Recenzja Dell UltraSharp U2410

Recenzja Dell UltraSharp U2410

Obraz 1 z 2

Dell UltraSharp U2410

Dell UltraSharp U2410
439 £ Cena w trakcie recenzji

Ponad zwykłymi panelami TN, ale poniżej naszych topowych ulubionych Eizo i LaCie, znajduje się intrygujący środek profesjonalnych monitorów. Nie może dorównać S-PVA, ale panel typu H-IPS pozwala na wyższy współczynnik kontrastu niż standardowe TFT IPS, o czym świadczy nieco głupi współczynnik dynamiki 80 000:1, który jest tutaj oferowany. Ale nawet bez takich sztuczek, 24-calowy Dell UltraSharp U2410 wygląda niezwykle atrakcyjnie.

Ma dyskretną matową czarną konstrukcję z solidną podstawą, która obraca się w trybie portretowym, obraca się o 45 stopni w dowolnym kierunku i podnosi o 100 mm, aby dopasować się do każdego biurka. Ramka ma zaledwie 19 mm ze wszystkich stron, a kwadratowa podstawa nadaje mu profesjonalny wygląd – cztery porty USB i czytnik kart pamięci dodają mu wszechstronnego uroku.

Dell UltraSharp U2410

Dell jest dobrze przygotowany. Ma dwa porty DVI, D-SUB i DisplayPort – z kablami w pudełku dla wszystkich trzech – a także wejścia HDMI, kompozytowe i komponentowe. Jest wyjście 3,5 mm do przesyłania dźwięku ze źródła HDMI, ale nie ma zintegrowanych głośników – opcjonalny soundbar 10 W zapewni Ci zwrot 20 GBP bez VAT, a dostępne są droższe paski oferujące Virtual Surround. Podsumowując, jest to elegancki projekt, który powinien pasować do większości środowisk.

Ale to właśnie panel 1920 x 1200 interesuje najbardziej, zwłaszcza że U2410 sprzedaje się za jedyne 382 GBP bez podatku VAT – znacznie taniej niż najnowszy Eizo FlexScan S2432W oparty na S-PVA. Aby sprawdzić, czy warto zapłacić tę premię za przeciętny panel 200 funtów TN, poddajemy Della naszym testom przy użyciu standardowego trybu ustawień wstępnych i średniej jasności. Dell robi się oślepiająco jasny — jego ocena wynosi 400 cd/m2 — ale dla wygody uznaliśmy, że około 50% jest idealnym kompromisem. Poza tym pobór mocy w stanie bezczynności wynoszący 63 W pozwala osiągnąć 97 W przy maksymalnej jasności.

W DisplayMate znaleźliśmy kilka niedociągnięć: poziom czerni nie był tak głęboki jak w Eizo, a ogólny ton był bardzo lekko różowawy – chociaż to ciepło lepiej sprawdza się w rozrywce niż w dokładnych barwach. Ale wszystkie inne testy dały bezbłędne wyniki, z płynnymi gradientami, perfekcyjną wydajnością odwzorowywania kolorów i dobrym zakresem dynamicznym.

Nasze filmy testowe 1080p wyglądały oszałamiająco i nie widzieliśmy żadnych oznak zjawy lub rozmycia, które tak często nękają te profesjonalne wyświetlacze TFT w testach szybkiego ruchu. Jedynym innym problemem jest lekko nakrapiane wykończenie ekranu, które jest typowe dla tego rodzaju panelu, ale wkrótce w ogóle przestaliśmy to zauważać.

Dodaj do tego dotykowe elementy sterujące z wykrywaniem ruchu i po prostu wspaniały system menu firmy Dell – który inni dobrze by naśladowali – i masz fantastyczny, wszechstronny monitor. Jest drogi, ale jeśli potrzebujesz dokładności kolorów za mniej niż astronomiczną cenę, UltraSharp U2410 jest dobrym kompromisem.

Detale

Jakość obrazu 6

Główne specyfikacje

Rozmiar ekranu 24,0 cala
Współczynnik proporcji 16:10
Rezolucja 1920 x 1200
Jasność ekranu 400cd/m2
Czas reakcji pikseli 6ms
Współczynnik kontrastu 1,000:1
Dynamiczny współczynnik kontrastu 80,000:1
Skok pikseli 0,270 mm
Kąt widzenia w poziomie 178 stopni
Kąt widzenia w pionie 178 stopni
Typ głośnika Nic
Moc głośnika Nie dotyczy
tuner telewizyjny nie
Typ tunera telewizyjnego Nie dotyczy

Znajomości

Wejścia DVI 2
Wejścia VGA 1
Wejścia HDMI 1
Wejścia DisplayPort 1
Wejścia Scart 0
Obsługa HDCP tak
Porty USB upstream 1
Porty USB (pobieranie) 4
Gniazda wejściowe audio 3,5 mm 0
Inne złącza audio Wyjście audio 3,5 mm

Dostarczane akcesoria

Inne dostarczone kable VGA, DisplayPort, USB
Zasilanie wewnętrzne tak

Pobór energii

Szczytowe zużycie energii 97W
Pobór mocy w stanie bezczynności 63W

Korekty obrazu

Kontrola jasności? tak
Kontrola kontrastu? tak

Ergonomia

Kąt pochylenia do przodu 3 stopnie
Kąt pochylenia do tyłu 21 stopni
Kąt obrotu 90 stopni
Regulacja wysokości 100mm
Tryb obrotu (portret)? tak
Szerokość ramki 19mm

Wymiary

Wymiary 560x202x493mm (WDH)