Jak zostać testerem wersji beta konsoli Xbox: Jak dołączyć do programu Xbox Insider

Niezależnie od tego, czy jesteś zapalonym graczem, czy po prostu szukasz czegoś do zrobienia, beta-testerzy mogą wypróbować nową technologię, zanim ktokolwiek inny. Szczerze mówiąc, to całkiem słodki koncert, kiedy już się w to wkręcisz. Ale, jak w przypadku wszystkich świetnych rzeczy, zdobycie upragnionego miejsca wśród graczy, którzy będą mogli grać ze wszystkimi najnowszymi aktualizacjami przed innymi, może być dość trudne.

Jak zostać testerem wersji beta konsoli Xbox: Jak dołączyć do programu Xbox Insider

Na szczęście zrobiliśmy wszystko za Ciebie i zebraliśmy informacje, które musisz znać, aby dołączyć do programu. Podczas gdy niektórzy programiści pozwalają po prostu pobierać wersje beta oprogramowania, ale Microsoft robi to trochę inaczej. Firma umożliwia użytkownikom zarejestrowanie się w programie Insider.

Program Xbox Insider pozwala graczom kierować ścieżką rozwoju nowych funkcji i rzucić okiem na nową zawartość na horyzoncie. Dołączanie jest również legalne i stosunkowo łatwe.

best_xbox_one_s_deals_2017_uk_bundles

Jak dołączyć do programu Xbox Insider

Aby dołączyć do programu Xbox Insider, musisz zainstalować aplikację Xbox Insider. Możesz zainstalować tę aplikację na konsoli Xbox lub komputerze.

Instalowanie aplikacji Xbox Insider na komputerze jest proste, jeśli wykonasz następujące kroki:

Korzystając z paska wyszukiwania systemu Windows, wpisz „Sklep”, aby uzyskać dostęp do Microsoft Store. Wyszukaj „Xbox Insider” w prawym górnym rogu.

Kliknij „Pobierz”, aby zainstalować aplikację, a następnie dotknij „Uruchom”, gdy instalacja się zakończy.

Teraz zaloguj się do aplikacji przy użyciu tych samych poświadczeń, których używasz na konsoli Xbox. Po zaakceptowaniu Regulaminu programu zostajesz zarejestrowany!

Możesz to również zrobić na konsoli Xbox bez konieczności korzystania z komputera. Wszystko, co musisz zrobić, to udać się do sklepu Microsoft Store, wyszukać aplikację Xbox Insider i ją zainstalować. Po zalogowaniu się i zaakceptowaniu Regulaminu wszystko gotowe!

Jak działa program Insider?

Program Xbox Insider daje osobom fizycznym możliwość zainstalowania przedpremierowych wersji gier i oprogramowania. Po otwarciu aplikacji możesz wyświetlić Dostępne zadania i wybrać te, które spełniają kompatybilne wymagania.

Kiedy podejmujesz się nowego projektu, Microsoft otrzymuje dane i dane wejściowe zarówno z Twojego systemu, jak i od Ciebie. Akceptując Warunki programu, zgadzasz się na otrzymywanie wiadomości od firmy Microsoft i wysyłanie raportów, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Program Xbox Insider oferuje testerom różne poziomy. Znani jako „Pierścienie”, testerzy zaczynają od kategorii Omega. Jest to otwarte dla wszystkich i daje użytkownikom dostęp do wstępnie wydanych aktualizacji na krótko przed wydaniem. Następnie po miesiącu kadencji przenosisz się do Delta Ring. Następnie jesteś w końcu w programie Beta z trzymiesięcznym stażem w programie i osiągnąłeś co najmniej 5 poziom.

Jeśli poważnie myślisz o testowaniu dla firmy Microsoft, wejdziesz w pierścienie Alpha tylko na zaproszenie. Zasadniczo oznacza to, że jesteś pierwszym, który zdobędzie najnowszą zawartość, zanim zostanie ona przekazana testerom wersji beta.

Zasadniczo potrzebujesz co najmniej trzech miesięcy stażu, aby dotrzeć do pierścienia Beta.

Korzystanie z aplikacji Insider

Teraz, gdy wszyscy jesteście już zarejestrowani i gotowi do testowania najnowszego oprogramowania firmy Microsoft na konsoli Xbox, przyjrzyjmy się, co możesz zrobić z aplikacją i jak zostać najlepszym niejawnym testerem, jakiego kiedykolwiek widzieli programiści!

Po otwarciu aplikacji (używamy komputera PC, ale interfejs Xbox jest bardzo podobny), zlokalizuj ikony po lewej stronie.

Po lewej stronie aplikacji zobaczysz kilka kart. Pierwsza zakładka przeniesie Cię do przeglądu strony głównej. Drugi przeniesie Cię do dostępnych podglądów. Na trzeciej karcie znajdziesz programy, do których już dołączyłeś. I wreszcie, czwarta zakładka przeniesie Cię do przeglądu Twojego profilu.

Jeśli chcesz podjąć niektóre czynności, użyj drugiego dotknięcia i zobacz, co jest dla Ciebie dostępne. Pamiętaj, że nie zobaczysz wszystkiego, co Xbox ma do zaoferowania, tylko to, co mają do zaoferowania programiści, które spełniają Twoje wymagania systemowe, zainteresowania i nie tylko.

Wybierz aktywność i kliknij „Dołącz”.

Różne czynności będą miały różne podpowiedzi. Postępuj zgodnie z instrukcjami i powinieneś być gotowy.

Jeśli chcesz dowiedzieć się, na jakim poziomie jesteś, wybierz czwartą ikonę po lewej stronie. Pojawi się strona, przewiń w dół do sekcji, która wyświetla Twoją aktywność. Możesz zobaczyć swój poziom i swoje postępy. Stąd możesz określić, co musisz zrobić, aby przejść na wyższy poziom.

Często Zadawane Pytania

Czy beta testerzy otrzymują wynagrodzenie?

Nie. Jeśli znajdziesz płatny program testowy, uważaj się za szczęściarza. Testerzy Xbox Beta nie otrzymują wynagrodzenia, ale mają dostęp do nowych, fajnych treści, zanim ktokolwiek inny.

Czy mogę opuścić program Insider?

Oczywiście możesz opuścić program, kiedy tylko masz na to ochotę. Z ikony profilu po lewej stronie aplikacji Xbox Insider wybierz ikonę ustawień u dołu. Nowa strona pojawi się z ikoną „X” po prawej stronie, kliknij ją. Następnie kliknij opcję „Zamknij konto”.