Pięć najlepszych sposobów na zwiększenie prędkości mobilnego punktu dostępu szerokopasmowego

Wiemy, że mobilne połączenia szerokopasmowe nigdy nie osiągają reklamowanych prędkości — daleko im do tego. Nie ma znaczenia, czy używasz smartfona, czy przenośnego, szerokopasmowego urządzenia hotspot. Sygnał, usługa i transmisja danych są takie same, nie licząc spersonalizowanej kontroli danych na podstawie wykorzystania, limitu przepustowości i urządzenia. Istnieją jednak proste, często bezpłatne środki, które możesz podjąć, aby ulepszyć połączenie 4G/5G, które udostępniasz innym urządzeniom. Oto pięć najlepszych sposobów na zwiększenie szybkości i wydajności mobilnego punktu dostępu szerokopasmowego.

Pięć najlepszych sposobów na zwiększenie prędkości mobilnego punktu dostępu szerokopasmowego

Hotspot Speed ​​Booster #1: Użyj przedłużacza USB z kluczem sprzętowym

Mobilny klucz sprzętowy odbiera sygnały danych komórkowych i przekształca je w połączenie internetowe dla podłączonego urządzenia. Inne nazwy mobilnych kluczy sprzętowych obejmują klucze sprzętowe Mi-Fi, modemy USB, mobilne internetowe pamięci USB, modemy USB 3G/4G/5G, przedpłacone USB itp. Ponieważ przedpłacone klucze są podłączane bezpośrednio do portu USB, można zamiast tego użyć przedłużacza USB , a następnie podłącz do niego klucz sprzętowy.

Ten krok nie tylko zmniejsza wpływ zakłóceń elektrycznych z komputera (na przykład z radia Wi-Fi), ale także zapewnia elastyczność w ustawianiu klucza w celu uzyskania maksymalnego odbioru. Sama zmiana orientacji modemu USB może zwiększyć siłę sygnału, potencjalnie zwiększając przepustowość i prędkość.

Hotspot Speed ​​Booster #2: Kup odblokowany modem

Mobilne modemy szerokopasmowe to urządzenia wykorzystujące sygnały 3G/4G/5G do dostarczania Internetu do dowolnych podłączonych urządzeń. Większość z nich zawiera funkcję Wi-Fi, zamieniając je w modem hotspot. Zobaczysz nazwy, które obejmują modemy Wi-Fi, Mi-Fi, mobilne hotspoty, mobilne routery Wi-Fi, routery 4G itp.

Mi-Fi mogą być tańsze, gdy kupujesz je w określonej sieci, ale to oczywiście oznacza, że ​​jesteś związany z tym konkretnym dostawcą. Zamiast tego rozważ zakup i odblokowany modem i kup wybór kart SIM typu pay-as-you-go. Mi-Fis/mobilne hotspoty odbierają i konwertują szerokopasmowe łącze 3G/4G/5G na znajomy interfejs WLAN, który można udostępniać, podczas gdy routery mobilne po prostu udostępniają internet za pośrednictwem sieci WLAN i wymagają modemu.

Oto kilka „odblokowanych” bezprzewodowych punktów dostępowych, które obsługują wszystko, od sygnału mobilnego (modem) po bezprzewodowy Internet (hotspot), gdy są używane z wybraną przez Ciebie kartą SIM.

Samodzielne modemy bezprzewodowe nie są śmiesznie drogie. Sieci rozdają karty SIM za darmo lub pobierają symboliczną opłatę, więc nic nie stoi na przeszkodzie, aby otrzymać kartę SIM dla każdej amerykańskiej sieci 4G/5G. Musisz jednak zapłacić za usługę, aby była użyteczna.

Noszenie wybranych kart SIM jest szczególnie przydatne dla tych, którzy spędzają dużo czasu w drodze, ponieważ luki w zasięgu sieci 4G jednego operatora komórkowego mogą zostać wypełnione przez innego dostawcę. Pamiętaj, że niektórzy operatorzy komórkowi wykorzystują do swoich usług wieże innej firmy, takie jak Boost za pomocą sieci Sprint i Cricket za pomocą sieci AT&T. Dlatego najpierw sprawdź dostawcę, aby upewnić się, że nie „podwajasz” kart SIM i nie marnujesz pieniędzy.

