Awaria EE: Usługa zostaje przywrócona po utracie przez klientów dostępu do swoich danych

Klienci EE w całej Wielkiej Brytanii zostali dziś rano dotknięci awarią, która spowodowała wyłączenie usług danych w całym kraju.

Awaria EE: Usługa zostaje przywrócona po utracie przez klientów dostępu do swoich danych

Według serwisu monitorującego sieć Down Detector, awarie EE zostały zgłoszone około 8 rano tego ranka.

Znaki wskazują, że klienci w Londynie i na południowym wschodzie podtrzymują większość problemu, ale pojawiły się również doniesienia o przestojach w Glasgow, Bristolu, Birmingham, Leeds i Nottingham.

snip20180227_27

We wcześniejszym oświadczeniu rzecznik EE powiedział: „Zdajemy sobie sprawę z problemu z danymi wpływającego na niektóre usługi internetowe dla niektórych naszych klientów. Rozmowy telefoniczne i wiadomości tekstowe nie są w żaden sposób naruszone i działają normalnie. Przepraszamy za wszelkie niedogodności i pracujemy nad jak najszybszym rozwiązaniem problemu”.

Później powiedział, że usługi powinny zostać przywrócone, a jeśli nadal masz problemy z połączeniem, EE zaleca wyłączenie i ponowne włączenie telefonu lub krótkie włączenie trybu samolotowego, aby ponownie uruchomić sieć.

Wynika to z poważnej przerwy w połączeniu z EE w październiku zeszłego roku, w wyniku której dyrektor generalny EE Marc Allera napisał na Twitterze, że przestój spowodowany był błędem na platformie interkonektowej sieci odpowiedzialnej za przenoszenie połączeń w całej sieci.