Jak edytować plik SRT

Wadliwe napisy są denerwujące i zbyt powszechne. Nie możesz się zrelaksować i cieszyć się filmem lub pokazać, jeśli tekst nie jest poprawny lub napisy nie są na czas.

Jeśli natrafisz na niezadowalające napisy, Twoim nowym posunięciem jest prawdopodobnie pobranie nowego pliku z napisami lub próba uruchomienia go za pomocą odtwarzacza wideo (GOM Player, VLC Media, Windows Media Player itp.).

Gdy napisy muszą zostać przyspieszone lub spowolnione, możesz po prostu użyć odtwarzacza wideo. Ale co, jeśli sam tekst wymaga zmiany? Lub jeśli czas wyświetlania napisów jest zbyt niestabilny, aby można go było naprawić za pomocą odtwarzacza wideo?

W tym artykule dowiesz się, jak łatwo edytować i naprawiać napisy, otwierając ich pliki SRT. Najpierw omówimy podstawy.

Co to są pliki SRT?

SRT (SubRip Text) to typ pliku używany do napisów.

Napisy są zasadniczo zapisywane jako zwykłe pliki tekstowe. Jeśli zapiszesz je z rozszerzeniem SRT zamiast TXT, sprawisz, że będą one czytelne dla programów odtwarzaczy wideo.

 1. Zacznij od utworzenia nowego pliku za pomocą wybranego edytora tekstu, możesz pozostawić plik pusty lub coś w nim napisać. Notatnik
 2. Teraz zapisz plik z rozszerzeniem .srt, plik ma nazwę twojenapisy.srt w tym przykładzie. tworzenie pliku .srt
 3. Po zapisaniu tekstu, który napisałeś jako plik SRT, prawdopodobnie zauważysz, że jego ikona zmieniła się w domyślną ikonę odtwarzacza wideo (nie zawsze tak się dzieje, ponieważ zależy to od używanego odtwarzacza wideo).
SRTSzapisano

Jak edytować plik SRT?

Jeśli są błędy – takie jak literówki, lagi lub błędy w tłumaczeniu – które chciałbyś zmienić w swoich napisach, możesz wypróbować różne narzędzia. Wszystko, co musisz zrobić, to otworzyć plik SRT, wprowadzić zmianę i zapisać.

Oto kilka narzędzi, które pozwalają to zrobić.

Notatnik

Korzystanie z Notatnika jest prawdopodobnie najłatwiejszym sposobem poprawienia napisów poprzez edycję pliku SRT. Nie musisz pobierać i instalować Notatnika, ponieważ jest on fabrycznie zainstalowany na każdym komputerze. Na komputerze Mac możesz zamiast tego użyć TextEdit.

Tak więc pierwszym krokiem jest otwarcie pliku SRT, który chcesz edytować. Podczas próby dwukrotnego kliknięcia pliku SRT zauważysz, że Twój system nie wie, jak go otworzyć z powodu rozszerzenia SRT pliku. Ponieważ żaden z domyślnych programów nie rozpoznaje tego typu plików, musisz wybrać program ręcznie.

 1. Kliknij prawym przyciskiem myszy plik SRT, a następnie wybierz Otwierać z opcja. Powinieneś widzieć Notatnik pod listą programów, ale jeśli tak nie jest, kliknij Wybierz program domyślny i znajdź Notatnik.
 2. Teraz, po otwarciu pliku, który chcesz zmienić, masz dostęp do jego zawartości. Stamtąd będziesz mógł zobaczyć, że plik SRT składa się ze znaczników czasu i samego tekstu. Wszystko, co musisz teraz zrobić, to wprowadzić żądaną zmianę i zapisać plik.
Deadpool Napisy

Pamiętaj, że nie możesz zmienić rozszerzenia pliku. Musi pozostać SRT, aby mógł zostać rozpoznany przez odtwarzacz wideo.

Jeśli masz zainstalowany Notepad ++ (który jest zwykle używany do programowania), możesz go również użyć. Notepad ++ zostanie wyświetlony w pierwszym menu po kliknięciu prawym przyciskiem myszy pliku SRT.

Studio Konwerterów Wideo

Video Converter Studio pozwala zdziałać cuda z Twoimi filmami. Możesz konwertować swój film do różnych formatów bez utraty jakości obrazu. Pozwala także odtwarzać film i dostosowywać wrażenia z oglądania.

Jeśli chodzi o edycję napisów, ten program oferuje mnóstwo interesujących funkcji. Na przykład możesz zmienić kolor, czcionkę, styl, położenie i efekty napisów. Możesz także użyć tego programu do edycji pliku SRT.

 1. Aby to zrobić, uruchom Video Converter Studio i dodaj plik wideo.
 2. Następnie kliknij Edytować i wybierz Podtytuł.
 3. Następnie kliknij Dodaj napisy i wyszukaj plik SRT, który chcesz dołączyć.
 4. Po wybraniu pliku SRT kliknij przycisk T przycisk. Otworzy się okno, w którym będziesz mógł zmienić charakterystykę napisów.

Możesz pobrać to oprogramowanie tutaj.

Studio Konwerterów Wideo

Warsztaty napisów

The Subtitle Workshop to program obsługujący otwieranie, edycję i konwertowanie różnych typów plików. Posiada ogromną bibliotekę API napisów, która obecnie ma ponad 60 formatów napisów.

Interfejs jest dość przyjazny dla użytkownika, więc nie będziesz miał problemów z rozgryzieniem tego oprogramowania.

 1. Aby otworzyć, a następnie edytować plik SRT, otwórz program i wybierz Plik.
 2. Następnie kliknij Załaduj napisy i wybierz plik SRT, który chcesz zmienić.
 3. Teraz przejdź do Film, Kliknij otwarty i wybierz odpowiedni film. Gdy to zrobisz, będziesz gotowy do edycji i zapisywania napisów.
 4. Wybierać Edytować a następnie wybierz kategorię, którą chcesz zmienić (Napisy na filmie obcojęzycznym, Tłumaczenie, Teksty, lub Czasy).
Warsztaty napisów

Korzystanie z Subtitle Workshop jest nie tylko łatwe i skuteczne, ale także można je pobrać bezpłatnie. Warsztat napisów możesz pobrać tutaj.

Ciesz się ulubionymi filmami

Teraz wiesz, co zrobić, gdy natkniesz się na uszkodzony napis do filmu. A jeśli chcesz sprawdzić się jako twórca napisów, wspomniane wcześniej narzędzia mogą być bardzo pomocne. Istnieje wiele innych narzędzi, których możesz użyć w tym samym celu, ale te z naszej listy to zdecydowanie niezawodny wybór.

Czy masz narzędzie, które uważasz za przydatne do edycji plików SRT? Skomentuj poniżej i daj nam znać.