Czy Disney Plus można dzielić z rodziną lub przyjaciółmi?

To złota era streamingu. Disney Plus zaszczycił nas nową zawartością, a także swoimi klasycznymi rzeczami. Konkurencja nabiera tempa, co zdecydowanie promuje m.in. korzyści z dzielenia się kontem. Jasne, musisz zapłacić za subskrypcję, ale udostępnianie ma swoje własne zasady dla Disney+ i innych aplikacji do strumieniowego przesyłania multimediów.

Czy Disney Plus można dzielić z rodziną lub przyjaciółmi?

W prawdziwym duchu usług przesyłania strumieniowego z pewnością co najmniej jedna osoba poprosi Cię o dane logowania. Żądania zdarzają się w przypadku Netflix, Prime Video, Hulu, a nawet HBO, więc dlaczego nie w Disney Plus?

Jak to wszystko działa i, co ważniejsze, czy można to zrobić? Odpowiedź brzmi: „rodzaj” dozwolone, ale są rzeczy do rozważenia.

Jak działa udostępnianie Disney Plus?

Po zarejestrowaniu się w Disney Plus Twoje konto może zostać powiązane z siedem różnych profili. Ma obejmować całe gospodarstwo domowe, a każdy członek ma swoje własne doświadczenia z Disney Plus. Dodatkowo możesz udostępnić swoje konto dalszej rodzinie lub znajomym. Jednak jednoczesne strumienie są ograniczone do czterech, więc zachowaj ostrożność przy przekazywaniu danych logowania.

Disney Plus i inni giganci przesyłania strumieniowego zdają sobie sprawę, że udostępnianie haseł to coś, co robi wielu ich członków. Jasne, to może sprawić, że przegapią pewną sumę pieniędzy. Ale to nie ma znaczenia w wielkim schemacie rzeczy.

Disney Plus

Czy możesz mieć kłopoty z udostępnianiem Disney Plus?

Zanim przejdziemy do konkretów, najpierw odpowiedzmy na Twoje najbardziej palące pytanie. Czy możesz mieć kłopoty z udostępnieniem hasła do Disney+? Istnieje pewne ryzyko związane z udostępnianiem informacji o koncie, które omówimy za chwilę, ale mówimy o zasadach Disneya dotyczących udostępniania haseł w tej sekcji.

Chociaż dzielenie kont może wydawać się nieszkodliwe dla przeciętnego konsumenta, firmy nie dbają o to szczególnie, ponieważ tracą pieniądze. Szczerze mówiąc, 7,99 USD miesięcznie to niewiele, ponieważ ta usługa przesyłania strumieniowego oferuje tak wiele! Jednak pomnożenie tej wartości przez tysiące, a nawet miliony subskrybentów to poważna strata.

Zrzeczenie się, że firma ma żywotny interes w tym, kto i jak korzysta z Twojego konta. Jednak zgodnie z oświadczeniem prezesa Disneya, Michaela Paulla, zrozumiałe jest, że ludzie dzielą się swoimi hasłami z bliskimi przyjaciółmi i członkami rodziny. Według wywiadu z The Verge firma będzie monitorować nieprawidłowe logowanie.

Powyższy scenariusz oznacza, że ​​jeśli sprzedajesz swój login do konta wielu osobom z zyskiem lub podajesz dane logowania nadmiernej liczbie widzów, firma może się o tym dowiedzieć. Dlatego Disney może podjąć działania (być może zablokować Twoje konto, ale może to zajść znacznie dalej w zależności od tego, co robisz).

Zasadniczo, jeśli chcesz udostępnić swoje hasło Disney Plus współlokatorowi lub rodzeństwu, prawdopodobnie nie wylądujesz w gorącej wodzie. Jeśli udostępnisz go prawie wszystkim, których znasz, firma to zauważy. Disney Plus już zniechęcił do praktyki zbyt wielu logowań na urządzenia z jednego konta. Tak więc, mimo że udostępnianie nie jest zabronione, nie jest dokładnie zachęcane.

Udostępnij, korzystając z subskrypcji prezentowej Disney Plus

Jedną z eleganckich funkcji Disney Plus jest możliwość podarowania komuś innemu abonamentu. Zgadza się, firma oferuje konsumentom opcję podarowania całej subskrypcji (być może w celu uniemożliwienia udostępniania hasła), więc warto o tym wspomnieć jako opcję.

Wszystko, co musisz zrobić, to odwiedzić witrynę subskrypcji prezentów i kliknąć opcję, aby rozpocząć. Przejdź przez kolejne strony, aby się zarejestrować. Jednak ta opcja oferuje tylko roczną subskrypcję, a użytkownik odbierający musi utworzyć nowe konto.

Udostępnij przy użyciu hasła

Udostępnianie jednego konta Disney Plus osobie, której ufasz, niesie ze sobą wiele korzyści. Możesz podzielić miesięczny koszt lub możesz być hojny. Należy jednak pamiętać o dodatkowych informacjach.

Czy Disney Plus można dzielić z rodziną lub przyjacielem?

Punkt widokowy nr 1: Monitoruj liczbę używanych urządzeń

Jak krótko wspomniano powyżej, Disney Plus może przesyłać strumieniowo na maksymalnie cztery urządzenia jednocześnie. Ta zasada może wydawać się niesprawiedliwa, ale w porównaniu z innymi usługami przesyłania strumieniowego tak nie jest. Netflix umożliwia przesyłanie strumieniowe tylko od 1 do 4 urządzeń, w zależności od abonamentu.

