Jak edytować tekst Snapchata po opublikowaniu

Snapchat słynie z polityki polegającej na tym, że gdy coś zostanie wysłane, nie będzie to w Twoich rękach. Z biegiem lat platforma wprowadziła opcje usuwania nieprzeczytanych Snapów, ale tak naprawdę nigdy nie było możliwości edytowania czegokolwiek po wysłaniu.

Jak edytować tekst Snapchata po opublikowaniu

Jednak niedawno wprowadzona funkcja Memories umożliwia edycję Snapów, w tym tekstu na nich. Zobaczmy, jak to działa.

Zaktualizuj Snapchata

Snapchat umożliwia edycję wcześniej opublikowanych Snapów. Możesz jednak edytować tylko te, które są przechowywane we Wspomnieniach Twojego profilu. Z drugiej strony „zwykłych” Snapów nie można zmienić po ich wysłaniu lub opublikowaniu.

Logo Snapchata

Jeśli chcesz edytować swoje poprzednie Snapy, upewnij się, że masz zainstalowaną najnowszą wersję Snapchata na swoim smartfonie. Starsze wersje nie mają funkcji Memories.

Jeśli masz smartfon z Androidem, uruchom Sklep Play z ekranu głównego i dotknij ikony Menu w lewym górnym rogu. Stuknij opcję Moje aplikacje i gry. Znajdź Snapchata w sekcji Aktualizacje oczekujące na liście. Stuknij Aktualizuj. Jeśli Snapchata nie ma na liście, używasz najnowszej wersji.

Jeśli masz iPhone'a, uruchom App Store. Stuknij w ikonę Aktualizacje – jest to druga od prawej w menu u dołu ekranu. Znajdź Snapchata na liście i dotknij przycisku Aktualizuj obok ikony aplikacji. Jeśli Snapchata nie ma na liście, masz najnowszą wersję.

Edytuj przez wspomnienia

Po zainstalowaniu najnowszej wersji aplikacji na urządzeniu przyjrzyjmy się opcjom edycji, które oferuje funkcja Memories. Oto, jak działa natywne rozwiązanie Snapchata. Pamiętaj, że kroki są identyczne dla wersji Snapchata na Androida i iOS.

Krok 1

Uruchom zaktualizowaną aplikację z ekranu głównego telefonu lub tabletu. Jeśli zostałeś wylogowany z aplikacji podczas aktualizacji, zaloguj się ponownie.

Krok 2

Teraz przejdź do ekranu aparatu. Domyślnie widok kamery powinien być pierwszą rzeczą, którą widzisz. Jeśli jednak otworzyłeś okna relacji lub czatu, aby zobaczyć, co nowego, po prostu dotknij ikony okręgu znajdującej się u dołu ekranu.

Krok 3

Przejdź do Wspomnienia. Po aktywowaniu ekranu aparatu powinieneś zobaczyć inny, mniejszy okrąg pod standardowym przyciskiem aparatu. To jest przycisk Wspomnienia. Stuknij w nią, aby przejść do sekcji Wspomnienia w aplikacji.

Krok 4

Gdy na ekranie pojawi się sekcja Wspomnienia, będziesz mieć wybór między zakładkami Rolka aparatu i Snaps. Pierwsza z nich umożliwia edycję dowolnego zdjęcia znajdującego się w Rolce z aparatu. Ta ostatnia służy do przeglądania i edytowania Snapów zapisanych w Memories. Wybierz ten, który ma Snap, który chcesz edytować.

Snapy lub Rolka z aparatu

Krok 5

Przeglądaj Rolkę z aparatu lub sekcję Snaps w Memories, aby znaleźć zdjęcie, które chcesz edytować. Po znalezieniu dotknij go.

Krok 6

Po załadowaniu obrazu należy dotknąć przycisku Edytuj i wyślij. Dotknięcie tego przycisku spowoduje wyświetlenie menu dostępnych akcji. Pojawi się na dole ekranu.

