Przypomnienie EE Power Bar: Klienci powinni zwrócić WSZYSTKIE ładowarki po zagrożeniu bezpieczeństwem

EE ponownie wycofuje swoje ładowarki Power Bar, ale zamiast ograniczonego wycofania sprzed kilku miesięcy, tym razem sieć chce, aby klienci zwrócili je wszystkie. W sierpniu sieć wycofała partię około 500 000 – w tym czasie około 25% – ładowarek, ale wczoraj sieć wydała oświadczenie, w którym stwierdzono, że bardzo niewielka liczba „dalszych incydentów” spowodowała pełne wycofanie wszystkich 1,4 miliona ładowarek niezbędny.

Przypomnienie EE Power Bar: Klienci powinni zwrócić WSZYSTKIE ładowarki po zagrożeniu bezpieczeństwem

Oprócz tweeta wraz z oświadczeniem i postem na swoim forum, sieć ostrzegła również klientów w wiadomości tekstowej wczoraj około godziny 17:00.

ee_power_bar_text

Mam pasek mocy. Co mam teraz zrobić?

Firma EE poprosiła klientów o natychmiastowe zaprzestanie używania wadliwych ładowarek i odłączenie ich od słuchawek i zasilania sieciowego. Użytkownicy są następnie instruowani, aby zabrali uszkodzone ładowarki do lokalnego sklepu EE. Chociaż ładowarki były bezpłatne, EE twierdzi, że kwalifikujący się klienci otrzymają również kupon podarunkowy o wartości 20 GBP w geście dobrej woli.

Ostatnie przypomnienie

W sierpniu tego roku EE wycofało ponad 500 000 ładowarek po tym, jak partia została uznana za wadliwą. Gigant mobilnego handlu detalicznego zidentyfikował pięć przypadków nieprawidłowego działania urządzeń o różnym stopniu nasilenia. Studentka medycyny Katy Emslie była jedną z najbardziej dotkniętych chorobą i doznała poważnych poparzeń po tym, jak jej Power Bar eksplodował i podpalił podłogę w jej sypialni.

W oświadczeniu EE powiedział, że „zidentyfikował bardzo niewielką liczbę incydentów, w których przegrzały się listwy zasilające, z których wszystkie odnoszą się do partii E1-06 (zapisanej jako Model: E1-06 z boku urządzenia) i mogą stwarzają zagrożenie bezpieczeństwa pożarowego”. W tym czasie EE powiedział: „Nie zaobserwowaliśmy żadnych problemów z przegrzewaniem się innych partii i spełniają one wszystkie normy bezpieczeństwa”. Ale wydaje się, że teraz dotyczy to wszystkich pasków mocy.

Co to jest pasek mocy?

Power Bar to przenośna ładowarka przeznaczona do doładowywania baterii telefonu w podróży. Oprócz baterii o pojemności 2600 mAh, urządzenia są również wyposażone w latarkę LED i wystarczają na 500 ładowań. Power Bar został wprowadzony po raz pierwszy w kwietniu i jest bezpłatny dla wszystkich klientów EE objętych umową oraz dla tych, którzy korzystali z usług płatności zgodnie z rzeczywistym użyciem przez ponad trzy miesiące. W ramach programu klienci mogą również wymienić płaskie listwy zasilające na w pełni naładowane, po prostu odwiedzając lokalny sklep EE.

Dlaczego eksplodowały Power Bars?

W rzadkich przypadkach akumulatory litowo-jonowe doświadczają zjawiska zwanego ucieczką termiczną i prawdopodobnie to jest przyczyną incydentów. Spowodowane przez nieuregulowany wzrost temperatury, czasami może wystąpić niestabilność termiczna w bateriach telefonów komórkowych i laptopów.

Podczas ostatniego wycofania rzecznik EE powiedział nam: „Wszystkie urządzenia do ładowania litowo-jonowego mają wbudowaną funkcję bezpieczeństwa. W wyjątkowo rzadkich przypadkach ta funkcja może zawieść, powodując przegrzanie urządzenia. Obecnie koncentrujemy się na ustaleniu pierwotnej przyczyny problemu”.