7 interesujących faktów z naszych nawyków Google w 2016 roku

W zeszłym tygodniu Twitter opublikował najpopularniejsze tematy w tym roku. To był prawdziwy szwedzki stół złych wiadomości rozłożonych w ciągu ostatnich 12 miesięcy, a teraz kolej Google, aby zaoferować inne podejście do spraw. Krótko mówiąc, jeśli Twitter był ludźmi oferującymi opinie na temat tego, co się do cholery dzieje, Google to miejsce, w którym ludzie chodzili, aby dowiedzieć się, co powinni myśleć o tym, co się do cholery dzieje.

7 interesujących faktów z naszych nawyków Google w 2016 roku

Tak więc na pewno istnieje wiele skrzyżowań między tymi dwiema listami. W rzeczywistości z dziesięciu najpopularniejszych wyszukiwań w całym kraju tylko jedno nie było objęte czatem na Twitterze: Deadpool. Reszta (Euro 2016, Pokemon Go, David Bowie, Donald Trump, Prince, referendum UE, Alan Rickman, igrzyska olimpijskie i wybory w USA) byli obecni i rozliczani, nawet jeśli zgony zostały zręcznie przyporządkowane do jednej przygnębiającej kategorii: #RIP.

CZYTAJ DALEJ: Recenzja Twittera z 2016 roku przypomni Ci, dlaczego zapomniałeś o tym roku

Możesz zobaczyć pełną listę tutaj, ale to są niektóre rzeczy, które mnie zainteresowały. Oczywiście Twój przebieg może się różnić.

1. Trump przebija wszystkich… z wyjątkiem Davida Bowie

google_searches_in_2016_-_bowie

Jeśli chodzi o osoby wyszukiwane w 2016 roku w Wielkiej Brytanii, Donald Trump był na wyciągnięcie ręki. Nie tylko znalazł się na szczycie poszukiwanych polityków (więcej poszukiwanych niż nowa premier Theresa May; Jo Cox, posłanka zamordowana przez białego nacjonalistę; pokonana wróg Trumpa Hillary Clinton; niekonsekwentna cheerleaderka Brexit Boris Johnson; burmistrz Londynu Sadiq Khan; i Tory Andrea Leadsom, wicemistrza świata przywódczego), ale na liście znalazło się również dwóch członków jego rodziny: jego trzecia żona Melania i córka Ivanka.

Ale kim jest ten gwiazdor czekający na niebie? Tak, David Bowie był częściej wyszukiwany niż Donald Trump w 2016 roku pod względem ogólnej liczby osób. Który sprawia, że ​​jestem szczęśliwy.

2. Może wszystko oprócz sportu

google_searches_in_2016_-_sport_was_huge

Przed Donaldem Trumpem i Davidem Bowie były dwa tematy: Pokemon Go i Euro 2016. Ten ostatni był najczęściej wyszukiwanym tematem w Wielkiej Brytanii, co wcale nie jest złe, biorąc pod uwagę, że jest to biedniejsze rodzeństwo mundialu w oczach większości ludzi.

Na liście znalazły się również igrzyska olimpijskie, na ósmym miejscu. To interesujące, ponieważ globalnie był to najczęściej poruszany temat na świecie na Twitterze, co oznacza, że ​​jeśli po prostu nie mówimy o tym więcej niż go szukamy, po prostu nie jesteśmy tak zaniepokojeni olimpiadą tutaj.

Jeśli chodzi o sportowców, najczęściej wyszukiwanymi piłkarzami byli Paul Pogba, Jamie Vardy i Will Grigg, ale najczęściej wyszukiwanym sportowcem był zawodnik UFC: Conor McGregor. Laura Trott jest jednak jedyną sportowcem, która znalazła się w pierwszej dziesiątce najsłynniejszych wyszukiwań kobiet.

Wayne Bridge wydaje się zaskakującym włączeniem, dopóki nie zdasz sobie sprawy, że był w tym roku gwiazdą reality TV, co prowadzi mnie do…

3. Reality TV i wyszukiwania w Google idą w parze

google_searches_in_2016_-_reality_tv_was_huge

Było wiele osób, które musiałem znaleźć na tej liście, będąc – jak często żartuje Monica, nasza redaktorka naczelna – uśpionym agentem z 1900 roku, nieświadomym współczesnej kultury popularnej. Bezbłędnie, prawie za każdym razem, gdy wpisałem czyjeś imię, przypadkowo dodając do rejestru wyszukiwania, odpowiedź wracała, że ​​​​byli w jakimś programie telewizyjnym lub innym. Ściśle mówiąc, Big Brother, The X Factor, jedynym sposobem jest Essex, jestem gwiazdą… Zabierz mnie stąd – wszystkie z nich są dostępne, a wszystkie ich narodzone na nowo gwiazdy zyskują nowy wzrost popularności wyszukiwania w 2016 roku.

