Siedmiu brytyjskich producentów komputerów PC, którzy zbankrutowali

Sukces w branży technologicznej jest trudny, tym bardziej dla brytyjskich producentów komputerów osobistych.

Siedmiu brytyjskich producentów komputerów PC, którzy zbankrutowali

Niskie marże, złe decyzje i spowolnienie gospodarcze na początku lat dwudziestych miały swoje żniwo, powodując upadek czołowych firm i ostatecznie ich upadek.

W tym niegdyś głośne nazwiska, takie jak Tiny Computers i Evesham, oto nasza lista siedmiu brytyjskich producentów komputerów, którzy nie osiągnęli tego.

Technologia Evesham

Producent z siedzibą w Worcestershire, założony w 1983 roku, był jednym z pierwszych dużych graczy na brytyjskiej scenie PC. Do 2007 roku zatrudniał ponad 300 pracowników i rozrósł się do sprzedaży szerokiej gamy urządzeń peryferyjnych i domowych zestawów rozrywkowych.

Evesham mocno postawił na Home Computing Initiative rządu pracy. Jego nagłe anulowanie w 2007 roku pozostawiło 30 milionów funtów luki w prognozach firmy.

Evesham przeszedł do administracji w sierpniu 2007 roku, ale walczył jako Geemore Technologies do lutego 2008 roku.

Technologia Dana

Ten londyński producent był szanowanym, nagradzanym konstruktorem komputerów PC, znanym z wysokiej jakości wykonania i obsługi klienta.

Dan wszedł w zarząd komisaryczny w czerwcu 2002 roku. Nazwa marki została przejęta przez Stone Computers miesiąc później, ale nie jest już używana.

Elektronika Watford

Założona w 1972 roku firma Watford Electronics stała się odnoszącym sukcesy sprzedawcą i producentem komputerów w Wielkiej Brytanii. Jako Savastore stał się jednym z pierwszych dużych sklepów internetowych z elektroniką w Wielkiej Brytanii pod koniec lat 90-tych.

Savastore przeszedł do administracji w lutym 2007 roku, a firma została kupiona przez Globally Ltd, firmę prowadzoną przez byłego menedżera Watford Logistics, Mahmooda Jessę. Przemianowany na Saverstore, nadal działa do dziś.

Małe komputery

Rozpoczęty w 1990 r. Tiny sprzedawał komputery PC po obniżonych cenach za pośrednictwem sprzedaży wysyłkowej, podczas gdy siostrzana firma Opus była ukierunkowana na rynki korporacyjne i usługi publiczne. Tiny otworzył nawet sieć sklepów detalicznych pod koniec lat dziewięćdziesiątych.

Złapany przez awarię komputerów domowych w 2001 r., Tiny został objęty zarządem komisarycznym na początku 2002 r., a jego aktywa kupiła firma Time PLC.

Czas PLC

Należąca do Granville Technology Group, do której marek należały także Colossus i MJN, Time jest najlepiej pamiętany z reklam i sieci sklepów detalicznych z lat 90. XX wieku.

Time połączył swoją działalność detaliczną z Tiny's, ale zbankrutował w 2005 roku, zadłużony o 30 milionów funtów i tracąc 1500 miejsc pracy.

Panrix

Konstruktor systemów z Leeds zyskał reputację najnowocześniejszych, wysokowydajnych systemów i był częstym zwycięzcą w PC Pro Labs.

Panrix bardzo ucierpiał z powodu załamania na rynku komputerów osobistych na przełomie 2000 r. i przeszedł do administracji w maju 2001 r. Przez krótki czas odradzał się jako Panrix Technologies pod przewodnictwem założyciela Gulberga Panesara, ale w 2002 r. podupadł na dobre.

Dotlink

Producent z Wembley stał się znany z agresywnych cenowo, wysokowydajnych systemów w czasach, gdy AMD i Cyrix rzucali Intelowi na kolana.

Dotlink pozostaje notowany w Companies House, ale nie sprzedaje już komputerów. Główny głównodowodzący Kirit Shah jest dyrektorem specjalisty ds. technologii edukacyjnych, Go Education PLC.