Jak przywrócić ustawienia fabryczne Kindle Fire [grudzień 2020 r.]

Kindle Fire to niedrogi i zaskakująco wydajny mały tablet, który doskonale nadaje się do użytku domowego i podróżniczego. Pomimo bardzo niskiej ceny, Kindle Fire ma zwykle solidną wydajność, a pod względem funkcji jest konkurencyjny w stosunku do tabletów z wyższych przedziałów cenowych.

Jak przywrócić ustawienia fabryczne Kindle Fire [grudzień 2020 r.]

Jednak, podobnie jak w przypadku każdego urządzenia komputerowego, z biegiem czasu Twoje urządzenie może zacząć mieć problemy. Jeśli próbujesz rozwiązać problem z urządzeniem lub zdecydowałeś się sprzedać swój Kindle Fire i przywrócić go do ustawień fabrycznych, przywrócenie ustawień fabrycznych może być rozwiązaniem

W tym artykule pokażę, jak przywrócić ustawienia fabryczne urządzenia Kindle Fire.

Jak wykonać kopię zapasową ognia Kindle

Przywrócenie ustawień fabrycznych urządzenia oznacza, że ​​zostanie ono całkowicie wyczyszczone, więc przed wykonaniem resetu będziesz chciał wykonać kopię zapasową danych, aby upewnić się, że nie stracisz niczego ważnego.

Aby włączyć automatyczną kopię zapasową urządzenia Kindle Fire, wykonaj następujące proste czynności:

 1. Na ekranie głównym urządzenia Kindle przesuń palcem w dół od góry Kindle Fire. Stuknij w Ustawienia Ikona.
 2. Uzyskiwać Opcje urządzenia. Przewiń i wybierz Przywracania kopii zapasowej.
 3. Przełącz przycisk Kopia zapasowa i przywracanie do pozycji włączonej. Po włączeniu pojawi się na pomarańczowo.

Kopia zapasowa Kindle Fire jest wykonywana, gdy urządzenie jest w trybie gotowości (lub uśpienia, jeśli jest podłączone do Wi-Fi).

Zauważysz również opcję zapisywania haseł Wi-Fi również w Amazon. Włącz to również, jeśli chcesz, aby były przechowywane w chmurze.

Wykonując te proste czynności, możesz przejść do przywracania ustawień fabrycznych urządzenia bez trwałej utraty wszystkich danych.

Jak przywrócić ustawienia fabryczne Kindle Fire

Teraz, gdy wykonałeś kopię zapasową urządzenia, nadszedł czas na przywrócenie ustawień fabrycznych Kindle Fire. Jednak przed wykonaniem tego zalecamy wykonanie miękkiego resetu (po prostu ponowne uruchomienie urządzenia), aby sprawdzić, czy to rozwiąże problemy. Miękki reset może rozwiązać wiele podstawowych problemów bez przywracania ustawień fabrycznych.

Gdy upewnisz się, że jesteś gotowy do przywrócenia ustawień fabrycznych Kindle, wykonaj następujące kroki, aby to zrobić:

 1. Na ekranie głównym urządzenia Kindle przesuń palcem w dół od góry Kindle Fire. Stuknij w Ustawienia Ikona.

 2. Iść do Urządzenie, a następnie dotknij Opcje urządzenia.
 3. Wybierać Przywróć ustawienia fabryczne.
 4. Zostanie wyświetlony komunikat alertu z informacją, że zamierzasz zresetować Fire do domyślnych ustawień fabrycznych. Kliknij Resetowanie potwierdzać.

Jeśli chcesz również wymazać kartę SD, wyskakujące okienko ostrzeżenia zawiera również instrukcje, jak to zrobić. W przeciwnym razie jesteś gotowy do pracy.

O ile nie sprzedajesz swojego Kindle Fire lub nie przekazujesz go komuś innemu po zakończeniu przywracania ustawień fabrycznych, musisz ponownie wprowadzić wszystkie informacje o koncie Amazon.

Jeśli masz włączoną funkcję automatycznego cofania przed zresetowaniem Kindle Fire, pojawi się pytanie, czy chcesz przywrócić urządzenie z kopii zapasowej po ponownym włączeniu.

Wykonaj reset z zapomnianym kodem blokady ekranu

Jeśli zapomniałeś blokady ekranu, powyższe opcje mogą nie być dostępne dla Twojego Kindle. Na szczęście naprawienie zablokowanego ognia Kindle jest dość łatwe. Wykonanie tych czynności spowoduje usunięcie wszystkich informacji z urządzenia, ale po ich zakończeniu ponownie będziesz mieć dostęp.

 1. Przesuń w bok od prawej strony ekranu
 2. Wprowadź nieprawidłowe hasło więcej niż 5 razy
 3. Wybierz opcję resetowania urządzenia
 4. Stuknij w opcję, aby zresetować swój Kindle Fire

Niestety, jeśli zostałeś zablokowany na swoim urządzeniu, nie będziesz mieć możliwości wykonania kopii zapasowej żadnych informacji. O ile nie została już tworzona kopia zapasowa, przygotuj się na utratę niektórych informacji.

Często Zadawane Pytania

Mój Kindle Fire ciągle się zamraża. Czy muszę przywrócić ustawienia fabryczne?

Jeśli Twój Kindle zawiesza się lub utknął na jednym ekranie, możesz zrobić kilka rzeczy przed przywróceniem ustawień fabrycznych. Po pierwsze, miękki reset powinien być pierwszym krokiem do przywrócenia prawidłowego Kindle. Wszystko, co musisz zrobić, to przytrzymać przycisk zasilania + zmniejszania głośności, aż ekran się wyłączy. Następnie odczekaj około 10 sekund i włącz ponownie.u003cbru003eu003cbru003eJeśli masz stały problem z zamrażaniem, upewnij się, że oprogramowanie Kindle jest aktualne, a pamięć nie jest pełna. Na koniec spróbuj u003ca href=u0022//www.techjunkie.com/clear-cache-kindle-fire/u0022u003ewyczyścić pamięć podręczną Kindleu003c/au003e przed przywróceniem ustawień fabrycznych.

Do czego służy hasło „111222777”?

Niektóre urządzenia Kindle umożliwiają użytkownikom wpisanie tego kodu w polu kodu dostępu w celu szybkiego resetowania. Na przykład szósta generacja Kindle Fire używa tego kodu do zresetowania wszystkich kontroli rodzicielskich, podczas gdy niektóre inne modele umożliwiają wprowadzenie tego kodu i wykonanie pełnego resetu do ustawień fabrycznych. Tylko uważaj, możesz stracić wszystko na swoim urządzeniu, jeśli wpiszesz ten kod.

Końcowe przemyślenia

Czasami jedynym sposobem na przywrócenie sprawności Kindle Fire jest wykonanie pełnego resetu do ustawień fabrycznych. Jeśli potrzebujesz dodatkowej pomocy w rozwiązywaniu problemów z Kindle Fire lub przywrócenie ustawień fabrycznych nie rozwiąże problemu, możesz odwiedzić stronę pomocy technicznej Kindle. Jeśli problemy, które masz, są związane ze sprzętem, a nie oprogramowaniem, jest mało prawdopodobne, że resetowanie zadziała. Twój tablet może być objęty gwarancją, więc skontaktuj się z Amazon, aby uzyskać dodatkową pomoc.

Czy masz inne pomocne wskazówki dotyczące rozwiązywania problemów z Kindle Fire? Podziel się nimi z nami w komentarzach!