Jak skonfigurować konsolę Xbox One: Przyspiesz konfigurację konsoli Xbox One dzięki naszym przydatnym wskazówkom i wskazówkom

  • Wskazówki i porady dotyczące konsoli Xbox One: wszystko, co musisz wiedzieć, aby w pełni wykorzystać możliwości konsoli Xbox
  • Jak przywrócić ustawienia fabryczne konsoli Xbox One?
  • Jak przyspieszyć swoją konsolę Xbox One
  • Jak zwiększyć przestrzeń dyskową konsoli Xbox One
  • Jak zaktualizować konsolę Xbox One
  • Jak udostępniać swoje gry na konsolę Xbox One
  • Najlepsze gry na Xbox One X
  • Co musisz wiedzieć o Xbox One S

Czy udało Ci się zdobyć nowego, błyszczącego Xbox One S lub Xbox One X? Może kupiłeś oryginalną używaną konsolę Xbox One? Tak czy inaczej, dzięki nowej konsoli czeka na Ciebie świat zabawy z grami.

Jak skonfigurować konsolę Xbox One: Przyspiesz konfigurację konsoli Xbox One dzięki naszym przydatnym wskazówkom i wskazówkom

Na nieszczęście dla ciebie oznacza to rozpakowanie konsoli Xbox One i skonfigurowanie jej w pierwszej kolejności. Mający szczęście dla ciebie nie wymaga to dyplomu z elektrotechniki; Prosty proces firmy Microsoft ułatwia konfigurację konsoli Xbox One.

Jesteśmy tutaj, aby to nieco ułatwić, oferując najlepsze wskazówki i porady dotyczące konfigurowania konsoli Xbox One i maksymalnego wykorzystania możliwości nowej konsoli.

Przyspiesz konfigurację Xbox One za pomocą telefonu

Kilka kroków do pierwszej konfiguracji Xbox One, będziesz musiał stawić czoła obowiązkowej aktualizacji oprogramowania systemowego, która może zająć dobre 15-20 minut w zależności od połączenia internetowego. Możesz włączyć czajnik i wypić filiżankę herbaty, obserwując pasek postępu na ekranie lub użyć telefonu, aby przyspieszyć działanie.

Zobacz powiązane Jak dodać dysk twardy dla konsoli Xbox One Jak zaktualizować konsolę Xbox One Najlepsze gry na konsolę Xbox One w 2018 roku: 11 gier do grania na konsoli Xbox One

U dołu ekranu zobaczysz adres URL i kod, których możesz używać w przeglądarce internetowej telefonu. Pozwoli to kontynuować resztę procesu konfiguracji, gdy konsola będzie zajęta aktualizacją.

Zaloguj się do swojego konta Microsoft

Każdy użytkownik Xbox One musi mieć konto Microsoft i Gamertag. Będziesz je już mieć, jeśli w przeszłości byłeś online na konsolach Xbox, ale jeśli potrzebujesz nowego tagu gracza, ujednolicony system Microsoftu oznacza, że ​​możesz szybko zalogować się za pomocą adresu e-mail i hasła z konta utworzonego dla Skype'a, Outlooka, Windows 8, Windows 10 lub Windows Phone. Jeśli żadne z powyższych nie ma zastosowania, zawsze możesz zacząć od zupełnie nowego konta Microsoft.

xbox_one_image

Wybierz tryb zasilania i ustawienia automatycznej aktualizacji

Wyłączenie konsoli Xbox One nie wyłącza go całkowicie, ale ustawia go w tryb gotowości. Podczas konfiguracji można wybrać jeden z dwóch trybów: tryb natychmiastowego włączenia zapewnia krótszy czas uruchamiania, umożliwia natychmiastowe wznowienie gry i automatyczne pobieranie aktualizacji, ale pobiera około 12 W i może powodować niewielki hałas wentylatora. Tryb oszczędzania energii zużywa znacznie mniej energii, ale wybudzenie konsoli zajmie więcej czasu i nie będzie można natychmiast wznowić gier.

Możesz także wybrać, czy konsola ma automatycznie pobierać i instalować aktualizacje systemu oraz aktualizować gry i aplikacje.

Jeśli zmienisz zdanie później, znajdziesz te opcje w Ustawienia aplikacja pod System | Aktualizacje i pod Zasilanie i uruchamianie | Tryb zasilania i uruchamianie.

Ułatw sobie aktualizację konsoli Xbox One X dzięki dyskowi twardemu i chmurze

Istnieje kilka sposobów na przeniesienie wszystkich gier i danych osobistych z jednej konsoli Xbox One na drugą. Firma Microsoft automatycznie tworzy teraz kopię zapasową układu strony głównej i ustawień konsoli w chmurze, więc za każdym razem, gdy zalogujesz się na dowolnej konsoli, wszystkie przypięte aplikacje i gry, społeczności i bubki gier, które obserwujesz, będą dokładnie tam, gdzie się ich spodziewasz.

Jednym z problemów związanych z nową konsolą jest konieczność ponownego instalowania gier. Jeśli przeprowadzasz aktualizację, możesz całkowicie usunąć ten ból, mając już zainstalowane wszystkie gry na zewnętrznym dysku twardym. Po prostu podłącz ten dysk do nowej konsoli Xbox One X i od razu możesz grać we wszystkie swoje gry.

Brak dysku twardego? Jeśli podczas aktualizacji nadal masz starą konsolę Xbox One, możesz wykonać transfer sieciowy. Przejdź do aplikacji Ustawienia, a następnie System | Kopia zapasowa i transfer | Transfer sieciowy. Zaznacz pole zaznaczone Zezwól na transfer sieciowy.

xbox_one_

Na nowej konsoli Xbox One zaloguj się i udaj się w to samo miejsce, w którym powinna pojawić się stara konsola. Wybierz go, a będziesz mógł wybrać dokładnie, które gry i aplikacje chcesz skopiować w sieci lokalnej.

Uzyskaj bezpłatne gry na konsolę Xbox dzięki bezpłatnym okresom próbnym i subskrypcjom

Konsola jest również oferowana z 14-dniowymi bezpłatnymi wersjami próbnymi subskrypcji Xbox Live Gold i Xbox Game Pass. Mogą być one dostarczane jako kody w pudełku z konsolą — niektóre pakiety pudełkowe są dostarczane z dłuższymi wersjami próbnymi — ale są również oferowane przy pierwszym logowaniu.

Do grania online wymagana jest subskrypcja Xbox Live Gold. Jest również dostarczany z dwiema grami na Xbox One i dwiema Xbox 360 co miesiąc w ramach Games with Gold.

Dowiedz się, jak sobie radzić dzięki Xbox Assist

Jeśli czujesz się trochę zagubiony w nowej konsoli, zawsze możesz zagłębić się w Xbox Assist, aby poznać niektóre z jej funkcji, znaleźć rozwiązanie konkretnego problemu lub przeszukać bazę danych pomocy.

Asystenta Xbox można znaleźć, naciskając przycisk Xbox na kontrolerze, aby otworzyć Przewodnik menu, przewijając w prawo do System zakładkę, a następnie wybierając Pomoc Xbox.