Jak zainstalować procesor AMD

Jak zainstalować procesor AMD

Obraz 1 z 4

Jak zainstalować procesor AMD

Jak zainstalować procesor AMD
Jak zainstalować procesor AMD
Jak zainstalować procesor AMD
 • Jak zbudować komputer: internetowy przewodnik po budowaniu własnego komputera od podstaw
 • Jak rozebrać obudowę komputera?
 • Jak zainstalować zasilacz?
 • Jak zainstalować płytę główną?
 • Jak zainstalować procesor Intel
 • Jak zainstalować procesor AMD
 • Jak/gdzie prawidłowo zainstalować kable/przewody PC do dysków SSD, przełączników panelowych i innych elementów
 • Jak zainstalować nowy dysk twardy lub dysk SSD w komputerze?
 • Jak zainstalować i używać dysku SSD (dysku półprzewodnikowego)
 • Jak zainstalować napęd optyczny
 • Jak zainstalować kartę graficzną
 • Jak zainstalować karty rozszerzeń
 • Jak złożyć obudowę komputera z powrotem?

Jeśli jesteś na tej stronie, kupiłeś procesor AMD, który chcesz zainstalować. Jeśli nie masz pewności, czy twój procesor to AMD, istnieje prosty sposób, aby się dowiedzieć: jeśli spód jest pokryty złotymi pinami, to AMD. (Procesory Intel mają zamiast tego płaskie kropki.)

1. Otwórz dźwignię gniazda.

otwórz-dźwignię-gniazda-amd

Procesory AMD pasują do gniazd AM2, AM2+ lub AM3. Gniazda są bardzo podobne, więc instrukcje instalacji są takie same.

Aby dopasować procesor do gniazda, najpierw podnieś dźwignię. Ten krok odpina poprzeczkę z jednej strony i unosi się pionowo nad deską. Ta procedura bardzo nieznacznie przesunie gniazdo, wyrównując otwory w plastikowym gnieździe ze złączami poniżej. Procesor powinien wchodzić na miejsce bez użycia siły, stąd typ gniazda: zerowa siła wkładania (ZIF).

2. Zamontuj procesor.

dopasowanie procesora

Procesor może zmieścić się w gnieździe tylko w jeden sposób. Upewnij się, że strzałka na górze procesora jest wyrównana ze strzałką na gnieździe procesora. Delikatnie wsuń procesor na miejsce. Powinieneś poczuć, jak klika na miejsce, gdy jest do końca. Jeśli

wydaje się, że musisz użyć zbyt dużej siły, zatrzymaj się i sprawdź, czy procesor jest prawidłowo ustawiony.

Po całkowitym włożeniu procesora sprawdź go, aby upewnić się, że przylega równo do plastikowego gniazda. Jeśli tak nie jest, delikatnie popchnij sekcje, które nie są wyrównane. Naciśnij dźwignię w dół i zatrzaśnij ją z powrotem, aby zabezpieczyć procesor.

3. Nałóż trochę pasty termicznej.

fit-the-cooler

Pasta termiczna wypełnia niewidoczne mikropęknięcia na powierzchni procesora i chłodnicy, zapewniając sprawny transfer ciepła między nimi. Może się okazać, że wentylator jest wstępnie pokryty pastą termiczną, w takim przypadku możesz pominąć ten krok.

Jeśli nie, musisz zastosować własne. Ten krok jest prosty do wykonania. Najpierw wyciśnij niewielką kropelkę pasty termicznej na środek procesora. Użyj cienkiej, płaskiej krawędzi, takiej jak karta kredytowa, aby rozprowadzić mieszankę, tak aby powierzchnia procesora była całkowicie pokryta. Nie rozprowadzaj go na boku procesora i w razie potrzeby dodaj więcej pasty termicznej.

4. Zamontuj chłodnicę.

fit-the-cooler

Jeśli używasz lodówki innej firmy, sprawdź jej instrukcje, jak ją zamontować. Jeśli używasz chłodnicy AMD dostarczonej z procesorem, jej instalacja jest prosta. Wokół gniazda procesora znajduje się plastikowy uchwyt chłodnicy z dwoma wystającymi guzkami. Są one przeznaczone do przechowywania klipsów radiatora.

Weź radiator i otwórz jego uchwyt. Załóż metalowy zacisk (bez uchwytu) na jeden guzek i dociśnij go do mocowania procesora. Umieść radiator w górnej części procesora. Wciśnij pozostały metalowy klips na drugi guzek, a następnie zamknij uchwyt. Ta procedura będzie wymagać trochę siły, aby opuścić uchwyt.

Kup teraz procesory AMD od Amazon .