Jak usunąć swoją historię i listę obserwowanych z Amazon Prime Video?

Amazon Prime Video stale ulepsza swoje usługi, udostępniając nowe funkcje i produkty, aby poprawić wrażenia. Możesz oglądać swoje ulubione programy lub filmy na Chromecaście, Fire TV Stick, komputerze, tablecie lub smartfonie. Chociaż możesz dodać profile (na wybranych urządzeniach) do swojego konta, aby każdy członek gospodarstwa domowego miał własną „spersonalizowaną” sekcję, inni mogą nadal używać Twojego i przeglądać Twoją historię oglądania i listę obserwowanych. Ten scenariusz wynika z użycia jednego konta dla kilku profili.

Z tego artykułu dowiesz się, jak usunąć filmy i dane z Twojego Obejrzyj dalej Sekcja, Lista obserwowanych sekcja, a twój historia. Nie ma znaczenia, czy próbujesz ukryć ile Nowy top model Ameryki oglądałeś lub chcesz usunąć programy, które Twoi znajomi i rodzina oglądali na koncie. Dowiesz się, jak usuwać elementy z historii oglądania Amazon Prime Video i swojego Obejrzyj dalej sekcji na stronie głównej. Oto jak to zrobić.

Usuwanie elementów obserwowanych dalej z Amazon Prime Video

ten Obejrzyj dalej kategoria znaleziona na stronie „Strona główna” i w każdej kategorii w przeglądarce wyświetli galerię kciuków w stylu karuzeli ostatnio oglądane, niedokończone filmy i odcinki/sezony. Ta sekcja znajduje się w górnej połowie strony, otoczona innymi przesuwanymi karuzelami z najlepszymi filmami, bezpłatnymi filmami, telewizją i nie tylko. Każdy, kto korzysta z konta, może z łatwością zobaczyć obserwowane przez Ciebie przedmioty, a nawet dodać je do listy podczas korzystania z Twojego konta.

Na szczęście usunięcie filmów z sekcji „Obejrzyj następny” na stronie internetowej lub w aplikacji jest bardzo łatwe.

Usuń kolejne pozycje Amazon Prime Watch z przeglądarki lub aplikacji Windows 10

 1. Otwórz aplikację Windows 10 Prime Video i przejdź do kroku 2 lub uzyskaj dostęp do konta Amazon Prime w przeglądarce, a następnie kliknij Oglądaj na amazon przycisk, aby wyświetlić swój Prime Dom strona. Możesz również przejść bezpośrednio do amazon.com, ale to zabierze Cię tam, gdzie potrzebujesz szybciej.

 2. w Obejrzyj dalej sekcji, kliknij niebieski Edytować link w prawym górnym rogu przesuwnej karuzeli.

 3. Duże kółko x pojawi się na środku każdej miniatury w przesuwanej karuzeli. Kliknij x na każdym tytule, który chcesz usunąć, a następnie kliknij Gotowe w prawym górnym rogu.

ten Obejrzyj dalej sekcja na Twojej stronie głównej i wszystkim Kategorie strony nie będą już wyświetlać tytułów, które właśnie usunięto.

Oczywiście, jeśli zdarzy ci się obejrzeć jakiś program w przyszłości, pojawi się on ponownie na liście. Nie ma się czym martwić, ponieważ możesz go ponownie usunąć, wykonując powyższe kroki.

Usuwanie elementów listy obserwowanych filmów Prime z przeglądarki lub aplikacji Windows 10

Możesz również usunąć Lista obserwowanych elementy przy użyciu tych samych procedur powyżej, z wyjątkiem kliknięcia Moje rzeczy zakładka zamiast Dom patka. Najechanie kursorem na element wyświetla ikonę usuwania, która wygląda jak notatnik ze znacznikiem wyboru.

Usuń Amazon Prime Watch z aplikacji na Androida lub iOS

 1. Uruchom aplikację Prime Video na urządzeniu z systemem iOS lub Android.

 2. w Obejrzyj dalej sekcji, naciśnij i przytrzymaj elementy, które chcesz usunąć z listy.

