Recenzja gry F1 2017: Najbardziej kompletna gra Formuły 1 na PS4 i Xbox One

Recenzja gry F1 2017: Najbardziej kompletna gra Formuły 1 na PS4 i Xbox One

Obraz 1 z 8

f1_2017_lipiec_2017_samochody_017

f1_2017_recenzja_ps4_xbox_one_1
f1_2017_recenzja_ps4_xbox_one_6
f1_2017_recenzja_ps4_xbox_one_2
f1_2017_recenzja_ps4_xbox_one_5
f1_2017_recenzja_ps4_xbox_one_3
f1_2017_recenzja_ps4_xbox_one_4
f1_2017_recenzja_ps4_xbox_one_7
46 £ Cena w recenzji

Jeśli oglądałeś Formułę 1 w ciągu ostatnich dziesięciu lat, prawdopodobnie wiesz, że Ferrari jest jednym z najbardziej utytułowanych zespołów w tym sporcie. Włoska marka wygrała niezliczone mistrzostwa od początku istnienia F1, a jej czerwone samochody są teraz synonimem sportów motorowych. Ale tak naprawdę nie wygrał niczego od 2007 roku.

Przez ostatnią dekadę Ferrari zatrudniało w swoich samochodach czołowych kierowców, takich jak Alonso, Raikkonen, Vettel i Massa, i chociaż jest bardzo, bardzo blisko, Ferrari zawsze pozostawało na drugim miejscu lub, co gorsza, na trzecim. Do niedawna Ferrari było prawie na miejscu, ale nie do końca najlepsze – i dokładnie tak myślę o grach Codemasters F1.

Zobacz powiązane Najlepsze gry wyścigowe na PS4 2021: 6 Driving Sims i Arcade Racers You Should Try F1 właśnie rozpoczęło eSports World Championship 2017 Jak dane i eSport mogą kształtować przyszłość F1

Od czasu Formuły 1 97 – wciąż jednej z najlepszych gier, w jakie kiedykolwiek grałem – oficjalne gry F1 przyniosły błyski blasku, ale nie miały spójnej wydajności, aby konkurować z najlepszymi tytułami wyścigowymi. Jednak po aspołecznym weekendzie z F1 2017 zaczynam myśleć, że Codemasters w końcu udało się to dobrze. Wyposażony w nową grę RPG w postaci trybu kariery, bardziej wymagającą prowadzenia i powrotu kilku poważnych klasycznych samochodów, F1 2017 ma zadatki na wielkość. Ale jak dobrze jest?

[galeria:4]

Recenzja F1 2017 (na PS4)

F1 2017 to oficjalna gra mistrzostw świata Formuły 1 w 2017 roku, a to oznacza, że ​​zachowuje ten sam podstawowy przepis, co inne gry F1, w które prawdopodobnie grałeś. Możesz grać dowolną drużyną i wszystkimi kierowcami, którzy biorą udział w tegorocznych mistrzostwach i jak można się spodziewać, możesz jeździć po wszystkich torach, które odwiedza ten sport w tym roku.

Gra zawiera różne układy wszystkich torów w tegorocznym kalendarzu, więc będziesz mieć również dodatkową odmianę. Codemasters zamieściło również nocną wersję Monako, co jest miłe.

CZYTAJ DALEJ: Najlepsze gry wyścigowe w 2017 roku

Tryby gry są prawie takie same jak w zeszłym roku, z próbą czasową, trybami dla wielu graczy, mistrzostwami i możliwością dostosowania określonych weekendów wyścigowych. Dodam swoje przemyślenia na temat trybu wieloosobowego, gdy będę miał na to więcej czasu.

