Pięć gier GPS do grania na smartfonie

Pięć gier GPS do grania na smartfonie

Obraz 1 z 4

Błędy w podróży

Błąd podróży
Geocache
GeoBeagle

Jaka jest najbardziej ekscytująca rzecz, jaką zrobiłeś ze swoim telefonem? Zadzwonił do mamy, aby życzyć jej wszystkiego najlepszego? Jeśli Twój telefon nie pozwala Ci poruszać się w terenie, włóczyć się po błocie, wspinać się po stylach i szukać ukrytych skarbów, to coś wymaga ulepszenia. Twój telefon, twoje życie, a może jedno i drugie.

IPhone, Blackberry’s Storm i Bold oraz wiele telefonów z systemem Symbian i Android obsługuje teraz GPS, dzięki czemu Twój smartfon jest biletem do przyłączenia się do globalnego ruchu gier terenowych.

Są to wyzwania wychodzące, które stawiają drużyny i graczy w pojedynkę przeciwko sobie i sobie nawzajem w poszukiwaniu ukrytego skarbu, nieodkrytych punktów orientacyjnych i ukrytych miejsc na całym świecie.

Geocaching, zdecydowanie najpopularniejszy, to ogromna podziemna gra rozgrywana wokół ciebie. Każdego dnia, bez względu na to, gdzie mieszkasz lub pracujesz, z pewnością przechodzisz obok, nad lub pod wskazówkami i skrytkami, z którymi jego gracze prowadzą swoje interesy.

Tutaj podnosimy wieko tej i czterech innych przyjaznych smartfonom gier rzeczywistych, z których każda jest pomostem między światem online i offline.

A w przyszłym tygodniu wystartujemy PC Pro własne poszukiwanie skarbów na smartfony, w którym możesz odkryć nasz zapas darmowych prenumerat czasopism dla siebie lub swoich znajomych.

1. Geocaching

To król gier na smartfony. Gracze ukryli blisko milion skrytek na całym świecie i umieścili wskazówki i współrzędne dla każdej z nich na geocaching.com. Niektóre z nich to pudełka na lunch lub puszki po amunicji wypełnione skarbami i bibelotami. Inne to malutkie kartki papieru zwinięte w łeb śruby z tyłu znaku drogowego.

GeocacheTwoim zadaniem jest je odkryć, pobierając współrzędne i podążając za wskazówkami. Kiedy go znajdziesz, bierzesz dowolną treść i zastępujesz ją własną, a następnie podpisujesz dokument i rejestrujesz wizytę online.

Przy 55 088 skrytkach w samej Wielkiej Brytanii – a liczba ta rośnie z dnia na dzień – nikt nie mieszka daleko od skrytek w okolicy. Mieszkańcy miast mają duży wybór (jest 869 skrytek o promieniu 10 mil PC Pro na przykład biuro w centrum Londynu), ale prawdziwa zabawa pojawia się, gdy wykorzystujesz niewielki rozmiar i wagę swojego smartfona i wybierasz się do kraju na całodniową wędrówkę w poszukiwaniu skarbów przez pola i lasy.

Możesz znaleźć skrzynki, używając wyłącznie wbudowanego GPS telefonu, ale aplikacje takie jak Blackstar dla Blackberry, Geobeagle dla Androida oraz Geocaching lub Geocaching Intro ze sklepu iPhone App Store upraszczają zadanie lokalizowania i rejestrowania znalezisk.

2. Geodashing

Geodashing to przede wszystkim punkty, a nie nagrody. Grając w pojedynkę lub w pięcioosobowych zespołach, celem jest odwiedzenie jak największej liczby losowo wybranych lokalizacji, z których każda jest wybierana przez komputer Geodashing.

Jeśli dostaniesz się na 100 metrów tej lokalizacji, zdobędziesz znalezisko, ale tylko wtedy, gdy możesz opisać je wystarczająco szczegółowo, aby udowodnić, że tam byłeś – lub, jeszcze lepiej, opublikuj zdjęcie. Każda runda gry jest otwarta przez ograniczony czas, a punkty Dashpointy odwiedzone poza tym czasem nie liczą się. Skręt polega na tym, że niektóre lokalizacje – na przykład losowe punkty w środku bazy lotniczej lub oceanu – będą poza zasięgiem prawie wszystkich graczy. Odwiedź stronę Geodashing, aby dołączyć do zabawy.

3. Oznakowanie drogi

Totemy w Essex, duchowa kawiarnia w centrum Londynu, cmentarz dla zwierząt w Surrey… Waymarking to polowanie na padlinożerców XXI wieku i najlepszy sposób na znalezienie ciekawych miejsc i niezwykłych przedmiotów, których prawdopodobnie wcześniej nie zauważyłeś.

Waymarking.com wymienia 229 982 witryn na całym świecie, które użytkownicy oznaczyli jako godne uwagi, z czego ponad 15 000 w Wielkiej Brytanii. Każdy jest rejestrowany ze zdjęciem, współrzędnymi i opisem jego wyróżniających się cech.

Podczas gdy geocaching polega na wyruszeniu w poszukiwaniu ukrytego skarbu, Waymarking wywołuje natywne narzędzia GPS smartfona, aby pomóc Ci dowiedzieć się więcej o Twojej okolicy. Nie musisz instalować żadnego konkretnego oprogramowania i zaskakujące jest to, co się pojawia.

Stuknij w swój kod pocztowy na waymarking.com, aby zobaczyć, czego Ci brakowało, a jeśli szukasz miejsca na spacer w ten weekend, zasubskrybuj jego kanał RSS, aby otrzymywać strumień najnowszych dodatków do globalnej bazy danych.