Najlepsze drukarki do kupienia w 2013 roku

Warto poświęcić trochę czasu na poszukiwanie wysokiej jakości drukarki – jeśli tego nie zrobisz, dokumenty będą wyglądać na wyblakłe, zdjęcia nie będą się błyszczeć, a dostaniesz migreny, próbując obsługiwać niezgrabną, powolną maszynę.

Najlepsze drukarki do kupienia w 2013 roku

Wybraliśmy najlepsze drukarki, aby pomóc Ci podjąć właściwą decyzję: mamy konsumenckie drukarki atramentowe, które drukują oszałamiające zdjęcia, poważniejsze drukarki przeznaczone dla małych firm, a nawet drukarkę, która drukuje strony z szybkością 60 str./min. Upewnij się, że przeczytałeś te recenzje przed podjęciem decyzji:

Epson Expression Premium XP-510

Epson Expression Premium XP-510

To wielofunkcyjne urządzenie firmy Epson pasuje do naszych ulubionych drukarek Canon pod względem specyfikacji. Ma pięcioatramentowy mechanizm drukujący z oddzielnymi zbiornikami z atramentem, dzięki czemu można wymieniać każdy z nich, gdy się wyczerpie. Ma bezprzewodową obsługę drukowania z urządzeń mobilnych, a jego prędkość drukowania jest przyzwoita, oceniana na około 9 stron na minutę zarówno dla wydruków monochromatycznych, jak i kolorowych.

Kopiuje szybko i drukuje bardzo dobrej jakości zdjęcia, prawie tak dobre, jak te produkowane przez najnowszy Canon Pixma MG6450, ale ma kilka wad.

Ekran kontrolny jest mały i kłopotliwy, nie ma gniazd kart pamięci, więc nie można drukować bezpośrednio z aparatu, a koszt kolorowej strony A4 jest wyższy niż przeciętny. Mimo to warto zastanowić się, czy drukowanie zdjęć jest priorytetem.

Przeczytaj naszą pełną recenzję Epson Expression Premium XP-510

Canon Pixma MG6450

Canon Pixma MG6450

Canon w tym roku majstrował przy schemacie nazewnictwa swoich atramentowych urządzeń wielofunkcyjnych, więc chociaż nowy 6450 wygląda jak zamiennik starego Pixmy MG6350, w rzeczywistości jest bardziej podobny do Pixmy MG5450 z listy A (patrz poniżej ).

Podobnie jak ta drukarka, Pixma MG6450 ma pięciokolorowy silnik druku, który drukuje w rozdzielczości do 4800 x 1200 dpi, a jakość jest znakomita. Ta najnowsza wersja zapewnia wyjątkowo szczegółowe odbitki zdjęć z nieco bardziej naturalnym balansem kolorów niż Pixma MG5450.

Jest również szybki, drukuje tekst na niemal laserowym poziomie ostrości, koszty drukowania pozostają rozsądne, a także zapewnia mnóstwo połączeń — od USB 2 po bezprzewodowe i czytnik kart pamięci montowany z przodu. Krótko mówiąc, Canon Pixma MG6450 to jedna z najlepszych drukarek wielofunkcyjnych na rynku. Nie jest to jednak ogromna poprawa w stosunku do Pixmy MG5450, który jest nadal dostępny i nieco tańszy.

Przeczytaj naszą pełną recenzję Canon Pixma MG6450

HP Deskjet 2540

HP Deskjet 2540

Budżetowa, wielofunkcyjna drukarka atramentowa HP nie zdobędzie żadnych nagród za najlepsze funkcje, jakość druku lub szybkość, ale kosztuje tylko 45 funtów, a za te pieniądze uważamy, że niewielu będzie rozczarowanych.

Drukuje z prędkością 5,4 str./min w przypadku dokumentów mono i 5 str./min w kolorze, a wydruki zdjęć są w pełni akceptowalne. Wydruki są dostarczane z dużą ilością szczegółów i naturalnych kolorów; jego kolory nie mogą konkurować z ciosem tych produkowanych przez Canon MG6450 (patrz poniżej), ale wyniki nadal wyglądają świetnie.

