Kod błędu GApps 70 - jak naprawić

GApps, czyli Aplikacje Google, to pakiet wszystkich niezbędnych aplikacji G Suite na urządzenie z Androidem. Gdy flashujesz niestandardową pamięć ROM na swoje urządzenie, te aplikacje wymagają ręcznej instalacji. Jeśli samodzielnie sflashujesz niestandardową pamięć ROM, nie powinno być żadnych problemów z flashowaniem GApps.

Kod błędu GApps 70 — jak naprawić

Jednak w niektórych przypadkach możesz otrzymać „Kod błędu 70a”. Chociaż nie jest to nic poważnego, ten alert oznacza, że ​​coś uniemożliwia Ci uzyskanie GApps na Twoim urządzeniu.

Błąd 70 jest bardzo powszechny podczas instalowania GApps i zdarza się na większości urządzeń. Oznacza to, że nie masz wystarczającej ilości miejsca na partycji systemowej. Zwykle starsze telefony mają ten problem, ale istnieje kilka rozwiązań, które mogą ci pomóc. W tym artykule omówimy je.

Zwiększ partycję systemową

Jeśli chcesz flashować pełną wersję GApps, będziesz potrzebować znacznie więcej miejsca na partycji. Aby to zrobić, musisz wykonać skomplikowaną metodę, którą opiszemy w tej sekcji. Ta metoda powinna wystarczająco zwiększyć rozmiar partycji twojego systemu, abyś mógł sflashować cały pakiet.

Możesz to zrobić ręcznie, ale jest to proces wymagający dużej wiedzy technicznej, a kilka błędów może na dobre zepsuć Twój telefon. Dlatego nie zaleca się samodzielnego wypróbowywania. Zamiast tego możesz użyć narzędzia innej firmy, takiego jak Lanchon REPIT.

Lanchon REPIT to narzędzie do partycjonowania dla Androida. Po prostu sflashuj plik ZIP w trybie odzyskiwania, aby rozpocząć partycjonowanie. W tym celu należy:

 1. Utwórz kopię zapasową wszystkich cennych plików, ponieważ możesz utracić dane.
 2. Uruchom TWRP na swoim urządzeniu.
 3. Upewnij się, że bateria jest pełna.
 4. Zmień nazwę pliku ZIP na żądaną konfigurację i rozmiar partycji. Wszystkie niezbędne kody konfiguracyjne można znaleźć tutaj w sekcji „Jak skonfigurować”.
 5. Podłącz urządzenie do źródła zasilania.
 6. Prześlij plik ZIP do urządzenia. Instrukcje dotyczące sideload można również znaleźć w powyższym linku.

Nie anuluj skryptu, aby uniknąć potencjalnego ryzyka.

Jeśli ten proces wydaje Ci się zbyt skomplikowany, istnieje sposób na ominięcie kodu błędu poprzez uzyskanie mniejszego pakietu.

Uzyskaj mniejszy pakiet GApps

Jeśli nie chcesz zwiększać partycji i ryzykować uszkodzenia lub zepsucia telefonu, możesz flashować mniejszą wersję pakietu GApps. Ta wersja nazywa się Pico i jest znacznie mniejsza niż zwykły pakiet GApps. Powinno to ominąć kod błędu 70.

Aby to zrobić, powinieneś:

 1. Odwiedź OpenGApps
 2. Wybierz „pico” z kolumny „Wariant”. W tym wariancie otrzymasz cały pakiet Google Play i kilka innych aplikacji Google. Jest mniejszy i zużywa znacznie mniej pamięci RAM, gdy telefon wykonuje czynności i usługi w tle. Jeśli potrzebujesz innych narzędzi Google, możesz je pobrać ze Sklepu Play.
 3. Wybierz platformę i wersję swojego systemu Android. Upewnij się, że dokładnie sprawdziłeś te informacje; w przeciwnym razie proces nie zadziała.

Należy pamiętać, że platforma ARM jest kompatybilna z ARMv7 i aramebi. ARM64 pasuje do architektury Aarch64 i arm64, podczas gdy x86 może być również x86abi.

Ponadto wybierając CyanogenMod dla aplikacji Google, upewnij się, że wybrałeś odpowiednią wersję swojego systemu:

 1. Mod 11 jest dla Androida 4.4
 2. Mod 12 jest dla Androida 5.5
 3. Mod 12.1 jest przeznaczony dla Androida 5.1
 4. Mod 13 idzie z Androidem 6.0 Marshmallow

Jest to najłatwiejszy możliwy sposób radzenia sobie z kodem błędu 70 podczas flashowania GApps.

Zwiększ partycję systemową

Wystarczająco duży dla GApps

Zwiększenie partycji systemowej urządzenia może być korzystne dla normalnego funkcjonowania urządzenia, więc jeśli wiesz, jak to zrobić, zawsze powinieneś to zrobić.

Z drugiej strony zainstalowanie mniejszej wersji pakietu GApps zapobiegnie wszelkim zagrożeniom, jednocześnie dając możliwość ręcznego pobrania wszystkich pozostałych aplikacji Google później.

Dlatego upewnij się, że wiesz, co robisz, zanim zaczniesz eksperymentować z telefonem i ciesz się niestandardową pamięcią ROM i pakietem Flash GApps, niezależnie od jego wielkości.

Czy znasz jakąś inną, prawdopodobnie łatwiejszą poprawkę dla kodu błędu 70? Jeśli tak, podziel się tym z nami w komentarzach poniżej.