Jak usunąć historię wyszukiwania Google na Androida, iPhone'a i Chrome

Możesz chronić swoją historię wyszukiwania przed Google.

Jak usunąć historię wyszukiwania Google na Androida, iPhone'a i Chrome

Google dość często pojawia się w sekcji wiadomości o bezpieczeństwie danych – i nie zawsze w dobry sposób. Ludzie uczą się uważać na to, w jaki sposób dane są wykorzystywane przez Google, od wycieków produktów po dane klientów, a nawet zbieranie danych osobowych osób korzystających z aplikacji Google.

Nawet jeśli nie masz telefonu z Androidem, prawdopodobnie korzystasz z trzech lub czterech usług Google każdego dnia, więc firma dużo o Tobie wie. Zebrane informacje mogą obejmować dojazdy do pracy i nawyki zakupowe, nawet jeśli korzystałeś z usługi w trybie offline.

Ta baza danych o prywatności nie oznacza, że ​​Google próbuje Cię osobiście prześladować, ponieważ informacje są przechowywane anonimowo, ale są dołączone do Ciebie. Proces ten pozwala reklamodawcom lepiej zrozumieć dane demograficzne i określić Twoje zainteresowania, aby lepiej kierować reklamy.

Jeśli patrzysz na coś, czego nie powinieneś, robisz coś w pracy lub nie chcesz, aby witryny wydobywały Twoje prywatne informacje, istnieją sposoby na usunięcie historii Google zapisanej na Twoich urządzeniach.

Użyj przeglądarki internetowej, aby Usuń historię wyszukiwania Google w MyActivity

Zwróć uwagę, że usunięcie historii wyszukiwania usuwa ją z konta Google, a nie z konkretnych urządzeń. Dlatego usunięcie historii powoduje jej usunięcie ze wszystkich urządzeń.

Wykonaj poniższe czynności, aby usunąć historię Google za pomocą iPhone'a, telefonu z Androidem, tabletu, MacBooka, Chromebooka, komputera stacjonarnego lub laptopa.

 1. Przejdź do strony Moja aktywność za pomocą przeglądarki.
 2. W tym momencie NIE KLIKAJ ROZWIJANEGO „USUŃ”. Ta akcja ma filtry czasu (tylko przed dodaniem innych filtrów, takich jak czas lub produkt), ale usuwa całą Historię Google (nie tylko wyszukiwarkę Google) natychmiast po jej kliknięciu. Jeśli filtry zostały już dodane, najpierw otrzymasz monit.

 3. Kliknij „Filtruj według daty i produktu”, następnie wybierz "Szukaj" z listy produktów Google na dole. Wyświetlane są nowe filtrowane wyniki, które pokazują tylko historię wyszukiwania Google.
 4. Aby filtrować/znaleźć historię wyszukiwania Google według określonego słowa lub wyrażenia , wpisz je w „Wyszukaj swoją aktywność” skrzynka.
 5. Aby filtrować/znaleźć historię wyszukiwania Google na podstawie daty , kliknij lub dotknij „Filtruj według daty i produktu” jeszcze raz, a następnie wybierz dane filtra czasu. Możesz potwierdzić, że na liście produktów Google nadal wybrana jest opcja „Szukaj”.
 6. Teraz, gdy masz już przefiltrowaną (lub niefiltrowaną) listę, możesz w razie potrzeby zmienić domyślny "Widok pakietu" na "Widok listy", który wyświetla aktywność wyszukiwania jeden po drugim. Kliknij/dotknij „pionowy wielokropek” (trzy kropki) obok pola wyszukiwania, a następnie wybierz „Widok listy”.
 7. Aby usunąć wyświetlane wyniki po zastosowaniu niestandardowych filtrów i opcji wyświetlania, dotknij lub kliknij "X" po prawej stronie każdego wpisu, to koniec. W przypadku opcji usuwania zbiorczego przejdź do następnego kroku.
 8. Aby zbiorczo usunąć przefiltrowaną listę, dotknij/kliknij "Kasować" przycisk.
 9. Pojawi się monit o potwierdzenie z podglądem przefiltrowanych wyników. To tylko podgląd, nawet po kliknięciu „Podgląd więcej” przycisk. Dotknij lub kliknij "Kasować" jeszcze raz, aby trwale usunąć wszystkie filtrowane elementy.

Wykonanie powyższych kroków pozwala w razie potrzeby szybko usunąć historię wyszukiwania Google przy użyciu określonych dat i słów kluczowych. Po wybraniu „Szukaj” z listy produktów możesz dodać inne filtry, aby znaleźć to, co chcesz usunąć, ale nie na odwrót. Możesz również usunąć inne dane Google w ramach tego samego procesu.

Całkowicie wyczyść całą historię wyszukiwania Google za pomocą przeglądarki Google Chrome

Wykonaj poniższe czynności: jeśli chcesz szybko i łatwo zbiorczo usunąć całą historię wyszukiwania Google, a także opcjonalnie usunąć historię przeglądania, zapisane hasła, pamięć podręczną i pliki cookie w Chrome.