Hulu ogranicza liczbę równoczesnych transmisji do zaledwie dwóch urządzeń, chyba że masz pakiet na żywo, a ponadto płacisz dodatkowe 9,99 USD miesięcznie. Tak więc, nawet jeśli możesz udostępniać swoje konto Disney Plus znajomym i rodzinie, ten limit może zniechęcić Cię do nadmiernego udostępniania.

Czy Disney Plus może być udostępniany?

Uwaga nr 2: hasła to poufne informacje

Udostępnianie konta Disney Plus może prowadzić do wielu problemów. Kiedy podajesz komuś swoje dane logowania, udostępniasz poufne materiały, które mogą później zostać wykorzystane do niegodziwych celów.

Na przykład, jeśli używasz tej samej nazwy użytkownika i hasła logowania do swojego konta Disney Plus, co do konta bankowego lub konta Amazon, druga osoba ma dostęp do znacznie więcej niż Król Lew. Uważaj więc i używaj innego hasła.

Inną kwestią jest to, że nie wiesz, czy druga osoba udostępnia Twoje hasło, czy nie. Ta sytuacja może spowodować, że wszystkie Twoje strumienie zostaną wykorzystane, przez co nie będziesz mógł niczego oglądać.

Uwaga nr 3: kody błędów Disney Plus z udostępniania

Kolejnym krytycznym punktem, który musimy omówić, są kody błędów związane z logowaniem. Niektóre kody są stosunkowo łagodne i służą jedynie do niedogodności. Inni mogą wyrządzić znacznie więcej szkód.

Oczywiście ludzie są skłonni udostępniać swoje dane osobowe osobom, którym ufają. Ale czasami zdarzają się pomyłki i ktoś zbyt wiele razy wpisze złe hasło lub przegapi list w e-mailu. Wtedy Ty lub niektórzy z Twoich znajomych i rodziny możecie zobaczyć na ekranie kody błędów.

Niektóre krytyczne kody, o których należy pamiętać, to kody błędów 5, 7, 8 i 9. Wszystkie one dotyczą danych logowania. Wpisałeś nieprawidłowe znaki lub wystąpił problem z płatnością. Możesz również zobaczyć kod błędu 13, co oznacza, że ​​limit dozwolonych urządzeń został przekroczony.

Najgorszy kod błędu to 86. Oznacza to, że twoje konto jest zablokowane. Musisz skontaktować się z obsługą klienta Disney Plus, ponieważ mogłeś zostać zhakowany. Kod błędu 87 odnosi się również do problemu z loginem i hasłem i prawdopodobnie powinieneś się wylogować i zalogować ponownie.

Uwaga nr 4: pliki do pobrania z udostępniania

Możesz używać Disney Plus do oglądania filmów i programów telewizyjnych w trybie offline. Ta korzyść to kolejny powód, dla którego ktoś decyduje się udostępnić swoje konto Disney Plus znajomemu. Może chcą pobrać kilka filmów HD na drogę. Mogą raz lub dwa razy użyć aplikacji Disney Plus i danych uwierzytelniających konta znajomego. Pobieranie jest ograniczone do dziesięciu urządzeń, co oznacza, że ​​zapełnia się dość szybko podczas udostępniania danych logowania Disney Plus.

Ogólnie rzecz biorąc, możliwość udostępniania danych logowania do Disney+ znajomym i rodzinie może być tym, co skłania kogoś do decyzji o założeniu własnego konta.

Być może nie wydaje się warta miesięcznej opłaty, jeśli jest przeznaczona tylko dla jednej lub dwóch osób, ale z pewnością jest to coś, na czym bardziej znaczące gospodarstwo domowe może naprawdę skorzystać. Jeśli chodzi o to, jak długo obowiązują te warunki, to się dopiero okaże.

Często Zadawane Pytania

Disney Plus to jedna z najpopularniejszych obecnie dostępnych usług przesyłania strumieniowego, ale możesz mieć wiele pytań. Zamieściliśmy tę sekcję, aby pomóc Ci poznać tajniki Disney Plus.

Czy możesz grupować oglądanie z Disney Plus?

Tak, możesz używać Disney Plus Group Watch z innymi osobami w różnych lokalizacjach! Oczywiście muszą znajdować się geograficznie w tym samym licencjonowanym regionie, takim jak USA.

Wszystko, co musisz zrobić, to wybrać tytuł, który Ty i Twoi znajomi chcecie oglądać razem, i dotknąć ikony grupy obok przycisku odtwarzania (wygląda na to, że trzy osoby są zamknięte w kręgu). Kliknij ikonę plusa, aby zaprosić znajomych (do 6 jednocześnie), a następnie kliknij przycisk „Rozpocznij transmisję”.

Każdy znajomy otrzyma link do Twojej imprezy z zegarkami i będzie mógł się dostroić. Pamiętaj tylko, że ta opcja wymaga zalogowania się do Disney Plus.

Czy mogę wyrzucić ludzi z mojego konta?

Tak, możesz usunąć osoby ze swojego konta, ale może minąć trochę czasu, zanim wszyscy się wylogują. Jeśli logujesz się tylko po to, aby znaleźć grupę osób przesyłających strumieniowo pod Twoim kontem, kliknij ikonę swojego profilu w prawym górnym rogu i kliknij „Konto”. Pod nazwą użytkownika i hasłem kliknij „Wyloguj się ze wszystkich urządzeń”.

Następnie zmień hasło, aby intruzi nie mogli się ponownie zalogować.