Jak mocno zresetować dzwonek wideo do ustawień fabrycznych 2?

Jako jedno z najbardziej zaawansowanych urządzeń dzwonkowych, Ring Video Doorbell to ulepszona wersja wideodomofonu. Umożliwia dostęp do obrazu wideo na żywo z werandy w telefonie, jednocześnie dając możliwość komunikowania się z gośćmi, gdziekolwiek jesteś w danym momencie – w tym w sytuacjach, gdy jesteś poza domem.

Jak mocno zresetować dzwonek wideo do ustawień fabrycznych 2?

Ring Video Doorbell 2 to ulepszona wersja Ring Video Doorbell. Chociaż zawiera listę fajnych ulepszeń i korzyści, nadal powinieneś wiedzieć, jak wykonać na nim twardy reset.

Dlaczego miałby potrzebować twardego resetu?

Urządzenia Ringa wydają się być bardzo wytrzymałe i świetnej jakości. Nie psują się łatwo, są wodoodporne i mogą wytrzymać cios, nawet w ekstremalnych temperaturach. Jednak na każdym urządzeniu występują błędy i czasami może być konieczne wykonanie twardego resetu do ustawień fabrycznych, aby przywrócić normalne działanie. Oczywiście Ring Video Doorbell 2 nie oferuje zbyt wielu spersonalizowanych ustawień. Dlatego przywrócenie go do pierwotnych ustawień powinno być łatwe.

Innym powodem, dla którego warto wiedzieć, jak wykonać twardy reset, jest to, że jest to sposób na rozwiązanie problemów z łącznością. Jeśli urządzenie Ring Video Doorbell 2 nie może połączyć się ze smartfonem lub siecią Wi-Fi, twardy reset do ustawień fabrycznych rozwiąże problem.

dzwonek wideodomofon 2

Przywrócenie ustawień fabrycznych

Przed użyciem samego urządzenia do wykonania twardego resetu należy zawsze skorzystać z opcji przywracania ustawień fabrycznych, dostępnej za pośrednictwem aplikacji Ring na smartfonie. Aby przywrócić ustawienia fabryczne, otwórz aplikację Ring i dotknij Ring Doorbell 2 na liście dostępnych urządzeń. Teraz przejdź do prawego górnego rogu ekranu i dotknij ikony ustawień. Zobaczysz Odłącz urządzenie opcja. Dotknij go i wybierz Kasować na ekranie, który się pojawi.

To sprawi, że Twój Ring Doorbell 2 zniknie z aplikacji. Po prostu ustaw dzwonek ponownie, tak jak za pierwszym razem podczas instalacji urządzenia. Zrób to dla wszystkich urządzeń Ring, które mogą mieć łączność lub inne problemy.

Twardy reset

Jeśli nie możesz uzyskać dostępu do aplikacji Ring, spróbuj ją odinstalować, a następnie pobrać i zainstalować ponownie. Jeśli problem będzie się powtarzał, czas rozważyć wykonanie twardego resetu urządzenia. W tym celu odkręć śruby zabezpieczające dostarczonym śrubokrętem, odczep go od płyty ściennej i poszukaj pomarańczowego przycisku. Zazwyczaj ten przycisk znajduje się z tyłu urządzenia.

Teraz naciśnij pomarańczowy przycisk i przytrzymaj go przez piętnaście sekund (lub dłużej). Po piętnastu do trzydziestu sekundach zwolnij pomarańczowy przycisk. Najprawdopodobniej kilka razy zobaczysz przednie światło urządzenia. Oznacza to, że urządzenie Ring Doorbell jest automatycznie resetowane. Poczekaj co najmniej pięć minut, aż urządzenie automatycznie zakończy proces przywracania ustawień fabrycznych. Naciśnij raz pomarańczowy przycisk, a urządzenie przejdzie w tryb konfiguracji.

Wyjmowanie dzwonka wideo Ring 2

Aby wykonać twardy reset, najprawdopodobniej będziesz musiał zdjąć urządzenie ze ściany. Aby to zrobić, nie musisz odkręcać i wyjmować całej tylnej płyty. Jednak śruby zabezpieczające są tam z jakiegoś powodu, więc będziesz musiał je usunąć. Odbywa się to za pomocą śrubokręta w kształcie gwiazdy, który otrzymałeś w pakiecie Ring Video Doorbell 2.

Jeśli zdarzyło Ci się go zgubić, nie próbuj używać innych narzędzi lub metod do usuwania śrub w kształcie gwiazdy. Cała idea polega na tym, aby dostarczony śrubokręt był jedynym narzędziem, które może usunąć śruby zabezpieczające.

Po prostu użyj ruchów przeciwnych do ruchu wskazówek zegara, aby usunąć śruby. Teraz połóż kciuki na spodzie urządzenia, jednocześnie używając czubków palców środkowego i wskazującego, aby upewnić się, że urządzenie nie spadnie. Zacznij wywierać nacisk w górę kciukami, aż usłyszysz trzask. Teraz zdejmij jedną rękę, podczas gdy druga nadal trzyma urządzenie i pociągnij urządzenie do siebie.

dzwonek wideo z twardym przywróceniem ustawień fabrycznych 2

Aby zwrócić urządzenie, użyj podobnej metody, ale pamiętaj, aby umieścić je pod kątem 45 stopni przed wsunięciem go z powrotem.

Wykonywanie twardego resetu do ustawień fabrycznych

Czasami może wystąpić błąd lub usterka, która wymaga twardego przywrócenia ustawień fabrycznych dzwonka Ring Video Doorbell 2. Nie martw się, jest to stosunkowo prosta procedura, niezależnie od tego, czy robisz to za pomocą aplikacji, czy musisz odłączyć urządzenie i znaleźć pomarańczowy przycisk.

Czy kiedykolwiek musiałeś wykonać twardy reset do ustawień fabrycznych w Ring Video Doorbell 2? Jak to zrobiłeś? Czy ten samouczek ci pomógł? Zapraszam do sekcji komentarzy poniżej ze swoimi przemyśleniami na ten temat.