Dodaj szeroki zakres funkcji bezprzewodowych, w tym obsługę Wireless Direct, Apple Airprint i możliwość drukowania na urządzeniu Deskjet 2540 przez Internet, a także koszty eksploatacji, które nie zrujnują banku, a masz trochę okazji.

Przeczytaj naszą pełną recenzję HP Deskjet 2540

Samsung Xpress M2070W

Samsung Xpress M2070W

Ostatecznie łączność NFC będzie standardem we wszystkich drukarkach bezprzewodowych, ale na razie laserowe urządzenie wielofunkcyjne Samsung Xpress M2070W jest jedynym, na którym go widzieliśmy.

W połączeniu z aplikacją Samsung Mobile Print, NFC sprawia, że ​​połączenie z urządzeniami mobilnymi, takimi jak tablety i smartfony, jest dziecinnie proste — aby nawiązać połączenie, wystarczy przyłożyć urządzenie do środka pokrywy skanera.

Sama drukarka też nie jest zła. Drukuje z szybkością 20 str./min w trybie normalnym i roboczym, kopie i skany są szybkie, a jakość jest doskonała. Koszty druku są nieco wyższe niż normalnie, ale nie są wygórowane. Jeśli potrzebujesz niedrogiego, wielofunkcyjnego urządzenia laserowego, Samsung Xpress M2070W to idealne rozwiązanie dla każdego, kto musi drukować z urządzeń przenośnych wyposażonych w technologię NFC.

Przeczytaj naszą pełną recenzję Samsung Xpress M2070W

Canon Pixma MG5450

Canon Pixma MG5450

Drukarki Canon zwykle znajdują się w górnej części listy A, więc nie jest niespodzianką, że Pixma MG5450 jest jednym z najlepszych urządzeń tego roku. Pięcioatramentowy mechanizm drukujący firmy Canon zapewniał wysokiej jakości kolorowe wydruki i tekst, które są tak ostre, jak wszystko, co widzieliśmy na drukarce laserowej, a jego szybkość była stała, bez względu na to, jak wymagające są nasze drukowanie.

Opcje łączności obejmują Wi-Fi 802.11n, port USB 2 i czytnik kart w trzech formatach. Obsługiwane są usługi Google Cloud Print i Apple AirPrint, a własne aplikacje firmy Canon umożliwiają drukowanie bezpośrednio z urządzeń z systemem Android i iOS. Kolorowy wyświetlacz o przekątnej 7,5 cala jest łatwy w nawigacji. Jest szybki, pełen funkcji i zapewnia świetną jakość — nic dziwnego, że wygrał nasz ostatni test Labs.

Kliknij tutaj, aby przeczytać naszą pełną recenzję Canon Pixma MG5450

Dell B1160w

Dell B1160w

Dell B1160w to niedroga drukarka, ale nadal obsługuje Wi-Fi 802.11n wraz z portem USB 2. Nie jesteśmy przyzwyczajeni do sieci bezprzewodowych na tak taniej maszynie, a jakość druku Dell również przekroczyła nasze oczekiwania. Tekst jest praktycznie doskonały, a jakość w testach obrazu i zdjęć jest lepsza niż prawie wszystko inne w tej cenie.

Koszty eksploatacji są nieco wyższe, niż byśmy chcieli, zwłaszcza powyżej 5000 stron, a obudowa Dell jest prosta i plastyczna. Ale za te pieniądze nie możemy narzekać – to świetna okazja, jeśli kupujesz z ograniczonym budżetem.

Kliknij tutaj, aby przeczytać naszą pełną recenzję Del B1160w

Biuro Lomond EvoJet

Biuro Lomond EvoJet

Ostatnio nie było wielu dużych skoków w technologii drukarek, ale EvoJet Office firmy Lomond przełamuje schematy: zamienia tradycyjną ruchomą głowicę drukującą na ogromną, statyczną głowicę z 70 000 dysz i może drukować monochromatyczne strony z niezwykłą szybkością 60 str./min.