Discord nie wykrywa Twojego mikrofonu? Oto prawdopodobna poprawka

Jeśli lubisz gry online, na pewno korzystasz z Discord. Ta różnorodna aplikacja do czatu pozwala komunikować się ze znajomymi i robić wiele innych rzeczy. Niemniej jednak Discord jest używany głównie do gier, szczególnie jako usługa VoIP.

Discord nie wykrywa Twojego mikrofonu? Oto prawdopodobna poprawka

Chociaż zwykle działa jak urok i wymaga niewielkiego wysiłku przy konfiguracji, nadal mogą wystąpić problemy. Łatwo zrozumieć, dlaczego”Discord nie podnosi mikrofonu” zdecydowanie nie jest problemem, który chcesz zobaczyć podczas planowania gry z kumplami. Oto jak rozwiązać ten irytujący problem.

niezgoda

Uruchom ponownie

Pierwszą rzeczą, o którą zapyta Cię urzędnik pomocy technicznej, jest „Czy próbowałeś ponownie uruchomić aplikację?” Następnie zapytają „Czy próbowałeś ponownie uruchomić urządzenie?” Choć może to zabrzmieć banalnie, proste ponowne uruchomienie może często naprawić różne problemy z urządzeniem.

 1. Po prostu wyłącz aplikację, przechodząc do zasobnika systemowego, klikając prawym przyciskiem myszy ikonę Discord i wybierając Zamknij niezgodę. Następnie uruchom aplikację, aby sprawdzić, czy błąd nadal występuje. Discord mic nie wykrywa mikrofonu
 2. Jeśli nadal jest obecny, uruchom ponownie urządzenie i sprawdź, czy to rozwiązało problem. W prawdopodobnym przypadku utrzymywania się błędu przejdź do następującej metody.

Ponowne uruchomienie aplikacji i urządzeń zmusza je do usunięcia plików tymczasowych, które istnieją tylko w czasie wykonywania, które mogły ulec uszkodzeniu itp., a także powoduje ponowne ładowanie sterowników/plików rejestru. Tak więc, tak proste, jak to jest, zacznij od ponownego uruchomienia wszystkiego.

Zaktualizuj sterowniki

Jeśli w twoim systemie jest brakujący, nieaktualny lub uszkodzony sterownik audio, prawdopodobnie to on powoduje całe zamieszanie. Rozwiązaniem jest po prostu aktualizacja sterowników audio.

Istnieje kilka sposobów aktualizacji sterowników audio. Najłatwiej jest sprawdzić kartę dźwiękową i pobrać odpowiedni sterownik ze strony producenta. Innym sposobem byłoby znalezienie narzędzia do automatycznej aktualizacji, które przeskanuje system i komponenty oraz automatycznie znajdzie i pobierze wszystkie niezbędne sterowniki.

Spróbuj uruchomić jako administrator

Z jakiegoś powodu może wystąpić problem podczas normalnego uruchamiania aplikacji. Może tak być z tym konkretnym błędem, ale także z wieloma innymi problemami. Możesz spróbować uruchomić aplikację Discord jako administrator.

 1. Robienie tego jest bardzo proste; po prostu zamknij Discord, jeśli jest już uruchomiony, i przejdź do ikony Discord na pulpicie.
 2. Kliknij ikonę prawym przyciskiem myszy, wybierz Uruchom jako administratori potwierdź. Teraz sprawdź, czy dany błąd nadal występuje.

Zresetuj ustawienia dźwięku

Być może nacisnąłeś coś przez przypadek, może sama aplikacja to zrobiła, ale Twoje ustawienia mogły się zmienić. Zresetowanie ustawień może sprawić, że wiele rzeczy będzie działać w aplikacji Discord — ustawienia głosu nie są tutaj wyjątkiem.

 1. Aby zresetować ustawienia dźwięku na Discord, otwórz aplikację i przejdź do Ustawienia użytkownika, znajdujący się na dole strony głównej Discord (ikona koła zębatego).
 2. Z menu po lewej wybierz Głos i wideo.
 3. Na wyświetlonej stronie przewiń w dół, kliknij Zresetuj ustawienia głosui potwierdź.
 4. Po zresetowaniu ustawień możesz znaleźć Test mikrofonu sekcja i kliknij Sprawdźmy aby sprawdzić, czy poprawka zadziałała.

Wyłącz tryb ekskluzywny

Rozwiązanie tego problemu może nie leżeć w samej aplikacji Discord. Windows może być tutaj winowajcą. W Discord jest ustawienie, które pozwala mu na wyłączną kontrolę nad sterownikiem urządzenia audio. Może to nie pasować do systemu Windows, więc będziesz musiał wyłączyć ten tryb w swoim systemie operacyjnym.

 1. Aby to zrobić, przejdź do ikony dźwięku w zasobniku systemowym, kliknij prawym przyciskiem myszy, wybierz DźwiękiMenu zasobnika dźwięku.
 2. Teraz przejdź do Nagranie patka. Menu dźwięku
 3. Następnie wybierz odpowiednie urządzenie i kliknij Nieruchomości. Karta nagrywania menu dźwięku
 4. Z tego menu wybierz Zaawansowany patka. Menu mikrofonu
 5. Następnie odznacz pola przed Zezwalaj aplikacjom na przejęcie wyłącznej kontroli nad tym urządzeniem oraz Nadaj priorytet aplikacjom w trybie ekskluzywnym ustawienia, a następnie wybierz ok . Menu mikrofonu Zakładka Zaawansowane

Sprawdź swoje ustawienia prywatności i bezpieczeństwa

Jeśli żadna z powyższych sugestii nie zadziałała, możesz sprawdzić ustawienia prywatności i bezpieczeństwa. Omówimy, jak to zrobić w systemie Windows 10.

 1. Kliknij na Początek menu i wybierz Ustawienia. Menu Start systemu Windows
 2. Teraz kliknij Prywatność. Menu ustawień systemu Windows
 3. Następnie kliknij Mikrofon, znajduje się w menu po lewej stronie pod Uprawnienia aplikacji. Ustawienia prywatności
 4. Następnie upewnij się, że Dostęp do mikrofonu jest włączony oraz Zezwalaj aplikacjom na dostęp do mikrofonuNa. Ustawienia mikrofonu

Mamy nadzieję, że dostosowanie ustawień prywatności naprawiło tę sytuację.

Na wynos

Jeśli żadne z tych rozwiązań nie pomogło, czas skontaktować się z pomocą techniczną Discord. Przeprowadzą Cię przez proces i miejmy nadzieję, że zapewnią rozwiązanie.

Która z metod zadziałała dla Ciebie? Czy próbowałeś innego, który zakończył się sukcesem? Dołącz do dyskusji w komentarzach poniżej i dodaj swoje przemyślenia.