Czy możesz edytować filtr po opublikowaniu na Instagramie?

Instagram w dużej mierze zbudował swoją reputację na szerokiej gamie narzędzi do edycji zdjęć, które udostępnia swoim użytkownikom. Jednak zyskał również rozgłos z powodu swoich sztywnych zasad. Wielu uważa za irytujące, że ta sieć społecznościowa surowo zabrania edycji po opublikowaniu.

Czy możesz edytować filtr po opublikowaniu na Instagramie?

Dlaczego Instagram nie pozwoli Ci wybrać innego filtra lub lekko przyciąć zdjęcia? Jeśli edycja zdjęć jest poza obrazem, co możesz zrobić z postem, z którego nie jesteś zadowolony? Czytaj dalej, aby uzyskać odpowiedzi na te pytania i wskazówki, co robić.

Instagram i edycja po opublikowaniu

Możesz edytować swoje posty po ich opublikowaniu. Nie możesz jednak zmienić zastosowanego filtra ani w żaden sposób zmienić zdjęcia. To, co zostało przesłane, ma pozostać takie, jakie było podczas przesyłania. Z drugiej strony możesz zmienić lokalizację i edytować podpisy w istniejących postach.

Instagram jest dość sztywny i wolno się zmienia, jeśli chodzi o zasady domowe i wytyczne dla społeczności. Zasada „brak edycji zdjęć po opublikowaniu” obowiązuje od pierwszego dnia i nie wygląda na to, aby została usunięta w najbliższym czasie, jeśli w ogóle.

Instagram

Dlaczego nie możesz edytować zdjęć po opublikowaniu

Największym i najbardziej oczywistym powodem jest możliwość złamania reguł Instagrama dotyczących zamieszczanych treści.

Jak na pewno wiesz, Instagram nie toleruje nagości, pornografii, wyraźnej przemocy ani jakiejkolwiek dyskryminacji. Jednak umożliwienie ludziom edytowania zdjęć po ich opublikowaniu pozwoliłoby szkodliwym użytkownikom przesyłać zwykłe zdjęcia, które przechodzą przez skanery treści na Instagramie, tylko po to, aby następnie edytować nieodpowiednie treści na swoich zdjęciach. Odnajdywanie i usuwanie postów, które stały się nieuczciwe po opublikowaniu, byłoby koszmarem. Aby całkowicie tego uniknąć, Instagram po prostu wyłączył edycję zdjęć po opublikowaniu.

Poza tym Instagram traktuje jedno zdjęcie z dwoma różnymi filtrami jako dwa różne zdjęcia. Platforma nie chce, aby nowe i ulepszone zdjęcie dziedziczyło polubienia i komentarze starego zdjęcia. Twoi obserwatorzy mogą polubić nową wersję mniej niż pierwszą, a Instagram może pomyśleć, że oszukałeś ich, by „podbić” post, który im się nie podoba.

Co możesz zrobić

Dzięki edycji zdjęć po opublikowaniu zdjęcia, zobaczmy, co możesz edytować w opublikowanym poście i co możesz zrobić, jeśli nie jesteś zadowolony z tego, jak wygląda początkowe przesyłanie. Jeśli chcesz edytować istniejący post, możesz zmienić lokalizację i podpisy.

Z drugiej strony, jeśli jesteś niezadowolony ze zdjęcia, masz dwie możliwości – usuń stary post i prześlij nowy lub po prostu prześlij nową wersję i zostaw starą.

edytuj filtr

Edytuj post

W tej sekcji dokładniej przyjrzymy się dostępnym opcjom edycji.

Dodaj lub edytuj lokalizację

Jeśli wprowadziłeś nieprawidłową lokalizację lub zapomniałeś wprowadzić jedną w pierwszej kolejności, oto jak to naprawić.

 1. Uruchom Instagram na swoim smartfonie.

 2. Przejdź do swojego profilu.

 3. Wyszukaj wpis, który chcesz edytować. Po znalezieniu dotknij trzech pionowych kropek (Android) lub trzech poziomych kropek (iOS).

 4. Stuknij przycisk Edytuj.

 5. Stuknij w Dodaj lokalizację, jeśli zapomniałeś dodać jedną podczas przesyłania. Wprowadź lokalizację i dotknij przycisku Gotowe na iOS. Użytkownicy Androida powinni kliknąć znacznik wyboru.

 6. Jeśli chcesz edytować lokalizację, dotknij Zmień/usuń lokalizację (iOS) lub Znajdź lokalizację (Android). Po wybraniu nowej lokalizacji dotknij Gotowe (iOS) lub znacznika wyboru (Android).

Edytuj podpisy

Jeśli nie jesteś zadowolony z podpisów swojego posta, możesz je zmienić w dowolnym momencie. Oto jak to się robi.

 1. Uruchom Instagram.

 2. Przejdź do swojego profilu.

 3. Znajdź post, który chcesz edytować, i dotknij trzech kropek w pionie (Android) lub trzech kropek poziomych (iOS).

 4. Stuknij w przycisk Edytuj.

 5. Po zakończeniu poprawiania podpisów w poście dotknij przycisku Gotowe (iOS) lub znacznika wyboru (Android).

Usuń i prześlij

Jeśli nie podoba Ci się przesłane zdjęcie, możesz przesłać jego edytowaną wersję w osobnym poście. Możesz usunąć lub zachować poprzednią wersję. Oto jak usunąć post z profilu na Instagramie, jeśli zdecydujesz się usunąć oryginalne zdjęcie.

 1. Uruchom aplikację z ekranu głównego smartfona lub tabletu.

 2. Przejdź do swojego profilu.

 3. Znajdź post, który chcesz usunąć, i dotknij ikony trzech kropek w pionie (Android) lub trzech kropek poziomych (iOS).

 4. Stuknij przycisk Usuń.

 5. Stuknij jeszcze raz, aby potwierdzić swój wybór.

Usuniętych postów nie można przywrócić. Jeśli chcesz usunąć posta bez usuwania go, możesz go zarchiwizować. Zarchiwizowane posty są również ukryte zarówno przed Twoimi obserwującymi, jak i Twoim profilem. Zachowują jednak wszystkie otrzymane komentarze i polubienia.

Aby zarchiwizować post na Instagramie, powinieneś:

 1. Uruchom Instagram.

 2. Otwórz swój profil.

 3. Znajdź posta, który chcesz zarchiwizować, i dotknij go.

 4. Stuknij ikonę trzech pionowych kropek (Android) lub trzech poziomych kropek (iOS).

 5. Stuknij w Archiwum.

Ostrożnie z tą siekierą Eugene

Instagram to główna platforma społecznościowa z najlepszymi i najbardziej wszechstronnymi opcjami edycji zdjęć. Jednak po opublikowaniu zdjęcia nie ma możliwości edycji. Poświęć więc chwilę na zastanowienie się nad obrazem, zanim wybierzesz ten przycisk przesyłania.

Czy kiedykolwiek przesłałeś zdjęcie, które wyglądało fajnie, tylko po to, by później tego żałować? Jak rozwiązałeś problem? Daj nam znać w sekcji komentarzy.