Krok 7

Lewa część menu zawiera opcje Usuń, Udostępnij i Edytuj. Niebieskie kółko po prawej stronie otwiera menu Wyślij. Stuknij ikonę ołówka, aby otworzyć menu Edytuj u góry ekranu.

Krok 8

Menu Edycja zawiera pięć ikon. Listę tworzą pędzel, nożyczki, naklejka, litera T i kolejny ołówek. Po lewej stronie zobaczysz przycisk Gotowe. Ikona Snapchat Timer znajduje się na dole ekranu.

Oto, co robi każde z tych narzędzi:

  1. Narzędzie Pędzel ukrywa różne efekty, które można dodać do edytowanego obrazu.
  2. Narzędzie Nożyczki jest dostępne, gdy chcesz stworzyć spersonalizowaną naklejkę z fragmentu obrazu.
  3. Narzędzie Naklejka umożliwia dodawanie istniejących naklejek do Snapów. Możesz dodać tyle, ile chcesz – nie ma ograniczeń. Naklejki są posortowane według kategorii, co ułatwia nawigację.
  4. Ikona tekstu (lub litery T) jest następna. Pozwala wstawiać, edytować i usuwać tekst znajdujący się na obrazie, który chcesz edytować.
  5. Ikona ołówka jest dostępna dla kreatywnej grupy. Umożliwia rysowanie bezpośrednio na obrazie. Istnieje wiele sposobów dostosowywania ołówka.
  6. Narzędzie Timer znajduje się na dole ekranu. Pozwala na zmianę timera dla twojego Snap. Liczba na nim oznacza, jak długo Snap pozostaje widoczny dla odbiorcy po jego otwarciu. Ustawienie domyślne to 3 sekundy.

    Edytuj menu

Stuknij ikonę litery T, aby edytować tekst na swoim Snapie.

Krok 9

Otworzy się pole tekstowe, a na ekranie pojawi się klawiatura, umożliwiająca wpisanie tekstu. Możesz zmienić tekst lub wprowadzić zupełnie nowy.

Pamiętaj, że 80 to maksymalna liczba znaków na podpis. To ograniczenie obejmuje spacje i znaki interpunkcyjne. Możesz dotknąć ikony T, aby zmienić rozmiar i kolor tekstu. Możesz zmienić kolor tekstu za pomocą suwaka kolorów, który znajduje się po prawej stronie ekranu.

Gdy będziesz zadowolony z tego, co zostało napisane i jak to wygląda, dotknij przycisku Gotowe.

Krok 10

Możesz teraz zmienić położenie i kąt tekstu. Możesz przeciągnąć pasek napisów w dowolne miejsce na ekranie. Pamiętaj, że domyślne napisy (o małym rozmiarze) można przesuwać tylko w pionie. Z drugiej strony podpisy pisane dużymi literami można również obracać i przesuwać w lewo iw prawo.

Jeśli chcesz zmniejszyć podpis, ściśnij tekst kciukiem i palcem wskazującym. Jeśli chcesz powiększyć tekst, rozsuń kciuk i palec wskazujący na zewnątrz. Aby obrócić podpis, obróć kciuk i palec wskazujący nad tekstem – ruch przeciwny do ruchu wskazówek zegara przechyli tekst w lewo, a ruch zgodny z ruchem wskazówek zegara obróci go w prawo.

Krok 11

Gdy skończysz porządkować podpis, możesz wysłać lub opublikować odświeżony Snap. Stuknij ikonę strzałki w prawym dolnym rogu ekranu. Wybierz, czy chcesz opublikować Snap jako historię, czy wysłać ją do znajomego lub dwojga.

Wyślij lub opublikuj

Edytuj na bieżąco

Mimo że Snapchat pozwala na mniejszą kontrolę nad Snapami i Stories niż Facebook i Instagram, wprowadzenie Memories to krok naprzód. Między innymi umożliwia edycję podpisów Snapów.

Czy używasz wspomnień, aby zmienić swoje Snapy? Jak łatwy w użyciu jest dla Ciebie? Czy jest coś, co chciałbyś zmienić w tej funkcji? Podziel się swoimi przemyśleniami w sekcji komentarzy poniżej.