Discord się nie otwiera – jak naprawić

Osoby korzystające z Discorda to zazwyczaj gracze, którzy grają w gry wieloosobowe i lubią społeczny aspekt samej gry. Bez względu na to, czy używasz Discorda ze znajomymi, kolegami z drużyny, czy członkami swojego klanu w grze, denerwujące jest, gdy aplikacja nie działa.

Discord się nie otwiera – jak naprawić

Wyobraź sobie, że musisz ćwiczyć do turnieju ze swoją drużyną i nie możesz korzystać z czatu głosowego. Ta sytuacja brzmi jak koszmar, ale zrelaksuj się; możesz naprawić Discorda. Istnieje wiele sposobów korzystania z Discord za pośrednictwem przeglądarki, komputera lub aplikacji mobilnej.

Czytaj dalej, aby uzyskać szczegółowe rozwiązania, które pomogą Ci naprawić Discord, gdy się nie otwiera.

Problemy oparte na urządzeniu Discord

Discord jest używany do wielu celów, ale nie o to tutaj chodzi. Jaka jest Twoja platforma do wyboru? Większość użytkowników Discorda korzysta z aplikacji komputerowej podczas grania. Jednak aplikacja komputerowa jest największym problemem.

Wersja internetowa aplikacji Discord jest znacznie płynniejsza i powoduje mniej problemów. To twoja pierwsza poprawka; zmień wersję Discord, której używasz. Jeśli aplikacja internetowa również nie działa, rozważ pobranie aplikacji mobilnej na smartfona.

Discord jest dostępny na urządzeniach z systemem iOS za pośrednictwem Apple App Store i urządzeń z systemem Android za pośrednictwem sklepu Google Play. Bezpłatna aplikacja jest dostępna na wszystkich platformach, a jej instalacja i obsługa są proste. Pamiętaj, aby regularnie aktualizować wybraną aplikację Discord, aby uzyskać maksymalną wydajność.

Czasami, gdy Discord się nie otwiera, wystarczy go zaktualizować. Jeśli aplikacja nadal nie działa, spróbuj odinstalować Discord z urządzenia i zainstalować nowszą, najnowszą wersję aplikacji. W większości przypadków to załatwia sprawę, ale jeśli problem będzie się powtarzał, czytaj dalej, aby uzyskać dodatkowe poprawki.

Upewnij się również, że Twój system operacyjny jest aktualny, niezależnie od używanego urządzenia. Aktualizacje systemu często mają wpływ na całe oprogramowanie na Twoim urządzeniu, w tym na aplikację Discord.

Pamiętaj, że Discord dla Windows działa tylko w systemie Windows 7 lub nowszym. Możesz używać tego samego konta Discord na wszystkich platformach lub możesz utworzyć wiele kont za darmo. To zależy od Ciebie.

Jak naprawić niezgodność w systemie Windows

Ponieważ większość użytkowników Discorda korzysta z wersji aplikacji na komputery PC, porozmawiajmy o poprawkach dotyczących nieprawidłowego działania aplikacji.

Napraw Discord, który nie otwiera się za pomocą Menedżera zadań systemu Windows 10

Możesz użyć Menedżera zadań na swoim komputerze, aby zabić zadanie i ponownie uruchomić Discord. Oto jak:

 1. naciskać „Ctrl-Alt-Usuń”. W starszych wersjach systemu Windows „Menedżer zadań” pojawi się natychmiast, ale w systemie Windows 10 musisz wybrać go z listy lub możesz zamiast tego nacisnąć „Ctrl-Shift-Esc” i przejść bezpośrednio do niego.

 2. Otworzy się zakładka „Procesy”. Znajdź i kliknij prawym przyciskiem myszy "Niezgoda," następnie wybierz „Zakończ zadanie”. Upewnij się, że klikniesz prawym przyciskiem myszy główny link Discord, a nie wpisy podkatalogu. Jeśli pojawi się wyskakujące okienko „Nie odpowiada”, wymuś zamknięcie zadania.

 3. Gdy Discord zostanie zakończony, uruchom go ponownie.

Jeśli Discord nadal się nie otwiera, przejdź do następnego rozwiązania.

Napraw Discord, który nie otwiera się, zmieniając datę i godzinę w systemie Windows 10

Ta poprawka nie ma większego sensu, ale działa dla niektórych użytkowników. Musisz ustawić datę i godzinę systemu Windows 10 na automatyczne. Oto jak:

 1. Kliknij prawym przyciskiem myszy „data i godzina na pasku zadań” (na dole po prawej), a następnie kliknij „Dostosuj datę/godzinę”.

 2. Włącz funkcję „Ustaw czas automatycznie” przesuwając suwak w prawo. Jeśli jest już włączony, kliknij "Synchronizuj teraz" aby zaktualizować swój czas.

Jeśli Discord nadal nie uruchamia się po dostosowaniu godziny i daty, uruchom ponownie komputer i spróbuj ponownie, a następnie przejdź do następnego rozwiązania, jeśli nadal masz ten sam problem.

Napraw niezgodność, która nie otwiera się, wyłączając serwery proxy w systemie Windows 10

Wiele aplikacji, w tym Discord, nie działa dobrze z serwerami proxy, takimi jak usługi VPN. Jeśli masz VPN lub inny serwer proxy u swojego dostawcy usług internetowych, oczyszczenie drogi może pomóc w uruchomieniu Discord. Oto jak możesz wyłączyć serwery proxy:

 1. W pasku wyszukiwania Cortany wpisz "opcje internetowe" i wybierz „Opcje internetowe (panel sterowania)” z listy lub kliknij "Otwarty."

 2. Wybierz "Znajomości" w wyświetlonym oknie.

 3. Kliknij "Ustawienia sieci LAN."

 4. Odznacz „Użyj serwera proxy dla swojej sieci LAN…”

 5. Potwierdź, wybierając "OK" dwa razy.

Teraz, gdy twój serwer proxy jest wyłączony, Discord powinien działać. Spróbuj go uruchomić i zobacz, co się stanie.

Napraw Discord, resetując system nazw domen (DNS) w systemie Windows 10

Na koniec możesz spróbować zresetować serwery DNS w systemie Windows 10. Oto jak to zrobić:

 1. Upewnij się, że wszystkie procesy Discord są zamknięte za pomocą „Menedżera zadań”.

 2. wciśnij „Klawisz Windows + R” aby otworzyć okno dialogowe „Uruchom”, a następnie wpisz „cmd” i naciśnij "Wchodzić" lub wybierz "OK" aby uruchomić Wiersz Poleceń — admin nie jest wymagany.

 3. W wierszu polecenia wpisz „ipconfig/flushdns” i naciśnij "Wchodzić."

Spróbuj ponownie uruchomić Discord, aby sprawdzić, czy zresetowanie DNS rozwiązało problem.

Wreszcie, miejmy nadzieję, że możesz wrócić do grania ze znajomymi lub kolegami z drużyny podczas korzystania z Discord. Dobra komunikacja jest bardzo ważna w życiu, to samo dotyczy gier wideo. Nie możesz być graczem zespołowym bez umiejętności zabierania głosu, omawiania taktyk, robienia planów itp.

Discord umożliwia darmową, natychmiastową i niezawodną komunikację, dzięki czemu aplikacja jest bardzo cenna i jest doskonałym narzędziem.