Fortnite Battle Royale: Jak przetrwać burzę

  • Wskazówki i porady dotyczące Fortnite Battle Royale: Przewodnik dla początkujących po Twoim pierwszym Królewskim Zwycięstwie
  • Fortnite Battle Royale: Wszystko, co musisz wiedzieć
  • Znajomość najlepszej strategii bitewnej
  • Jak przetrwać burzę
  • Pobierz Fortnite na Androida

Jeśli grałeś w coś Fortnite Battle Royale, jest jedna rzecz, której obawiasz się bardziej niż snajpera skradającego się za tobą: burzy.

Fortnite Battle Royale: Jak przetrwać burzę

Fortnite Battle Royale wykorzystuje system, który łączy graczy i sprawia, że ​​gra jest trudniejsza, podobnie jak PUBG. W każdej grze jest burza i będziesz chciał trzymać się z dala od nich. Niekoniecznie musisz panikować, jeśli złapie Cię burza, ale z reguły będziesz chciał uniknąć ciemnych chmur.

Teraz, w 2020 roku, gracze Fortnite mogą mieć trochę więcej zabawy w wodzie. Cóż, zabawa jak w próbie przetrwania powodzi, rekinów, innych graczy i maruderów. Nie tylko wysysająca życie burza, rozdział 2 sezonu 3 Fortnite oferuje falę nowych wrogów i zagrożeń. Tylko najbardziej doświadczeni i przygotowani mogą przetrwać do końca.

Tutaj pokażemy, jak działa krąg burzy i jaka taktyka jest potrzebna, aby z niego skorzystać.

Fortnite Battle Royale: Walka z burzami w grze

Jak poradzić sobie z początkiem burzy

Na samym początku gry nie zobaczysz kręgu burzy. Wszystko, co zobaczysz na mapie, to duża niebieska linia pokazująca trasę, którą zamierza przebyć Battle Bus i to wszystko. Innymi słowy, nie możesz wybrać miejsca lądowania na podstawie tego, gdzie będzie oko burzy, ponieważ po prostu nie wiesz.

Gdy autobus bojowy się porusza, jest około 20 do 40 sekund, zanim autobus wysadzi wszystkich pasażerów, po czym następuje jednominutowe odliczanie, podczas gdy maruderzy opadają na podłogę. Dopiero wtedy na mapie widoczny jest pierwszy cel burzy, oznaczony dużym białym kółkiem.

Jeśli wypadłeś wiele kilometrów od kręgu burzy, nie ma powodu do paniki. Macie teraz trzy minuty i 20 sekund, aby zebrać siły, zebrać broń i zaopatrzyć się w amunicję i pułapki, zanim krąg burzy zacznie się zmniejszać. Następnie burza dotrze do krawędzi kręgu po kolejnych trzech minutach. Innymi słowy, od momentu ujawnienia celu burzy masz sześć minut i 20 sekund, aby dotrzeć przynajmniej do krawędzi kręgu.

Zgromadź swoje materiały

Jeśli jesteś dalej od burzy i masz wolny czas, czas zacząć gromadzić zapasy i przygotować się do walki. Ponieważ gracze są zepchnięci do siebie, aby uniknąć obrażeń, kluczowe znaczenie ma zbieranie materiałów budowlanych i broni.

Będziesz chciał być gotowy na zbliżającą się walkę. Prosta drewniana ściana może zapewnić ci trochę osłony, ale także naraża cię na ataki strzelców wyborowych, o których wspominaliśmy wcześniej. Trzymanie się z dala od burzy jest idealne, ale będziesz musiał również wcześniej zebrać wszystkie swoje materiały, aby zapewnić sobie większą szansę na przetrwanie w dalszej części gry.

Zaopatrz się w pomoc, która tak naprawdę nie pomoże w miarę postępów w grze, ale na początku będzie to kluczowe dla twojej długowieczności, jeśli złapie cię burza.

