Jak przywrócić ustawienia fabryczne Kindle przed sprzedażą lub oddaniem go?

Kiedy kupujesz Kindle od Amazon, zazwyczaj jest on wstępnie zarejestrowany na Twoim koncie (chyba że wskażesz, że kupujesz go jako prezent dla kogoś innego). Daje to natychmiastowy dostęp do e-booków i innych zgodnych treści Amazon zaraz po wyjęciu z pudełka.

Ale linia produktów Kindle jest dostępna na rynku od prawie dziesięciu lat i istnieje duża szansa, że ​​w tym czasie zaktualizowałeś swój Kindle do nowszego modelu. Podczas gdy starszym modelom Kindle brakuje niektórych funkcji najnowszych i najlepszych Kindle, nadal są doskonałymi urządzeniami do czytania e-maili i możesz chcieć przekazać swój stary Kindle komuś innemu.

Zanim jednak po prostu przekażesz komuś stary Kindle, będziesz chciał zresetować urządzenie, aby usunąć konto i zawartość. W przeciwnym razie nowy właściciel może być w stanie kupować książki obciążające Twoje konto Amazon lub przynajmniej prawdopodobnie spowodują konflikty z funkcją synchronizacji postępu czytania urządzenia. Na szczęście zresetowanie Kindle do ustawień fabrycznych jest szybkie i łatwe, dzięki czemu odbiorca starego Kindle może skonfigurować urządzenie z własnym kontem Amazon, tak jakby było świeżo po wyjęciu z pudełka. Oto jak to zrobić.

Jak przywrócić ustawienia fabryczne Kindle przed sprzedażą lub oddaniem go?

Przywróć ustawienia fabryczne swojego Kindle

Aby rozpocząć, chwyć swój stary Kindle i najpierw upewnij się, że każda zawartość lub postęp czytania, który nie jest zsynchronizowany z chmurą, ma kopię zapasową, ponieważ proces resetowania Kindle spowoduje usunięcie całej jego zawartości użytkownika. Możesz to zrobić, ręcznie inicjując synchronizację w chmurze lub podłączając urządzenie do komputera PC lub Mac i wykonując lokalną kopię niezsynchronizowanych książek lub dokumentów. Upewnij się również, że Twój Kindle ma ponad 50 procent żywotności baterii, ponieważ możesz przypadkowo zablokować urządzenie, jeśli bateria ulegnie awarii podczas procesu resetowania.

Gdy będziesz gotowy, przejdź do ekranu głównego Kindle i dotknij ikony Ustawienia (trzy kropki) w prawym górnym rogu.

rozpalić ustawienia menu głównego

Z wyświetlonego menu wybierz Ustawienia.

ustawienia rozpalania

Na stronie Ustawienia dotknij ikony z trzema kropkami Ponownie. Tym razem zobaczysz, że zawiera inną listę przedmiotów. Jeden z nich jest Zresetować urządzenie.

zresetuj rozpałkę

Wybierać Zresetować urządzenie aby rozpocząć proces przywracania ustawień fabrycznych Kindle. Zobaczysz okno z ostrzeżeniem, że Twoje konto i wszystkie dane użytkownika zostaną usunięte. Wybierać tak aby potwierdzić i zresetować Kindle. Twój Kindle poświęci teraz kilka minut na resetowanie się i może ponownie uruchomić się raz lub dwa razy. Po zakończeniu zobaczysz ekran konfiguracji początkowej, który ostatnio widziałeś, gdy urządzenie było nowe.

zresetuj potwierdzenie rozpalenia

W tym momencie po prostu wyłącz Kindle. Możesz go teraz oddać lub sprzedać, a nowy właściciel będzie mógł skonfigurować i zarejestrować Kindle na własnym koncie Amazon.