Echo Show nie włącza się – co robić

Dzięki 7-calowemu ekranowi dotykowemu Amazon's Echo Show jest świetnym dodatkiem do serii Echo, wprowadzając wideo do miksu.

Echo Show nie włącza się — co robić

Oczywiście, podobnie jak w przypadku wszystkich technologii, zdarzają się sytuacje, w których urządzenie po prostu zawiesza się i nie reaguje na twoje polecenia. W przypadku Echo Show prosty reset powinien załatwić sprawę.

Uruchom ponownie urządzenie

To całkiem proste:

 1. Odłącz zasilacz od urządzenia lub gniazdka.
 2. Poczekaj trzy minuty.
 3. Podłącz adapter z powrotem do swojego Echo Show.

Jeśli nadal nie możesz włączyć urządzenia, upewnij się, że jest ono podłączone do dostarczonego zasilacza.

pokaz echa

Przywrócenie ustawień fabrycznych

Jeśli prosty reset nie pomógł, a Echo Show nadal nie odpowiada, możesz spróbować przywrócić ustawienia fabryczne. Należy pamiętać, że ta procedura przywróci wszystkie ustawienia osobiste do wartości domyślnych. Oto kroki:

 1. Znajdź przyciski "Wycisz" i "Zmniejsz głośność" u góry Echo Show.
 2. Naciśnij i przytrzymaj oba przyciski jednocześnie, aż pojawi się logo Amazon. Zwykle zajmuje to około 15 sekund.

  przywrócenie ustawień fabrycznych

 3. Gdy instrukcje pojawią się na ekranie, postępuj zgodnie z nimi, aby skonfigurować urządzenie.

Po zakończeniu konfiguracji Twoje Echo Show powinno wrócić do dawnej świetności.

Ponadto, gdy nie jesteś zadowolony ze zmian wprowadzonych na urządzeniu, zawsze możesz użyć przywracania ustawień fabrycznych, aby przywrócić ustawienia domyślne.

Utrzymywanie połączeń Smart Home po zresetowaniu

Co się stanie, jeśli masz kilka inteligentnych urządzeń domowych już podłączonych do Twojego Echo Show? Na pewno byłoby dość irytujące, gdyby po każdym resecie do ustawień fabrycznych trzeba było wszystko ponownie podłączać. Nie martw się, ponieważ w menu resetowania na ekranie znajduje się opcja "Zachowaj połączenia inteligentnego domu".

Oto jak to zrobić:

 1. Otwórz menu Ustawienia, mówiąc „Przejdź do ustawień” lub przesuwając palcem w dół od góry ekranu i wybierając „Ustawienia” (prawy górny róg ekranu).
 2. Dotknij "Opcje urządzenia".
 3. Dotknij "Zresetuj do ustawień fabrycznych".
 4. Dotknij "Zresetuj do ustawień fabrycznych, ale zachowaj połączenia urządzenia inteligentnego domu".
 5. Dotknij "Resetuj", aby potwierdzić.

Dzięki temu przywrócenie ustawień fabrycznych usunie tylko wszystkie dane osobowe i ustawienia urządzenia, zachowując połączenia z urządzeniami inteligentnego domu.

Skonfiguruj swój program Echo

Po zakończeniu przywracania ustawień fabrycznych musisz skonfigurować urządzenie od podstaw. Aby to zrobić, po prostu postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie i wprowadź wszystkie wymagane informacje. Są do tego tylko trzy kroki:

 1. Wybierz preferowany język.
 2. Połącz się z siecią Wi-Fi.
 3. Zaloguj się na swoje konto Amazon.

Będziesz wiedział, że konfiguracja jest zakończona, gdy na ekranie głównym Echo Show pojawi się kilka obracających się stron.

Przełączanie sieci Wi-Fi

Jeśli chcesz zmienić obecną sieć Wi-Fi, wykonaj następujące czynności:

 1. Otwórz menu „Ustawienia”, głosowo lub wybierając opcję z menu przesuwanego w dół.
 2. Dotknij "Sieć".
 3. Stuknij nazwę sieci, z którą chcesz się połączyć.
 4. Jeśli pojawi się monit, wprowadź hasło sieciowe.

Jeśli nie możesz znaleźć żądanej sieci Wi-Fi wymienionej w menu "Sieć", możesz przewinąć w dół, aby znaleźć zaawansowane opcje Wi-Fi.

Należy pamiętać, że urządzenia Amazon Echo mogą łączyć się tylko z dwuzakresowymi sieciami Wi-Fi (2,4/5 GHz) w standardzie 802.11a/b/g/n. Nie mogą łączyć się z sieciami ad-hoc ani peer-to-peer.

Użyj Echo Show jako kontroli domowej

Echo Show może być używany jako pulpit nawigacyjny inteligentnego domu. Chcesz wyłączyć światło przed pójściem spać? Wystarczy dotknąć ekranu. Chcesz sprawdzić swoją listę zakupów? Nie ma problemu, jest właśnie tam.

dotknij, aby Alexa

Ponieważ ta opcja nie jest domyślnie włączona, musisz ją aktywować z menu ustawień Echo Show.

 1. Otwórz menu „Ustawienia”.
 2. Dotknij "Dostępność".
 3. Włącz opcję „Dotknij do Alexy”.

Teraz twój ekran główny będzie miał nową ikonę dłoni w prawym dolnym rogu. Wystarczy go dotknąć, aby wyświetlić pulpit nawigacyjny. Tutaj możesz zobaczyć wszystkie urządzenia i akcje, których możesz użyć, dotykając ekranu Echo Show.

Jeśli chcesz zmienić kolejność ikon, dotknij "Zarządzaj" i naciśnij i przytrzymaj ikonę, aż będziesz mógł przeciągnąć ją po ekranie. Umieść go tam, gdzie chcesz i oderwij palec od ekranu. Otóż ​​to. Aby usunąć ikony, dotknij „X” w menu Zarządzaj. Aby dodać nowe, po prostu dotknij „+Dodaj” obok przycisku „Zarządzaj”.

Jeszcze dwie wskazówki na drogę

Chociaż na początku nie jest to tak oczywiste, nadal możesz używać poleceń głosowych, aby wyjść z dowolnego menu w swoim Echo Show. Aby wrócić do ekranu głównego, po prostu powiedz "Alexa, idź do domu" i zgadnij, co robi polecenie "Alexa, wyłącz ekran"?

Zwiększanie inteligentnego domu

Ciągłe ulepszanie oprogramowania i sprzętu firmy Amazon w systemie Alexa to krok we właściwym kierunku dla przyszłego życia. Dzięki wielu nowym inteligentnym urządzeniom, które pojawiają się cały czas, możesz przejąć niespotykany dotąd poziom kontroli nad swoją przestrzenią życiową.

Czy jesteś entuzjastą inteligentnego domu, czy używasz Echo Show tylko do kilku zadań? Czy zastanawiałeś się kiedyś nad dodaniem urządzeń do inteligentnej sieci domowej? Podziel się swoimi przemyśleniami w sekcji komentarzy.