Jak udostępniać gry na Steam

Valve zintegrowało funkcję ze swoją platformą Steam, która pozwala kilku różnym kontom udostępniać bibliotekę gier jednej osoby. Świetnie, jeśli masz dzieci lub rodzeństwo, lub jeśli chcesz wypróbować grę znajomego przed zakupem dla siebie. Oto jak udostępniać gry na Steam

Jak udostępniać gry na Steam

1. Jak udostępniać gry na Steam: Włącz zabezpieczenia konta Steam Guard

Zanim zaczniesz autoryzować konta do korzystania z biblioteki Steam, musisz najpierw włączyć zabezpieczenia konta Steam Guard. Jest to dodatkowa warstwa bezpieczeństwa dla twojego konta Steam i jest przydatna, jeśli jest włączona, nawet jeśli nie podajesz innym osobom danych swojego konta.

Aby go włączyć, przejdź do menu ustawień Steam | Konto i wybierz "Zarządzaj bezpieczeństwem konta Steam Guard".share_steam_1

2. Jak udostępniać gry na Steam: Zaloguj się na swoje konto na komputerze, który chcesz autoryzować

Następnie musisz zalogować się na swoje konto na komputerze PC lub Mac, któremu chcesz przyznać uprawnienia dostępu do biblioteki. Po zalogowaniu przejdź do menu ustawień Steam | Rodzina.

Zobacz powiązaną wyprzedaż Steam 2018: Kiedy odbędzie się następna wyprzedaż Steam? Gameroom to społecznościowa odpowiedź Facebooka na Steam

Znajdziesz tam opcję zaznaczenia pola „Autoryzuj udostępnianie biblioteki na tym komputerze”. Po sprawdzeniu będziesz mieć również możliwość autoryzacji kont zalogowanych na tym samym komputerze.

sharing_steam_2

3. Jak udostępniać gry na Steam: Zaloguj się ponownie na konto znajomego lub członka rodziny

Po autoryzacji komputera znajomego lub bliskiej osoby wyloguj się ze swojego konta i zaloguj się ponownie na ich konto. Powinni mieć wtedy możliwość pobierania i grania w gry z Twojej biblioteki.

Kilka rzeczy do zapamiętania: Możesz autoryzować do 10 komputerów, podzielonych na maksymalnie pięć kont, aby uzyskać dostęp do biblioteki gier Steam. Istnieją również gry, którymi z jakiegoś powodu nie można się dzielić. Są to zazwyczaj gry, które wymagają subskrypcji.

Valve skonfigurowało również Family Sharing, dzięki czemu dostęp do gry może mieć tylko jedna osoba naraz. Oznacza to, że nie wszyscy mogą się zalogować, powiedzmy, Borderlands 2i graj w trybie współpracy dla wielu graczy. Jeśli tego spróbujesz, Steam zachęci Cię do zakupu kopii gry.