Czy Echo może wyświetlać temperaturę w pomieszczeniu?

Z drugą generacją Amazon Echo wydaje się, że żyjemy już w przyszłości. To małe, ale potężne urządzenie pozwala mieć lepszą kontrolę nad inteligentnym domem. Wśród wielu przydatnych funkcji Echo może wskazać temperaturę w pomieszczeniu.

Czy Echo może wyświetlać temperaturę w pomieszczeniu?

Pokażemy Ci, jak sprawdzić temperaturę w pomieszczeniu, a także wyjaśnimy niektóre zaawansowane funkcje, które mogą ułatwić Ci życie.

Jak aktywować czujnik temperatury?

Jeśli po raz pierwszy używasz czujnika temperatury, może to być nieco mylące. Przeprowadzimy Cię przez proces konfiguracji. Jak zwykle wszystko możesz zrobić za pośrednictwem aplikacji Alexa na telefonie lub tablecie.

 1. Otwórz aplikację Alexa na swoim urządzeniu inteligentnym.
 2. Przejdź do sekcji Inteligentny dom.
 3. Stuknij w czujnik temperatury i włącz go.
 4. Możesz teraz utworzyć nową grupę inteligentnego domu lub dodać czujnik temperatury do istniejącej grupy.

Otóż ​​to! Możesz teraz poprosić Alexę, aby pokazała ci temperaturę w pomieszczeniu, w którym znajduje się Echo. Jednak może być konieczne odczekanie do 45 minut, aż czujnik temperatury zacznie działać prawidłowo. Potrzeba trochę czasu, aby się przystosować i zacząć precyzyjnie mierzyć temperaturę.

Następnym razem, gdy będziesz chciał sprawdzić temperaturę w pomieszczeniu, po prostu powiedz: „Alexa, jaka jest temperatura w pomieszczeniu?”

Echo

Zaawansowane funkcje

Jeśli myślałeś, że to wszystko, co Echo może dla ciebie zrobić, mylisz się. Przeanalizujemy kilka dodatkowych opcji, które na pewno Ci się spodobają.

Czy wiesz, że możesz zamówić Alexę, aby powiadomiła Cię, gdy temperatura w pomieszczeniu spadnie poniżej lub powyżej określonego poziomu? Może być korzystne dla osób cierpiących na określone schorzenia, które muszą utrzymywać temperaturę na stałym poziomie.

Wierzymy też, że pokochasz tę funkcję, jeśli masz małe dziecko i obawiasz się, że przeziębi się. Dzięki zaawansowanym funkcjom Echo możesz być beztroski, ponieważ śledzi on temperaturę w pomieszczeniu 24 godziny na dobę.

Oto jak ustawić tę funkcję:

 1. Otwórz aplikację Alexa na swoim smartfonie.
 2. Stuknij w prawą dolną ikonę.
 3. Przewiń w dół i dotknij Wszystkie urządzenia.
 4. Otwórz Echo lub Echo Plus.
 5. Stuknij w Pomiary.
 6. Ustaw żądaną temperaturę w stopniach Fahrenheita lub Celsjusza.

Teraz możesz przejść do sekcji Rutyny.

 1. Otwórz sekcję Rutyny.
 2. Stuknij znak Plus, aby dodać nową rutynę.
 3. Najpierw musisz ustawić parametr w sekcji „Kiedy to się stanie…”. Możesz wpisać na przykład: „Jeśli temperatura spadnie poniżej 68 F”.
 4. Stuknij w Zapisz.
 5. Teraz nadszedł czas, aby dodać żądaną akcję. Wpisz, co chcesz, aby Alexa zrobiła lub powiedziała, gdy to się stanie. Możesz napisać coś w stylu: „Temperatura spada poniżej 68 F” lub możesz ustawić tak, aby wyświetlał powiadomienie wizualne.
 6. Kliknij Zapisz.

Masz to! Od teraz temperatura w pomieszczeniu nigdy nie spadnie poniżej pewnego poziomu.

Dodatkowa wskazówka

Unikaj umieszczania Echo w pobliżu źródeł ogrzewania i chłodzenia, jeśli chcesz, aby jego czujnik temperatury działał dokładnie. Aby uzyskać najlepsze wyniki, trzymaj go w odległości co najmniej 3 stóp od grzejników, klimatyzacji i okien.

temperatura wewnętrzna

Echo poprawia życie w domu

Trudno wybrać naszą ulubioną funkcję Echo, ale wiele osób twierdziło, że kontrola temperatury była zdecydowanie ich ulubioną. Teraz wiesz, jak z niego korzystać i mamy nadzieję, że okaże się przydatny.

Do czego zwykle używasz Echa? Jaka jest twoja ulubiona funkcja tego inteligentnego głośnika? Podziel się z nami w sekcji komentarzy poniżej.