Czy Amazon powiadamia Cię o zwrocie prezentu?

W dzisiejszych czasach wiele osób robi świąteczne zakupy i zakupy na inne specjalne okazje na Amazon. Jest to świetne, ponieważ pozwala odbiorcy prezentu łatwo zwrócić prezent i otrzymać coś innego, jeśli nie jest nim zachwycony.

Czy Amazon powiadamia Cię o zwrocie prezentu?

Jedyną rzeczą, która powstrzymuje ludzi przed zwróceniem rzeczy, które otrzymali w prezencie, a których im się nie podoba, jest wstyd. Jakoś czujesz się winny z tego powodu i dotyczy to prawie każdego. Na szczęście w Amazon nie ma poczucia winy, ponieważ możesz zwrócić prezent bez wiedzy nadawcy.

Jednak w niektórych przypadkach nadawca musi zostać powiadomiony. Czytaj dalej, jeśli jesteś ciekawy tego i jak możesz zwrócić prezenty otrzymane przez Amazon.

Pierwsze kroki

Po pierwsze, jest kilka rzeczy, które powinieneś wiedzieć, zanim będziesz mógł zwrócić prezent na Amazon. Amazon to internetowa platforma handlowa, co oznacza, że ​​każdy zwrot przechodzi przez firmy spedycyjne lub pocztę. Prezenty najlepiej zwrócić w ciągu 30 dni od ich otrzymania. Nawet po tym możesz zwrócić wiele produktów, zwłaszcza jeśli są one w jakiś sposób wadliwe.

Nie powinieneś jednak zwracać zbyt wielu produktów w krótkim czasie, ponieważ Amazon może zdecydować o zakazie korzystania z ich usług. Możesz zwrócić produkty, których nie lubisz lub nie potrzebujesz, w szczególności produkty zepsute oraz te, które zostały do ​​Ciebie wysłane przez pomyłkę.

Czy Amazon powiadamia Cię o zwrocie prezentu?

Rzeczy, które powinieneś wiedzieć przed zwróceniem prezentów:

 1. Wszystkie produkty muszą zostać zwrócone dokładnie w takim stanie, w jakim je otrzymałeś, wraz ze wszystkim, co zostało dostarczone w paczce.
 2. Masz 30 dni na otrzymanie pełnego zwrotu pieniędzy za produkty, które nie pasują do opisu, są uszkodzone lub w inny sposób wadliwe.
 3. Możesz zwrócić tylko produkty, które mają przejrzyste bezpłatne zwroty. Oznacza to, że nie będą zadawane żadne pytania. Inne produkty zwykle wymagają zapłaty za wysyłkę lub uzupełnienie zapasów, tj. Powodem, dla którego je zwróciłeś, jest to, że ich nie lubisz lub nie chcesz.
 4. Amazon oferuje pełne korzyści w zakresie zwrotu wyłącznie za zamówienia, które są przez niego realizowane. Wielu sprzedawców zewnętrznych korzysta z Amazon i korzyści te nie dotyczą zwrotu zakupionych od nich produktów.

Jak zwrócić prezenty na Amazon

Zwrot prezentu na Amazon jest podobny do zwrotu produktu, który sam kupiłeś. Potrzebujesz identyfikatora zamówienia lub, jeśli go nie masz, potrzebujesz informacji o nadawcy (np. imię i nazwisko, numer telefonu, adres e-mail, którego używa w Amazon). Identyfikator zamówienia można znaleźć w lewym górnym rogu listu przewozowego otrzymanego wraz z prezentem.

Ten kupon jest dostarczany z ceną prezentu i z tego powodu często go brakuje, gdy otrzymasz prezent. Innymi słowy, będziesz musiał skontaktować się z nadawcą i przyznać się do zwrotu prezentu. Jeśli ich uczucia nie zostaną zranione, przekażą ci identyfikator zamówienia. Mogą go również znaleźć pod „Twoimi zamówieniami” na swoim koncie Amazon, jeśli zgubili kupon.

Czy Amazon powiadamia Cię o zwrocie prezentu?

Jesteś teraz gotowy do zwrotu prezentu

Wykonaj następujące kroki:

amazon powrót

 1. Załóż nowe konto na Amazon lub zaloguj się do już istniejącego. Uzyskaj dostęp do internetowych centrów zwrotów.
 2. Wpisz identyfikator zamówienia i naciśnij Szukaj.
 3. Wybierz produkty z zamówienia, które chcesz zwrócić. Następnie wybierz powód, dla którego je zwracasz. Jeśli zakupu dokonano za pośrednictwem sprzedawcy będącego stroną trzecią, musisz złożyć wniosek o zwrot.
 4. Wybierz sposób odesłania prezentu. Obejmuje to opcje wysyłki i etykietę zwrotną. Możesz zwrócić prezent za pomocą Amazon Locker, wystarczy wybrać lokalizację.
 5. Kiedy Twoja prośba o zwrot zostanie zatwierdzona, Amazon przekaże Ci etykietę zwrotną i dokument autoryzacyjny, który możesz wydrukować.

  amazon etykieta

 6. Umieść autoryzację w paczce wraz z prezentem, który chcesz zwrócić.
 7. Możesz użyć oryginalnego opakowania, po prostu zamień etykiety na nowe, które otrzymałeś. Jeśli go nie masz, użyj solidnego pudełka i upewnij się, że przedmiot nie zostanie uszkodzony.
 8. W przypadku, gdy Twój zwrot został autoryzowany, otrzymasz kartę podarunkową dodaną do konta, którego użyłeś do dokonania zwrotu.

Kiedy nadawca zostanie powiadomiony?

Jeśli sprzedawca na Amazon nie zatwierdzi Twojej prośby o zwrot, nadawca prezentu będzie musiał złożyć roszczenie gwarancyjne od A do Z. Może to być bardzo niewygodne, więc używaj go w ostateczności.

Nie powinieneś mieć

Często ludzie otrzymują prezenty, których nie chcieli, ale wiesz, że powiedzenie „nie patrz prezentowemu koniowi w usta”. Na Amazon możesz faktycznie uniknąć tej sytuacji i wymienić prezent, pozostawiając nadawcę błogo nieświadomego.