 3. W wyskakującym menu wybierz Usunąć z listy na Androida lub Nie zainteresowany dla iOS.

Usuń pozycje z listy obserwowanych Amazon Prime w aplikacji na Androida lub iOS

Usuwanie Lista obserwowanych elementy w aplikacji Android lub iOS Prime Video do usuwania używają tego samego procesu, co powyżej Obejrzyj dalej przedmioty, z wyjątkiem nawigacji do Moje rzeczy > Lista obserwowanych i kliknij ikonę pionowej wielokropka (3 kropki) i wybierz Usuń z listy obserwowanych.

Usuń Amazon Prime Kontynuuj oglądanie przedmiotów na urządzeniu Roku

 1. Na stronie głównej aplikacji Prime Video przewiń w dół do elementu, który chcesz usunąć w obszarze Kontynuuj oglądanie sekcji i kliknij * na pilocie Roku, aby wyświetlić szybkie menu. Pilot Roku
 2. Teraz przewiń w górę i wybierz Usunąć z listy z listy opcji. Menu Amazona

Podobnie jak w przypadku większości innych urządzeń, na urządzeniu Roku tak łatwo jest usunąć program lub film z listy obserwowanych.

Usuwanie historii oglądania z Amazon Prime Video

Prime korzysta z Twojej historii, aby tworzyć rekomendacje i personalizować Twoje wrażenia. Jeśli inne osoby korzystają z Twojego konta, ich aktywność również jest przechowywana. Twoje poprzednie widoki nie są używane w określonej kategorii, zwłaszcza że Prime nie ma sekcji historii w interfejsie-tylko Obejrzyj dalej sekcja, która utrzymuje częściowo oglądane treści, takie jak sezony programów telewizyjnych, filmy i filmy dokumentalne.

Usunięcie historii oglądania w Amazon Prime Video nadal ją zachowuje na wypadek, gdybyś chciał później cofnąć wszelkie usunięcia. Amazon nadal ma dostęp do informacji do wykorzystania w przyszłości, jeśli zdecydujesz się cofnąć swoje działania i dalej personalizować swoje wybory i ulepszać swoje wrażenia.

Bez względu na powód, dla którego chcesz usunąć historię Amazon Prime, oto jak to zrobić z aplikacji Windows 10, iOS i Android oraz na stronie internetowej.

Usuwanie historii wideo Amazon Prime w przeglądarce lub aplikacjach na iOS, Android i Windows 10

Historia różni się od kategorii „Obejrzyj dalej”. Proces usuwania obejrzanych tytułów Primed Video jest taki sam, niezależnie od tego, czy uzyskujesz do nich dostęp z aplikacji na iOS, Android lub Windows 10, czy korzystasz z przeglądarki. W rzeczywistości Twoja historia Prime Video może zostać usunięta tylko za pośrednictwem konta w przeglądarce, ale możesz również uzyskać dostęp do tej opcji za pośrednictwem aplikacji.

Usuń historię Amazon Prime w aplikacji Windows 10

 1. W aplikacji Windows 10 kliknij ikonę koła zębatego w lewym dolnym rogu, aby otworzyć Ustawienia konta. W przypadku przeglądarek przejdź do kroku 3.

 2. Będąc w Ustawienia konta menu, kliknij Moje konto aby otworzyć stronę internetową.
 3. Strona internetowa (dostęp do konta) to jedyny sposób na edycję historii. Pod Konto i Ustawienia, Kliknij Czynność patka.

 4. Kliknij Wyświetl historię oglądania.

 5. Aby usunąć wybrane pozycje historii, kliknij Ukryj to. Film zniknie z listy.

Zwróć uwagę, że w rzeczywistości nie usuwasz całkowicie swojej historii, ale ją ukrywasz. Amazon wciąż ma zapis tego, co oglądałeś. Przynajmniej ukrywa to przed innymi lub pomaga zredukować twoją listę. Możesz cofnąć usunięcia, klikając Ukryte filmy pod Oglądaj historię pokazane w kroku 4 powyżej.

