca, dla którego chcesz znaleźć współrzędne. Możesz przewijać i powiększać palcami.

 3. Dotknij i przytrzymaj odpięte miejsce na mapie.

 4. Na miejscu pojawi się czerwona pinezka.

 5. Zobaczysz współrzędne dziesiętne na pasku wyszukiwania.

 6. Możesz nacisnąć pasek wyszukiwania, aby skopiować te współrzędne do schowka.

Jak uzyskać współrzędne GPS w Mapach Google na komputerze?

Jeśli używasz komputera, nie ma dedykowanej aplikacji komputerowej do Map Google. Możesz jednak łatwo uzyskać do niego dostęp za pomocą dowolnej przeglądarki:

 1. Otwórz przeglądarkę. Każda przeglądarka załatwi sprawę.

 2. Wpisz maps.google.com w pasku adresu URL.

 3. Przejdź do miejsca, dla którego chcesz uzyskać współrzędne, używając myszy. Użyj kółka myszy, aby powiększyć lub pomniejszyć.

 4. Kliknij prawym przyciskiem myszy w miejscu, którego potrzebujesz. W menu wybierz „Co tu jest?”

 5. Na dole pojawi się mała karta ze szczegółami dotyczącymi lokalizacji. Współrzędne GPS zostaną wymienione jako część informacji.

Mapy Google sprawiają, że uzyskanie współrzędnych GPS w dowolnym miejscu na świecie jest naprawdę łatwe.

Dodatkowe często zadawane pytania

Oto kilka odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

Czy mogę również pobrać szerokość i długość geograficzną z Map Google?

Piny reprezentują wszystkie lokalizacje w Mapach Google. Te pinezki mogą być tymi, które utworzyłeś, naciskając na mapę lub szukając miejsca. Istnieją również wcześniej istniejące pinezki, takie jak punkty orientacyjne, polecane restauracje lub pobliskie hotele. Gdy wybierzesz pinezkę na mapie, informacje o szerokości i długości geograficznej zostaną wyświetlone w menu.

Dane są wyświetlane w postaci pełnych stopni, minut i sekund (DMS), ze skróconym stopniem dziesiętnym poniżej. Następnie możesz przesłać te informacje komuś innemu, aby udzielił mu właściwych wskazówek.

Jak dokładne są współrzędne GPS otrzymane z Map Google?

Google otrzymuje obrazy z kilku źródeł i łączy je w Mapy Google. Według samego Google twierdzą, że mają dokładność co najmniej 15 metrów. Biorąc pod uwagę, że 15 metrów może być dużo, przeprowadzono badania naukowe, aby zweryfikować i skorygować te twierdzenia. Doszli do wniosku, że przesunięcie może wynosić od 1,5 metra do dziewięciu metrów, w zależności od badanego obszaru.

Ogólnie rzecz biorąc, można liczyć, że dowolny punkt może być oddalony o kilka metrów. Miasta będą miały więcej dostępnych zdjęć, a Google będzie częściej aktualizować swoje mapy ośrodków miejskich niż terenów wiejskich. Jednak wysokie budynki i zakłócenia sygnału mogą powodować większe kołysanie lokalizacji GPS w gęstszych obszarach. Mapy Google będą wystarczająco dokładne, aby umożliwić ludziom spotykanie się lub wskazywanie wskazówek dotyczących codziennego użytku. Jeśli potrzebujesz dokładnej lokalizacji swojego domu, na przykład, aby rozstrzygnąć spór graniczny z sąsiadem, zamiast tego musisz skontaktować się z lokalnym geodetą.

Co to jest kod plus w Mapach Google?

Kod plus służy do tego samego celu co szerokość i długość geograficzna. Może pomóc innym określić dokładną lokalizację (np. wejście do budynku). Możesz zauważyć, że niektóre lokalizacje w Mapach Google pokazują tylko kod plus, a nie współrzędne GPS.

Ten kod można udostępnić innej osobie, aby pomóc jej znaleźć dokładną lokalizację.

Lokalizacja, lokalizacja, lokalizacja

Z Map Google możesz korzystać w wielu sytuacjach, na przykład na czas na kolację. Współrzędne GPS sprawią, że się nie zgubisz. Jednak Google nie oferuje 100% dokładności, ponieważ jest to niemożliwe. Ale do codziennego użytku Mapy Google to niezwykle przydatne narzędzie.

Do czego używasz Map Google? Czy masz zestaw ulubionych współrzędnych GPS? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.