Jak edytować lub zmienić historię Snapchata po opublikowaniu

Oprócz snapów, które możesz wysyłać innym użytkownikom, historie są najważniejszym aspektem korzystania ze Snapchata. Każda historia to zdjęcie lub wideo, które publikujesz publicznie na swoim koncie i trwa 24 godziny po opublikowaniu. Niestety nie ma możliwości edytowania historii po jej opublikowaniu, ponieważ można ją tylko udostępnić lub usunąć. Jednak Snapchat umożliwia edycję tak zwanej pamięci.

Jak edytować lub zmienić historię Snapchata po opublikowaniu

Czym są wspomnienia i jak je edytować?

Wspomnienia składają się ze wszystkich historii i ujęć, które zapisałeś. Zapisując wpis jako wspomnienie, możesz wyświetlić go wraz z innymi zdjęciami i filmami w przestrzeni dyskowej urządzenia. Co najważniejsze, możesz edytować wspomnienia i publikować je jako snapy, historie lub wiadomości dla poszczególnych osób. Oto jak:

 1. Otwórz Snapchata.

 2. Jeśli nie jesteś jeszcze na ekranie aparatu, przejdź tam, dotykając dużego okrągłego przycisku u dołu ekranu.
 3. Aby uzyskać dostęp do swoich wspomnień, dotknij przycisku obok przycisku migawki. Możesz też przesunąć palcem w dowolnym miejscu na ekranie.

 4. W menu Wspomnienia wybierz, czy chcesz wyświetlić wszystkie obrazy zapisane na urządzeniu, czy tylko określoną grupę obrazów, na przykład tylko historie czy tylko zdjęcia.
 5. Stuknij obraz, który chcesz edytować.

 6. Przytrzymaj palec na ekranie, aż pojawi się menu z pytaniem, co chcesz zrobić z obrazem lub wideo.
 7. W menu, które się pojawi, wybierz opcję Edytuj przyciąganie.

 8. Spowoduje to przejście do trybu edycji. Puść wodze fantazji!

Uwaga: Wybierając Eksportuj Snap, możesz wysłać go do kogoś, kto korzysta z aplikacji innej niż Snapchat, podczas gdy opcja Wyślij Snap pozwala łatwo wysłać go do kogoś na Snapchacie lub opublikować jako historię.

Opcje edycji

Oczywiście jest wiele rzeczy, które możesz zrobić ze swoimi historiami. Możesz przycinać filmy, a także je dzielić. Wszystkie pozostałe opcje mogą być używane zarówno do filmów, jak i zdjęć. Snapchat pozwala dodawać filtry w taki sam sposób, w jaki dodaje się je na Instagramie, przeglądając kolekcję, przesuwając palcem w lewo i w prawo. Po prawej stronie ekranu pojawi się również pionowy pasek narzędzi, umożliwiający:

 1. Napisz coś. Możesz wybrać kolor i styl tekstu. Możesz także otworzyć menu Tekst, po prostu dotykając ekranu, o ile nie stukasz w obiekt, który stworzyłeś podczas edycji. Stuknięcie w obiekt tekstowy, który już wykonałeś, umożliwia wprowadzanie w nim zmian.

 2. Zmień rozmiar obiektu lub go obróć. Zrób to, przytrzymując go, jednocześnie używając innego palca. Przesuń w jednym kierunku, aby powiększyć lub pomniejszyć, lub przesuń ruchem okrężnym, aby obrócić. Dotyczy to wszystkich obiektów, nie tylko tekstowych.

 3. Możesz wybrać kolor, ale ta funkcja może również służyć jako pędzel emoji, umożliwiając umieszczenie wielu emoji w dowolnym miejscu naraz. Poza tym możesz również zmienić rozmiar pędzla.

 4. Dodaj naklejkę do przystawki. Oprócz zwykłych opcji, takich jak ostatnio używane naklejki, opcja wyszukiwania itp., możesz także dodać właśnie utworzoną naklejkę, dotykając ikony nożyczek. Jest to również dobry sposób na dodanie pojedynczego emoji i dostrojenie go.

 5. Zrób naklejkę z fragmentu wybranego obrazu. Zrób to, wybierając obiekt za pomocą wybranych nożyczek. Przytrzymaj, aby dokonać wyboru i zwolnij go, gdy skończysz.

  Po zwolnieniu zaznaczenia, nowo utworzona naklejka natychmiast pojawi się na ekranie. Możesz go usunąć, dotykając go i przytrzymując, a następnie zabierając go do kosza, który pojawi się później. W ten sposób możesz również usunąć dowolny inny obiekt.

 6. Dodaj maksymalnie jeden adres URL do swojego przystawki.

 7. Ikona zegara pozwala ustawić, jak długo snap pozostaje na ekranie po otwarciu. Możesz albo przypisać limit w zakresie od sekundy do dziesięciu sekund, albo po prostu go usunąć.

Nie przestawaj przyciągać

Od czasu dodania funkcji Memories Snapchat stał się potężniejszy i bardziej przyjazny dla użytkownika niż kiedyś. Ta funkcja daje mu przewagę nad Instagramem, ponieważ umożliwia łatwe zapisywanie zdjęć, a jednocześnie oferuje znacznie więcej możliwości związanych z przesyłanymi plikami.

Czy wypróbowałeś opcję edycji? Jakie opcje i filtry są Twoimi ulubionymi? Jaka jest najbardziej szalona rzecz, jaką stworzyłeś w Snapchacie? Powiedz nam o tym w komentarzach poniżej.