Jednak, chociaż może wyglądać podobnie do zeszłorocznej gry, F1 2017 wprowadza kilka istotnych ulepszeń do fałdy, dzięki czemu jest to znacznie lepsza gra wyścigowa. Pierwszym i prawdopodobnie najważniejszym nowym obszarem gry jest ulepszony tryb kariery. W 2017 roku bycie kierowcą F1 polega na zarządzaniu częściami silnika, testowaniu, podpisaniu umów i prowadzeniu działań PR – nie wspominając o wyścigach. A F1 2017 podchodzi do tej nowej strony sportu z wigorem.

Tryb kariery

Nowy tryb kariery będzie prawdopodobnie pierwszym miejscem, od którego zaczniesz, a Codemasters wprowadził do niego poziom zainteresowania RPG. Możesz być nowicjuszem płci męskiej lub żeńskiej, podpisać i negocjować kontrakt z niższymi zespołami, a następnie przejść przez pole. Możesz wziąć udział w testach, a nawet pomóc w rozwoju swojego samochodu.

Wyzwania testowe są w rzeczywistości dość trudne, a umiejętność zarządzania elementami silnika i pomoc w wyborze kierunku ulepszeń samochodu naprawdę zanurza Cię w tym sporcie. Modelowanie postaci jest nadal dość surowe na obrzeżach, a gry F1 miały wcześniej tryby kariery, ale F1 2017 jest większy i głębszy.

[galeria:3]

Obsługiwanie

Codemasters twierdzi, że poprawiło obsługę samochodów w tegorocznej grze i myślę, że to słuszne. Ze względu na nowe przepisy tegoroczne samochody są o wiele bardziej przyczepne i stabilniejsze przy dużych prędkościach, ale kiedy naciskasz je do granic możliwości, są zaskakująco wciągające. Jeśli przejedziesz zakręt z nieco większą prędkością, niż pozwalają na to Twoje samochody z 2017 roku, zaczniesz się ślizgać – a jeśli zbyt gwałtownie zmniejszysz moc, będziesz musiał skorygować nadsterowność.

Czasami te slajdy mają unoszący się aspekt i nie są tak realistyczne jak Assetto Corsa – ale ogólnie F1 2017 sprawia, że ​​​​jazdy są satysfakcjonujące. Korygowanie nadsterowności podczas szybkiego zakrętu sprawia, że ​​czujesz się jak bohater, a przy domyślnych ustawieniach F1 2017 zapewnia wystarczająco dużo wyczucia i wystarczająco dużo ostrzeżenia, aby to zrobić.

Codemasters wprowadził tryb, który sprawia, że ​​nadsterowność jest bardziej oczywista – idealna dla tych, którzy grają z padem – więc wyłączę go, a następnie zaktualizuję swoją recenzję.

[galeria:6]

Klasyczne auta

Po krótkim występie w F1 2013, klasyczne samochody powróciły do ​​F1 2017 i nie mogły przybyć w lepszym momencie. Nie ma tu dużej ilości – McLaren z 1988 roku jest irytującym dodatkiem DLC – ale 12 mocnych składów to wszystko, czego może chcieć fan. F1 2017 zdołał wcisnąć kluczowe samochody z najnowszej historii F1, więc jest tu wszystko, od McLarena Lewisa Hamiltona z 2008 roku po zwycięskiego Williamsa FW14B Nigela Mansella.

Każdy samochód brzmi charakterystycznie, a ponieważ prowadzenie jest całkiem dobre, naprawdę pozwala porównać różne epoki Formuły 1. Samochody takie jak Williams Damona Hilla z 1996 roku zapewniają mniejszą przyczepność, podczas gdy McLaren Mikki Hakkinena z 1998 roku wytwarza niesamowitą symfonię V10. Co więcej, tryb kariery zawiera również wydarzenia PR, które wymagają ścigania się klasycznymi samochodami, co jest naprawdę miłym akcentem.

Lepszy tryb kariery, klasyczna zawartość samochodu i lepsze prowadzenie sprawiają, że F1 2017 jest wyższy niż jakakolwiek ostatnia gra Codemasters F1 – ale wciąż nie jest to możliwe w grach takich jak Assetto Corsa i Project Cars.