 1. Uruchom Chrome i upewnij się, że jesteś zalogowany.

 2. Kliknij „pionowy wielokropek” (trzy pionowe kropki) w prawym górnym rogu przeglądarki, aby otworzyć menu Chrome.

  Menu Chrome

 3. Teraz wybierz „Ustawienia” z opcji.

  Opcja ustawień Chrome

 4. Następnie kliknij „Wyczyść dane przeglądania”, znajduje się w sekcji „Prywatność i bezpieczeństwo”.Ustawienia Chrome
 5. Otworzy się nowa zakładka, z której możesz wybierać "Podstawowy" lub "Zaawansowany"narzędzia. „Podstawowe” to sposób na szybkie wyczyszczenie historii Google, podczas gdy „Zaawansowane” zapewnia większą kontrolę nad poszczególnymi elementami, takimi jak hasła. Opcje usuwania historii Chrome

Powyższe kroki usuwają całą historię Google (w tym historię wyszukiwania) wybraną podczas procesu usuwania.

Wyczyść historię Google na Androidzie

Na urządzeniu z Androidem otwórz Google Chrome i wykonaj następujące czynności:

 1. Stuknij w „pionowy wielokropek” (trzy pionowe kropki) w prawym górnym rogu.

2. Teraz dotknij "Historia."

3. Następnie wybierz „Wyczyść dane przeglądania…” w nowym oknie.

4. Potwierdź po zakończeniu.

Cała Twoja historia Google, w tym historia wyszukiwania, znika po wykonaniu powyższych kroków. Dlatego upewnij się, że zapisałeś wszystkie witryny, dane i inne dane osobowe w innym miejscu.

Wyczyść historię Google na iPhonie

W przypadku użytkowników iPhone'a otwórz historię Google i wykonaj następujące czynności, aby wyczyścić historię:

 1. Stuknij w „pozioma elipsa” (trzy poziome kropki) ikona menu w prawym dolnym rogu.

2. Następnie dotknij "Historia."

3. Następnie dotknij „Wyczyść dane przeglądania…” w sprawie plików cookie i historii wyszukiwania iMessage.

Cała Twoja historia przeglądania Chrome na iPhonie została usunięta, w tym historia wyszukiwania Google.

Skonfiguruj automatyczne usuwanie danych historii Google

Google oferuje opcję automatycznego zrzutu danych. Jeśli wolisz zachować jakieś dane, najlepiej unikać tej funkcji. Jeśli jednak chcesz ręcznie usunąć dane wyszukiwania Google, wykonaj następujące czynności, aby skonfigurować funkcję automatycznego usuwania:

 1. Odwiedź swoją stronę Aktywność w Google, ale upewnij się, że jesteś zalogowany na właściwe konto.

 2. W lewym menu nawigacyjnym kliknij „Kontrola aktywności”.

 3. Przewiń w dół i kliknij „Automatyczne usuwanie (wyłączone)”

 4. Wybierz automatyczne usuwanie aktywności starszej niż "3 miesiące,""18 miesięcy," lub „36 miesięcy”, następnie kliknij "Następny."

 5. Potwierdź opcję automatycznego usuwania aktywności, klikając "Potwierdzać." Pamiętaj, że podgląd jest właśnie taki.

Najczęstsze pytania dotyczące historii Google

Chcę zapisać moje hasła, ale usunąć wszystko inne. Jak mogę to zrobić?

Jeśli usuwasz wszystkie swoje dane Google, możesz odznaczyć opcję pod Wyczyść dane przeglądania do kasowania haseł. Jeśli jednak potrzebujesz większego bezpieczeństwa, możesz użyć rozszerzenia przeglądarki, takiego jak Last Pass, aby przechowywać wszystkie hasła w bezpiecznej lokalizacji.

Podobnie jak Google lub Chrome przechowujące te hasła dla Ciebie, Last Pass automatycznie uzupełni Twoje hasła.

Czy mogę na stałe zamknąć moje konto Google?

Tak. Jeśli nie chcesz już korzystać z obecnego konta Google, możesz je trwale usunąć. Mamy tutaj artykuł, który wyjaśnia cały proces.

Jeśli odwiedzasz stronę konta Google, możesz kliknąć opcję pobrania wszystkich swoich danych i usunięcia całego konta Google i wszystkiego, co się z nim wiąże.

Pamiętaj, że wykonanie tej czynności całkowicie usunie wszystkie Twoje informacje związane z Google. Ten proces obejmuje utratę wszystkich dokumentów, e-maili, kontaktów i innych dokumentów Google. Jeśli używasz urządzenia z Androidem, musisz utworzyć lub użyć innego konta Google, aby uzyskać dostęp do wielu funkcji i wykonać kopię zapasową urządzenia.