Jak przywrócić ustawienia fabryczne kija Roku bez pilota?

Twój Roku Stick przez długi czas działał płynnie, ale teraz wszystko wydaje się ładować wolniej. Czasami nawet zawiesza się. Próbowałeś ponownie uruchomić urządzenie, ale to nie naprawiło wszystkiego. Najlepszą rzeczą, jaką możesz teraz zrobić, jest przywrócenie ustawień fabrycznych, ale to problem, ponieważ zgubiłeś pilota.

Jak przywrócić ustawienia fabryczne kija Roku bez pilota?

A teraz nie bez powodu czytasz ten artykuł. Próbujesz dowiedzieć się, jak przywrócić ustawienia fabryczne Roku bez pilota.

Zresetuj pilota, jeśli nadal go masz

Jeśli nadal masz pilota, ale po prostu nie działa on z urządzeniem Roku Streaming Stick, możesz spróbować ponownie nawiązać połączenie. Twój Roku Stick musi być włączony, zanim przejdziesz do następujących kroków:

  1. Usuń plastik przykrywający baterie, pociągając go w dół.
  2. Powinieneś zauważyć mały okrągły przycisk pod komorą baterii. Nazywa się to przyciskiem łączenia/parowania.
  3. Naciśnij przycisk łączenia/parowania. Jeśli problem dotyczył parowania pilota i drążka, powinno to rozwiązać.

Przywracanie ustawień fabrycznych

Jeśli pilot nadal nie działa lub jest niedostępny, spróbuj wykonać następujące czynności:

  1. Znajdź przycisk resetowania na swoim Roku Stick. Przycisk powinien znajdować się gdzieś z tyłu urządzenia. Niektóre wersje Streaming Stick są wyposażone w otworek zamiast standardowego przycisku. Możesz uzyskać dostęp do przycisku za pomocą czegoś cienkiego i stosunkowo długiego, na przykład wykałaczki.
  2. Będziesz musiał przytrzymać przycisk przez około 20 sekund.
  3. Po 20 sekundach lampka zacznie migać. Oznacza to, że przywrócenie ustawień fabrycznych powiodło się i można zwolnić przycisk resetowania.

Alternatywy w sztyfcie Roku

Może nie możesz lub nie masz ochoty naprawiać swojego kija strumieniowego Roku. Masz w głowie bardziej ekscytujący pomysł – szukasz zamiennika. Hej, to najlepszy sposób, aby się wynagrodzić i jednocześnie wesprzeć zorientowaną na konsumentów gospodarkę USA. Jeśli tak jest, oto niektóre z najlepszych alternatyw dla Roku.

Amazon Fire TV

Amazon Fire TV działa na mocno zmodyfikowanym systemie operacyjnym Android, zaprojektowanym specjalnie dla treści Amazon Prime. Chociaż Amazon Prime Video i Prime Music są polecanymi usługami przesyłania strumieniowego, Fire TV obejmuje również większość innych znanych usług, takich jak Hulu, Netflix, YouTube, a od niedawna Disney Plus.

Wszystkie urządzenia Fire TV mają wbudowanego asystenta głosowego Amazon Alexa, w tym kije Fire TV. Jeśli lubisz mieć wolne ręce podczas przeglądania niezliczonych treści, możesz wypróbować Fire TV Cube. Podstawowa wersja kija Fire TV kosztuje 40 USD (dodaj 10 USD za wersję 4K). Jeśli zdecydujesz się na Fire TV Cube, otrzymasz 120 USD.

Jeśli oglądasz głównie treści Amazon Prime, może to być dla Ciebie najlepsza opcja.

Telewizor apple

Chociaż nadal jest dostępny i jest świetną opcją do przesyłania strumieniowego, Apple ogłosił niedawno, że firma pójdzie w innym kierunku. Oznacza to, że nie będą tworzyć własnych urządzeń do przesyłania strumieniowego, ale zlecać je innym firmom. Kilku producentów smart TV ma teraz dostęp do multimediów, które wcześniej były dostępne wyłącznie dla produktów Apple.

Pilot ApplePodstawowy Apple TV kosztuje 150 USD, podczas gdy wersja 4K to 180 USD, więc są drogie. Oprócz funkcji przesyłania strumieniowego masz również dostęp do sterowanego głosem asystenta Apple Siri oraz aplikacji ze sklepu Apple Store. Apple TV jest również kompatybilny z innymi urządzeniami Apple, dzięki czemu możesz bardzo wygodnie przesyłać strumieniowo na swoim iPhonie lub iPadzie.

Ponieważ zostanie wycofany, możesz rozważyć tylko jeden, jeśli cena jest odpowiednia.

Android TV

Urządzenia Android TV działają na nieco zmodyfikowanym systemie operacyjnym Android, w przeciwieństwie do urządzeń Amazon Fire TV. Oryginalne urządzenia Android TV jako pierwsze zawierały Netflix w rozdzielczości 4K, chociaż były stosunkowo duże w porównaniu z nowoczesnymi urządzeniami. Obecne wersje są znacznie bardziej kompaktowe i oferują jeszcze więcej funkcji.

Jak można się spodziewać, do sterowania urządzeniem można również użyć Asystenta Google. Wszystkie są zgodne z Google Cast, co oznacza, że ​​możesz przesyłać treści z Android TV bezpośrednio na telefon lub tablet. Niektóre urządzenia działają podobnie do Fire TV Cube, gdzie reagują tylko na Asystenta Google.

To jeden z najlepszych wyborów budżetowych, z dużą ilością funkcji.

Google Cast

Google jest znane z nieskomplikowanych urządzeń i oprogramowania, które Google Cast podąża za T. Chromecast jest bardzo prosty w konstrukcji i niezwykle łatwy w instalacji. Wystarczy podłączyć jeden koniec urządzenia do telewizora, a drugi do źródła zasilania. Zamiast pilota możesz używać aplikacji tylko do sterowania urządzeniem.

GoogleDużą częścią atrakcyjności jest możliwość strumieniowego przesyłania treści bezpośrednio na telefon lub tablet. Jeśli zdecydujesz się dodać inteligentny głośnik Google do miksu, możesz sterować wszystkim za pomocą głosu. Standardowy Chromecast kosztuje 35 USD, a 4 tys. Chromecast Ultra to 70 USD.

Fantastyczne opcje przesyłania strumieniowego

Roku Streaming Stick świetnie nadaje się do przesyłania strumieniowego ulubionych treści, ale nie jest to jedyny.

Które urządzenie wybierzesz do przesyłania strumieniowego? Opowiedz nam więcej w komentarzach!