Recenzja Dell PowerEdge T110

Recenzja Dell PowerEdge T110

Obraz 1 z 5

Dell PowerEdge T110

Dell PowerEdge T110
Dell PowerEdge T110
Dell PowerEdge T110
Dell PowerEdge T110
741 £ Cena w recenzji

Najnowszy serwer Dell klasy podstawowej PowerEdge T110 ma na celu przekonanie małych firm, że jest to znacznie lepsza alternatywa dla budowania własnego serwera lub korzystania z komputera stacjonarnego dla wszystkich usług sieciowych. Ceny zaczynają się od podstaw z podstawowym systemem skonfigurowanym z procesorem Core i3 530, 1 GB pamięci RAM, dyskiem twardym 250 GB i roczną gwarancją kosztującą około 270 funtów.

Recenzowany system również wygląda w dobrej cenie, ponieważ jego cena 631 GBP daje przyzwoity czterordzeniowy procesor X3450 X3450 2,66 GHz, 4 GB pamięci DDR3 1333 MHz, parę dysków SATA o pojemności 250 GB i trzyletnią gwarancję. Możesz także obniżyć koszty w dziale systemów operacyjnych, ponieważ firma Dell oferuje model T110 z preinstalowanym systemem Windows Server 2008 R2 Foundation, który dodaje 177 GBP do ceny wywoławczej.

Musisz zdawać sobie sprawę z ograniczeń tego systemu operacyjnego, ponieważ jest on tylko 64-bitowy, obsługuje wiele rdzeni, ale tylko jedno gniazdo procesora i nie pozwala na aktualizację powyżej 8 GB pamięci. Może obsługiwać nie więcej niż 30 jednoczesnych połączeń przychodzących i obsługuje maksymalnie 15 kont użytkowników systemu Windows.

Dell PowerEdge T110

T110 to kompaktowa, niewielka podstawka podłogowa, która zmieści się pod biurkiem, a do tego jest cicha. Widzieliśmy kilka skarg na wysoki poziom hałasu, ale stwierdziliśmy, że chociaż główny wentylator z tyłu nie jest cichy, trudno byłoby zauważyć T110 w normalnym środowisku biurowym.

Bezpieczeństwo jest dobre, ponieważ do wnętrza można dostać się tylko po zdjęciu metalowego panelu bocznego. Dużą dźwignię zwalniającą na górze można zablokować, a przełącznik naruszenia obudowy łączy się z systemem BIOS, aby ostrzec, jeśli został uruchomiony.

Dostępnych jest sześć zewnętrznych portów USB, ale możesz skonfigurować serwer tak, aby wszystkie były wyłączone lub włączony był tylko tylny kwartet. Istnieją również dwa wewnętrzne, blokowane porty USB, a port eSATA umieszczony z tyłu może służyć do zwiększenia pojemności pamięci

System podstawowy korzysta z wbudowanego kontrolera SATA, który zawiera oprogramowanie Dell PERC S100 RAID, które jest aktywowane z poziomu systemu BIOS w celu zapewnienia obsługi kopii lustrzanych lub pasków. Jeśli to nie wystarczy, możesz zdecydować się na aktualizację oprogramowania układowego S300, która zapewnia obsługę dysków SAS i macierzy RAID-5.

Dyski twarde są zamontowane w wewnętrznej klatce z przodu obudowy, która może pomieścić do czterech dysków. Są dość łatwe w instalacji, a każdy z nich jest umieszczony w plastikowym uchwycie, który jest zgrabnie wsuwany w klatkę. Firma Dell dostarczyła również wszystkie cztery złącza zasilania i kable interfejsu SATA gotowe do odbioru nowych dysków.

Gwarancja

Gwarancja 3 lata na miejscu w następnym dniu roboczym

Oceny

Fizyczny

Format serwera Piedestał
Konfiguracja serwera Podwozie cokołowe

Edytor

Rodzina procesorów Intel Xeon
Częstotliwość nominalna procesora 2,66 GHz
Dostarczone procesory 1

Pamięć

Pojemność pamięci RAM 16 GIGA BAJTÓW
Typ pamięci DDR3

Przechowywanie

Konfiguracja dysku twardego 2 dyski twarde Seagate Barracuda ES.2 SATA o pojemności 250 GB w nośnikach typu cold-swap
Całkowita pojemność dysku twardego 500
Moduł RAID Dell PERC S100
Obsługiwane poziomy RAID 0, 1, JBOD

Sieć

Porty Gigabit LAN 1

Zasilacz

Moc zasilania 350W

Hałas i moc

Pobór mocy w stanie bezczynności 48W
Szczytowe zużycie energii 145W