Hotspot Speed ​​Booster #3: Przełącz się na OpenDNS

Według Paula Ockendena, eksperta ds. komunikacji bezprzewodowej i mobilnej w PC Pro, serwery DNS używane przez mobilne sieci szerokopasmowe wydają się być dość niejednolite. Oznacza to, że wyszukiwanie DNS trwa dłużej niż jest to konieczne lub adresy internetowe w ogóle nie zostaną rozwiązane. Wypróbuj bezpłatną alternatywę, taką jak OpenDNS, jeśli zauważysz opóźnienie w ładowaniu witryny pomimo silnego sygnału.

Hotspot Speed ​​Booster #4: Uwięź swój telefon komórkowy

Jeśli masz problemy z uzyskaniem przyzwoitego połączenia 4G lub 5G na swoim komputerze w pomieszczeniu, lepiej całkowicie zrezygnować z kluczy USB. Właściwym wyborem może być połączenie komputera PC ze smartfonem. Ta opcja umożliwia umieszczenie telefonu komórkowego na parapecie okna, gdzie ma większe szanse na odebranie przyzwoitego sygnału bez konieczności zbliżania biurka do okna.

Aplikacja tetheringu innej firmy współdzieli przepustowość Twojego smartfona z urządzeniami podłączonymi do niego lub do niego podłączonymi. Tethering obejmuje udostępnianie Internetu Wi-Fi, udostępnianie Internetu przez Bluetooth i udostępnianie Internetu przez USB.

Dwie najlepsze aplikacje do tetheringu, które działają świetnie

Opcja nr 1: PdaNet

Opcja nr 2: EasyTether Pro

Zwróć uwagę, że EasyTether firmy Mobile Stream cieszy się dużym zainteresowaniem dostawców usług. W związku z tym Sklep Google Play i Twój dostawca mogły zablokować wyświetlanie aplikacji w Twoim smartfonie. Udaj się do Sklepu Play na komputerze z niemobilnym Wi-Fi, a zobaczysz różnicę. Mobile Stream (właściciel EasyTether) twierdzi, że możesz korzystać z dowolnej aplikacji EasyTether, która pojawia się na Twoim koncie Play i że wszystkie są takie same. Po prostu przeczytaj stronę sklepu, aby uzyskać szczegółowe informacje.

Hotspot Speed ​​Booster #5: Zmień swój APN

Sieci komórkowe przypisują klientom różne APN (nazwy punktów dostępowych) w ramach regularnych umów miesięcznych i umów typu „pay-as-you-go”. Wiadomo, że dostawcy dają pierwszeństwo określonym klientom i usługom w oparciu o dostępność i wykorzystanie przepustowości. Klienci, którzy wykorzystują większą przepustowość i korzystają z wymagających usług, takich jak przesyłanie strumieniowe wideo, przez większość czasu uzyskują mniejsze prędkości. Jednak korzystanie z przenośnych łączy szerokopasmowych z hotspotu/mobilnego urządzenia Wi-Fi (innego niż telefon) ma nieco większy priorytet, aby urządzenie było warte serwisu.

Zwróć uwagę, że te stwierdzenia nie są jednolite. Każdy dostawca ma unikalne procesy, przyczyny i metody zarządzania przepustowością. Jeśli jesteś zdeterminowany, aby wydobyć każdy ostatni megabit na sekundę (Mb/s) z połączenia, warto rozważyć podpisanie długoterminowej umowy z jedną z szybkich sieci, takich jak Verizon lub T-Mobile. Pamiętaj tylko, aby sprawdzić dostępność sygnału w Twojej okolicy, w przeciwnym razie możesz stracić pieniądze, próbując uzyskać szybsze mobilne łącza szerokopasmowe.