Recenzja Dell Optiplex 390

443 £ Cena w recenzji

Komputer Optiplex 390 można kupić w kilku obudowach: jako miniwieża, komputer stacjonarny lub, jak w tym przypadku, minikomputer stacjonarny. W ostatniej formie Optiplex 390 jest kompaktowy i jest wystarczająco solidny i wytrzymały w każdej klasie, czego można się spodziewać, gdy waży prawie 6 kg.

Recenzja Dell Optiplex 390

Komputer może być używany w konfiguracji typu tower lub desktop, ale niezależnie od tego, w jaki sposób go używasz, nie zajmuje dużo miejsca na biurku, więc jest dość elastyczny, jeśli chodzi o wdrożenie go w klasie.

Optiplex 390 jest wyposażony w pełnowymiarową klawiaturę i mysz, a obie są solidne. W zależności od upodobań panel przedni komputera jest czysty i uporządkowany, a raczej surowy: są tylko dwa porty USB 2, gniazda słuchawkowe i mikrofonowe oraz nagrywarka DVD. Podoba nam się brak bałaganu, ale szkoda, że ​​nie uwzględniono gniazda na karty z wieloma czytnikami – z pewnością jest miejsce na jedno, ale jest ono dostępne tylko w wersji stacjonarnej i wieżowej Optiplex 390.

Dell Optiplex 390

Z tyłu znajduje się jeszcze osiem portów USB – sześć z nich to USB 2 i dwa USB 3 – plus porty VGA, HDMI i Ethernet. Włączenie portów USB 3 zapewnia pewną formę zabezpieczenia na przyszłość, co jest coraz ważniejsze dla szkół, ponieważ względy budżetowe oznaczają, że wiele instytucji wymienia swój sprzęt IT w dłuższym cyklu. Dobrze, że firma Dell oferuje na ten komputer gwarancję następnego dnia roboczego na miejscu.

Optiplex 390 ma procesor Intel Core i3 2100 2,1 GHz, 4 GB pamięci DDR3 i grafikę Intel HD, więc w ofercie nie brakuje mocy obliczeniowej. Wynik testu PC Pro wynoszący 0,67 jest całkowicie wiarygodny. Brak dedykowanego chipsetu graficznego może być rozczarowujący dla uczniów, którzy chcą grać w gry, ale Dell nie będzie miał żadnych problemów z uruchamianiem podstawowych programów 3D lub wideo HD. Jakość dźwięku również była imponująca, a chociaż jesteśmy przy temacie dźwięku, Optiplex 390 rzeczywiście działa bardzo cicho.

Optiplex 390 może nie mieć stylowego pizzazz z Apple Mini Mac, ale z drugiej strony jest znacznie tańszy i zapewnia większą elastyczność, jeśli chodzi o konfigurację. Jeśli potrzebujesz solidnego, prostego w obsłudze minikomputera stacjonarnego, który z łatwością poradzi sobie z zadaniami IT w klasie, warto rozważyć Della.

Gwarancja

Gwarancja 1 rok na miejscu

Podstawowe specyfikacje

Całkowita pojemność dysku twardego 320 GB
Pojemność pamięci RAM 4,00 GB

Edytor

Rodzina procesorów Intel Core i3
Częstotliwość nominalna procesora 3,10 GHz

Płyta główna

Prędkość adaptera przewodowego 1000 Mb/s

Karta graficzna

Karta graficzna Grafika Intel HD
Chipset graficzny Grafika Intel HD
Wyjścia HDMI 1
Wyjścia VGA (D-SUB) 1

Dysk twardy

Pojemność 320 GB

Dyski

Technologia dysków optycznych Nagrywarka DVD

Sprawa

Wymiary 93x312x290mm (WDH)

Porty tylne

Porty USB (pobieranie) 4

System operacyjny i oprogramowanie

Rodzina systemów operacyjnych System Windows 7

Testy wydajności

Ogólny wynik w Real World Benchmark 0.67