Zakaz obozowania

Każdy, kto kiedykolwiek grał w BattleField lub COD, może zrozumieć ideę biwakowania. Niezależnie od tego, czy gracz wygrywa jako snajper, czy jest zbyt nowy, aby naprawdę zrozumieć, że ukrywanie się nie jest zabawne, po prostu nie jest to opcja w Fortnite.

Jeśli planujesz biwakować do czasu przeprowadzki, tracisz cenne PD i materiały, których będziesz potrzebować później. Nie wspominając o tym, że obozowicze są często celem dla bardziej doświadczonych graczy, co oznacza, że ​​prawdopodobnie nie będziesz musiał się martwić burzą, ponieważ szybko cię wykończą.

Podnieś swoje umiejętności

Praktyka naprawdę czyni mistrza. Utrzymanie zdrowia na jak najwyższym poziomie podczas obrony przed innymi graczami, gdy jesteś w ruchu, to kolejny klucz do przetrwania burzy. Wraz z budowaniem i kolekcjonowaniem broni i pomocy, im lepszy jesteś w posługiwaniu się bronią do walki wręcz lub pistoletem, tym bardziej będziesz się poruszał po mapie.

Jak radzić sobie z burzą w środkowej fazie gry?

fortnite_-_odpieranie_burzy1

Nie ma powodu do paniki, jeśli wypadniesz poza krąg burzy (lub oko burzy) we wczesnych fazach gry. Jak widać z poniższej tabeli, ilość obrażeń, które poniesiesz, gdy zostaniesz złapany przez burzę na wczesnych etapach, jest niewielka – jeden punkt zdrowia na sekundę. Oczywiście, jeśli bezpieczniej jest wykonać 20-sekundowy bieg po strzelaninie zamiast wchodzić prosto do bitwy, a masz wystarczająco dużo zdrowia, aby przeżyć, to nie myśl, że zawsze musisz kierować się prosto do bezpiecznej strefy.

Kilka rzeczy do zapamiętania: broń nadal działa, gdy złapie cię burza. Nadal działają również przedmioty lecznicze, takie jak bandaże i apteczki. Tarcze są jednak bezużyteczne. Obrażenia od burzy będą odejmowane od twojego stanu zdrowia, a nie od tarczy.

Jednak bycie blisko krawędzi burzy może również działać na twoją korzyść. Gracze mają tendencję do panikowania, jeśli są w burzy i pędzą do najbliższego bezpiecznego punktu. Jeśli widzisz, jak przechodzą przez mgłę, często łatwo je zabić.

Ile obrażeń odniesiesz podczas burzy

Scena

Opóźnienie (minuty)

Czas obkurczania (minuty)

Obrażenia podczas kurczenia

Uszkodzenia po skurczeniu

1

3:00

3:20

1

1

2

2:30

1:30

1

2

3

2:00

1:30

2

5

4

2:00

1:00

5

7.5

5

1:30

0:40

7.5

10

6

1:30

0:30

10

10

7

1:00

0:30

10

10

8

1:00

0:30

10

10

9

0:45

0:25

10

10

Jak radzić sobie z burzą po zakończeniu meczu

Krąg burzy będzie się kurczył i kurczył, aż stanie się tylko kropką na mapie. Nawiasem mówiąc, nie da się przewidzieć, gdzie krąg się skurczy. Kurczy się losowo w dowolnym miejscu w bieżącym kręgu.

Pod koniec zdecydowanie nie chcesz dać się złapać w burzę, ponieważ twoja postać będzie otrzymywać obrażenia w tempie 10 punktów na sekundę. Daje to maksymalnie 10 sekund na przetrwanie w burzy.

Na samym końcu gry prawdopodobnie zobaczysz cały krąg burzy z miejsca, w którym stoisz, co daje ci niewielką szansę na ucieczkę i ukrycie się. Teraz nadszedł czas na walkę na śmierć i życie…