Usuwanie historii wideo Amazon z Androida i iOS

Aplikacja Amazon Prime na smartfony i tablety z systemem Android i iOS nie oferuje możliwości usunięcia historii i nie przekierowuje do przeglądarki za pomocą żadnych opcji.

Możesz jednak usunąć swoją historię wyszukiwania.

 1. Otwórz aplikację Prime Video na urządzeniu z systemem iOS lub Android, a następnie dotknij Moje rzeczy w prawym dolnym rogu.

 2. Stuknij ikonę koła zębatego w prawym górnym rogu, aby uruchomić Prime Video Settings.

 3. Wybierać Wyczyść historię wyszukiwania wideo.

Usuwanie historii wideo Amazon z przeglądarki

 1. Wejdź na stronę Amazon Prime Video i zaloguj się na swoje konto. Kliknij małą ikonę koła zębatego w prawym górnym rogu strony i wybierz Ustawienia z menu rozwijanego.

 2. Zaloguj się ponownie, jeśli zostaniesz o to poproszony, a następnie kliknij Oglądaj historię.

 3. Wybierać Usuń film/odcinki z historii oglądania

Film natychmiast zniknie ze strony, a zobaczysz komunikat potwierdzający jego usunięcie z historii oglądania.

Usunięcie historii Amazon Prime Video ze strony powoduje również usunięcie elementów z Obejrzyj dalej spis na stronie głównej, zatem dbając jednocześnie o oba obszary.

Jeśli nadal chcesz zachować obejrzane filmy w swojej historii na przyszłość, możesz wykonać pierwszy zestaw kroków z tego artykułu, aby usunąć elementy ze swojego Obejrzyj dalej lista. Ten proces usuwa filmy i programy z sekcji „Obejrzyj dalej”, zachowując je w historii na przyszłość. Ostatnią rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę, jest to, że usunięte programy i filmy nadal mogą zostać ponownie wstawione do obu obszarów, jeśli ten sam film zostanie ponownie obejrzany, na przykład serial telewizyjny lub jeśli zdecydujesz się przywrócić usunięte.

Często zadawane pytania

Dlaczego miałbym usuwać filmy z mojej historii w Prime Video?

Być może częściowo oglądałeś program telewizyjny lub film, a może masz za dużo danych w tym sektorze. Możesz także usunąć określone filmy, które wpływają na to, jak Amazon personalizuje Twoje wrażenia. Niezależnie od tego, największym powodem może być uniemożliwienie innym użytkownikom profilu zobaczenia tego, co oglądałeś lub chcesz oglądać.

Dlaczego miałbym usunąć opcję Obejrzyj następne elementy w Amazon Prime Video?

Teoretycznie Obejrzyj dalej kategoria jest tam dla Twojej wygody. Pozwala kontynuować oglądanie programów i filmów od miejsca, w którym zostało przerwane, za pomocą zaledwie kilku kliknięć.

Bez Obejrzyj dalej sekcji, musiałbyś wyszukać program ręcznie, wybrać sezon z menu rozwijanego, a następnie przewinąć stronę w dół, aby znaleźć następny odcinek.

Obejrzyj dalej przedmioty pomagają szybko znaleźć coś, co ma więcej do zaoferowania. Jednak inne osoby korzystające z tego samego konta mogą równie łatwo zobaczyć to, co oglądałeś, i możesz zobaczyć, co inne osoby oglądały również na Twoim koncie, co może być denerwujące lub wpłynąć na Twoją prywatność.

Usuwanie historii z Prime Video

Usunięcie historii lub listy obserwowanych z Amazon Prime Video to tylko kwestia kliknięcia kilku przycisków i klawiszy. Niezależnie od tego, czy porządkujesz zawartość, czy usuwasz program, który Ci się nie podobał, teraz możesz to zrobić na dowolnym urządzeniu.

Jaki był powód usunięcia treści? Jak często czyścisz listę obserwowanych i historię? Daj nam znać poniżej.