Recenzja Dell UltraSharp U2414H

200 £ Cena podczas przeglądu

Monitory Dell UltraSharp spędziły wiele miesięcy na liście PC Pro A-List, a na pierwszy rzut oka najnowszy 24-calowy model, UltraSharp U2414H, wygląda na silnego pretendenta do najwyższej klasy monitorów budżetowych. Oferuje inteligentną konstrukcję fizyczną, tryb sRGB z kalibracją kolorów i całą gamę funkcji za jedyne 200 funtów.

Recenzja Dell UltraSharp U2414H

Model U2414H wygląda inaczej niż poprzednie monitory firmy Dell dzięki przyjemnie filigranowemu, zakrzywionemu profilowi. Nie stracił jednak niczego w sensie użyteczności: solidna srebrna podstawka – która zatrzaskuje się bezpiecznie na mocowaniu z tyłu – obraca wyświetlacz do trybu portretowego, zapewnia regulację wysokości 130 mm i dobrze praca polegająca na utrzymywaniu monitora mocno przymocowanego do biurka.

Zdecydowanie najbardziej uderzająca zmiana dotyczy ramki. Dell zrezygnował z grubego obramowania ramek z poprzednich modeli, a matowe, antyodblaskowe wykończenie U2414 rozciąga się teraz prawie do krawędzi monitora. To nie tylko na pokaz – jest idealny do konfiguracji wielomonitorowych, gdzie wymagana jest najmniejsza możliwa przerwa między wyświetlaczami. Ramka U2414H ma grubość 6 mm wzdłuż pionowych krawędzi, 6 mm na górnej poziomej krawędzi i 16 mm na dolnej krawędzi.

Jedynym krokiem wstecznym jest rozdzielczość panelu. W porównaniu do swojego poprzednika, doskonałego UltraSharp U2412M, panel U2414H Full HD, 1920 x 1080, stracił 120 pikseli rozdzielczości pionowej. To rozczarowujące, ponieważ zdecydowanie wolimy wrażenie przestronności monitora 1920 x 1200 od standardowego modelu Full HD; dodatkowe piksele zwiększają wysokość obszaru roboczego o około cal, co ma znacznie większy wpływ na codzienne użytkowanie, niż można by się spodziewać.

Dell UltraSharp U2141H

Jakość obrazu pozostaje konkurencyjna. Po podłączeniu do naszego testowego komputera przez DisplayPort, U2414H osiągnął solidną wydajność. Przy domyślnych ustawieniach fabrycznych U2414H jest ustawiony na jasność 75%, którą zmierzyliśmy przy jasności 256 cd/m2; podkręć go do maksimum, a podświetlenie W-LED osiągnie 323 cd/m2. Współczynnik kontrastu 853:1 jest doskonały, a wierność kolorów jest dobra, ze średnimi i maksymalnymi wynikami Delta E wynoszącymi odpowiednio 2,7 i 6,4.

Wybierz fabrycznie skalibrowany profil sRGB U2414H, a dokładność kolorów będzie jeszcze lepsza. Współczynnik kontrastu spada do 660:1, ale średnia Delta E poprawia się do 2,1, a maksymalne odchylenie spada do 4,3. Panel IPS jest również równomiernie oświetlony: zmierzyliśmy nie więcej niż 10% zmiany jasności na całym panelu. Jedyną słabością Della jest tendencja do miażdżenia najciemniejszych szarości w czerń, ale może to być cecha charakterystyczna naszej próbki testowej – żadne dwa panele nie są w 100% identyczne, a niektóre sprawdzą się lepiej w procesie kalibracji fabrycznej niż inne.

Z tyłu Dell zapewnił mnóstwo łączności. Oprócz wejścia DisplayPort dostępny jest mini-DisplayPort, pełnowymiarowa przepustowość DisplayPort (wymagająca karty graficznej obsługującej DisplayPort 1.2) i dwa wejścia HDMI, które obsługują połączenia MHL. Dostępny jest również czteroportowy koncentrator USB 3, z jednym portem umieszczonym pośrodku tylnego panelu monitora, co zapewnia łatwiejszy dostęp. Firma Dell zapewnia plastikową osłonę do ukrycia kabli, a otwór w podstawie stojaka ułatwia prowadzenie kabli.

Wyświetlacz na ekranie jest znacznie lepszy niż większość. Cztery dotykowe przyciski z przodu działają niezawodnie i chociaż nie są oznaczone, na ekranie pojawiają się kontekstowe ikony, które pokazują, który przycisk należy nacisnąć. Menu zapewniają łatwy dostęp do wszystkich funkcji i można łatwo dostosować jasność, kontrast i ustawienia wstępne obrazu oraz włączać i wyłączać ustawienia.

Dell UltraSharp U2414H to świetny monitor za rozsądne pieniądze. Ostatecznie wolimy większą rozdzielczość swojego poprzednika, UltraSharp U2412M, który wciąż jest w sprzedaży, ale jest to sprawa bliska. Jeśli rozdzielczość Full HD odpowiada Twoim potrzebom, bogaty zestaw funkcji UltraSharp U2414H, świetna konstrukcja i doskonała jakość obrazu to uczta w tej cenie.

Detale

Jakość obrazu5

Główne specyfikacje

Rozmiar ekranu23,8 cala
Rezolucja1920x1080
Jasność ekranu323cd/m2
Współczynnik kontrastu853:1

Znajomości

Wejścia HDMI2
Wejścia DisplayPort3
Porty USB upstream1
Gniazda wejściowe audio 3,5 mm1

Korekty obrazu

Kontrola jasności?tak
Kontrola kontrastu?tak

Ergonomia

Regulacja wysokości130mm
Tryb obrotu (portret)?tak

Wymiary

Wymiary539 x ​​486 x 185 mm (WDH)
Waga361.000 kg