[galeria:0]

Prezentacja

Pierwszy problem polega na tym, że grafika nie jest specjalnie imponująca. Gry Codemasters F1 nie wyglądają okropnie, ale nigdy nie były znane z ich prezentacji – a F1 2017 kontynuuje ten trend. Mówiąc najprościej, oświetlenie nie jest tak dobre, samochody nie są tak przekonujące, a coś po prostu wygląda trochę nie tak, niezależnie od wybranej kombinacji samochodu lub toru. Deszcz wygląda dobrze, ale znowu brakuje elementu połysku.

CZYTAJ DALEJ: Jak oglądać F1 online

Gra ma również problemy z grafiką, a na PS4 niektóre samochody mają ostre, pikselowe krawędzie. Najgorsze jest szarpanie, które zobaczysz na szybszych zakrętach i zazwyczaj na bogatszym tle. Dzieje się tak zasadniczo, gdy jedna klatka gry nie odświeża się prawidłowo i, powiedzmy, górna część ekranu aktualizuje się wolniej niż dolna. Rezultatem jest raczej odpychająca „łza” w scenerii i nie jest to to, czego oczekujesz od nowoczesnej gry na PS4.

Trudność

Gra jest nadal dość drażliwa z ograniczeniami torów, a nawet umieszczenie koła nad krawężnikiem spowoduje skasowanie czasu w trybie próby czasowej. Mam nadzieję, że da się to naprawić za pomocą łatki, ponieważ jest teraz trochę zbyt surowa.

I jak na czas pisania, gra ma problem z trudnością. Z kierownicą Fanatec CSL byłem w stanie wygrać na poziomie trudności 90/100 w ciągu godziny. I chociaż mogę być bardziej przyzwyczajony do grania w gry wyścigowe niż przeciętny gracz, i chociaż kierownica pomaga, nadal jest to znacznie łatwiejsze, niż się spodziewałem.

Sztuczna inteligencja jest bardzo powolna w pierwszym zakręcie, ale na odpowiednim poziomie trudności wyścigi są naprawdę zabawne. Wyścigi mogą się bardzo zbliżyć, a samochody z procesorem zwykle robią też miejsce dla ciebie. Oznacza to, że możesz jechać koło w koło ze swoimi bohaterami F1 na zakrętach, niekoniecznie będąc przez nich zniechęconym.

[galeria:7]

Werdykt

F1 2017 oferuje przyzwoity krok naprzód w stosunku do zeszłorocznej gry i wyraźnie został stworzony z myślą o fanach Formuły 1. Wnikliwie przygląda się nowoczesnej F1 w 2017 roku i daje dostęp do wszystkich nowych zadań, które musi wykonać współczesny kierowca – od zarządzania częściami silnika po testowanie samochodów. Klasyczne samochody są również świetnym dodatkiem i naprawdę sprawiają, że F1 2017 jest najbardziej kompletną grą F1 w ostatnim czasie.

Jednak wciąż nie należy do tej samej ligi, co najlepsze gry wyścigowe. Być może dzieje się tak dlatego, że musi powstać w ciągu około roku i musi przemówić do szerokiej rzeszy graczy – musi iść na kompromis. Sztuczna inteligencja jest czasami trochę dziwna, ale głównymi problemami są obsługa i prezentacja. Nawet przy wyłączonych asystach w samochodach wciąż jest powiew zręcznościowy – i nie jest to idealne rozwiązanie dla bardziej zagorzałych graczy.

Ale największym problemem w F1 2017 jest grafika. Z grami takimi jak Project Cars 2 i GT Sport tuż za rogiem, F1 2017 musi wyglądać niesamowicie – i tak się nie dzieje. Wynik? Jeśli jesteś fanem F1, musisz kupić tę grę, ale jeśli jesteś tylko fanem wyścigów, na Twojej liście powinny znajdować się inne gry przed F1 2017.