4. Referendum UE przyniosło więcej pytań niż odpowiedzi

eu_emoji_smug_flag

Głosowaliśmy za Brexitem w czerwcu. Pamiętam, ponieważ nie spałem zbyt późno, śledząc reakcje na Twitterze i żałowałem tego następnego dnia.

Nigdzie szaleństwo przekształcania głęboko złożonego i szczegółowego pytania w formę pojedynczego binarnego wyboru jest bardziej widoczne niż w Google.

Tutaj przedstawione bez komentarza, ale z wyraźnie sugerowaną dezaprobatą, są najczęściej zadawane pytania dotyczące Brexitu w 2016 roku:

  • Czym jest Brexit
  • Czym jest jednolity rynek
  • Czym jest UE
  • Co to jest artykuł 50
  • Gdzie jest Bruksela?

Google dostarczyło trochę danych regionalnych, więc mogłem sprawdzić, czy obszary Remain/Leave zadają więcej pytań UE. Wydaje się, że nie ma różnicy, ale biorąc pod uwagę, że próbka Google obejmowała w przeważającej mierze miasta (które zwykle popierały Remain), nie było to najbardziej naukowe badanie. Bradford i Birmingham poparli program Leave, a każde z nich miało po dwa pytania dotyczące UE w swojej dziesiątce – tak samo jak w przypadku Londynu, Cardiff i Glasgow.

Belfast miał tylko jedno pytanie związane z Brexitem w pierwszej dziesiątce, ale zdumiewające „co to jest internet” było jego najpopularniejszym hasłem wyszukiwania, które rodzi tak wiele pytań.

5. Wiele osób korzysta z Google do wyszukiwania wiadomości

google_searches_in_2016_-_people_get_their_news_online

Pomimo tego, że źródła wiadomości są dość wiarygodnym wskaźnikiem tego, jak głosowali w referendum UE, interesujące jest to, że zamiast wybierać źródło wiadomości i chodzić tam, aby przeczytać o bieżących tematach, internauci z Wielkiej Brytanii coraz częściej szukają tego tematu a potem czytanie najnowszych z dowolnej witryny zalecanej przez Google – zazwyczaj za pośrednictwem skrzynki z wiadomościami, jak można sobie wyobrazić. Z biegiem czasu może to mieć interesujące reperkusje, jeśli chodzi o to, jak opinia publiczna postrzega przyszłe problemy dnia.

A jakie wydarzenia informacyjne przyciągnęły największą uwagę? Brexit, wybory w USA i huragan Matthew znajdują się w pierwszej trójce, a resztę listy tworzą ataki terrorystyczne (Bruksela, Nicea), bieżące wydarzenia (sprzedaż BHS, wirus Zika, obserwacje klaunów, Harambe) i Znowu Brexit – tym razem w rozmiarze naszych Tobleronów.

6. iPhone pozostaje najczęściej wyszukiwaną technologią

iphone_7_vs_samsung_galaxy_s8_-_iphone_camera

Możesz się zastanawiać, dlaczego serwisy techniczne piszą tak dużo o iPhonie. Prosta odpowiedź brzmi, ponieważ statystycznie Ci na tym zależy. To jest coś, o czym mówią nam od lat pakiety analityczne, ale wyszukiwania Google w 2016 r. potwierdzają ten fakt.

W cieniu iPhone'a znajduje się Samsung Galaxy S7; Piksel Google; Niebo Q; Amazon Echo; Nintendo ogólnie; Amazon Fire TV; Blaze Fitbita; PlayStation VR; i własny iPad firmy Apple.

Wyróżnia się brakiem Samsunga Galaxy Note 7 – prawdopodobnie dlatego, że pojawił się dość późno w tym roku – a potem od razu wrócił do ukrycia w najbardziej szkodliwy sposób, jaki można sobie wyobrazić.

7. Ludzie są tak neurotyczni jak zawsze

google_searches_2016_-_bneuroses

Zobacz powiązane Top 10 globalnych rozmów na Twitterze przypomni Ci, jak zły był rok 2016

Ciekawa jest kategoria „jak” – składa się ona z najbardziej prawdopodobnych słów, które następują po wyrażeniu „jak”. Wraz z ludźmi polującymi na tutoriale (Pokémon Go, Facebook Live i „jak zrobić szlam” w zadziwiający sposób) i próbującymi rozwiać obawy wywołane Brexitem („jak głosować na referendum w UE”; „jak zdobyć irlandzki paszport”; „jak ubiegać się o obywatelstwo brytyjskie”), otrzymujemy rzadki wgląd w to, jak bardzo ludzie są niezadowoleni z siebie.

„Jak dobrze schudnąć”, „jak zachować młodość” i „jak wyglądać śmiesznie” pojawiają się, gdy ludzie próbują zmienić podstawowe aspekty swojej osobowości. Zamykając listę, odpowiednio, pod numerem dziesiątym jest „jak zaakceptować siebie za to, kim jestem”.

A myślałem, że rok 2016 nie może być smutniejszy.