Jak naprawić błąd Amazon Echo Dot podczas rejestracji urządzenia?

Rodzina narzędzi do automatyzacji domu Amazon poczyniła duży postęp w zakresie wygody, elastyczności i kosztów dzięki Echo Dot. Dot to w zasadzie sterowany głosem mikrokomputer z połączeniem sieciowym i wyrafinowanym interfejsem audio ze znanym głosem aplikacji Alexa. Niedawna iteracja Dot trzeciej generacji zmieniła już użyteczną platformę w świetne rozwiązanie multimedialne poprzez masową modernizację wbudowanego głośnika. Dla każdego innego niż audiofila nowy głośnik Dot jest wystarczająco wysokiej jakości, aby można go było używać jako głównego głośnika do odtwarzania muzyki w każdym swobodnym środowisku odsłuchowym, takim jak biuro lub sypialnia.

Jak naprawić błąd Amazon Echo Dot podczas rejestracji urządzenia?

Kropka została bardzo dobrze przyjęta na rynku zorientowanym na technologię. Jego popularność jest szczególnie imponująca, biorąc pod uwagę, że rynek asystentów domowych jest dość nowy. Obecnie na całym świecie są miliony urządzeń Echo, które pomagają nam odtwarzać muzykę, włączać i wyłączać światła, sprawdzać pogodę lub informować nas o ruchu drogowym w drodze do pracy. Ale co, jeśli to nie działa poprawnie? Jak to naprawić bez wyrywania włosów? Tak wspaniały jak Dot, żaden produkt technologiczny nie jest bez wyzwań. Jednym z problemów, na który czasami napotykają właściciele Dot, jest błąd podczas próby zarejestrowania urządzenia w sieci Wi-Fi. W tym artykule pokażę, jak rozwiązać ten problem i poprawnie zarejestrować Dot, abyś mógł z niego korzystać.

Konfigurowanie Echo Dot

Bardzo częstym źródłem błędów rejestracji Echo Dot jest nieprawidłowo wykonana procedura konfiguracji. Zanim przejdziemy do sedna rozwiązywania problemów z błędami, najpierw upewnijmy się, że Twój Dot został prawidłowo skonfigurowany.

Konfiguracja Echo Dot pierwszej i drugiej generacji

 1. Rozpakuj Echo Dot i pobierz aplikację Alexa na swój telefon, jeśli jeszcze jej tam nie ma.
 2. Umieść Echo Dot w zasięgu routera WiFi i podłącz go. Powinieneś zobaczyć, że pierścień świetlny zmieni kolor na niebieski, a następnie pomarańczowy. Wtedy usłyszysz, jak Alexa się przywita.
 3. Nawigować do Ustawienia w aplikacji Alexa i wybierz Wi-Fi.
 4. Wybierz swoją sieć Wi-Fi i wybierz Połączyć.
 5. Wybierać Urządzenia Alexa z aplikacji i wybierz swoją kropkę Echo.
 6. Wybierać Dodaj urządzenie Alexa w Sieć Wi-Fi.
 7. Naciśnij i przytrzymaj przycisk akcji na Echo Dot, aż pierścień świetlny zmieni kolor na pomarańczowy.
 8. Wybierz swoje WiFi z listy, która pojawia się w aplikacji Alexa i wprowadź hasło sieciowe.
 9. Zapisz hasło w aplikacji Alexa.
 10. Wybierać Połączyć aby dołączyć Echo Dot do sieci Wi-Fi.

Konfiguracja Echo Dot trzeciej generacji

Amazon znacznie uprościł konfigurację kropek trzeciej generacji.

 1. Rozpakuj Echo Dot i pobierz aplikację Alexa na swój telefon, jeśli jeszcze jej tam nie ma.
 2. Umieść Echo Dot w zasięgu routera WiFi i podłącz go. Pierścień świetlny będzie się obracał przez około minutę. Wtedy usłyszysz, jak Alexa się przywita.
 3. Otwórz aplikację Alexa i postępuj zgodnie z instrukcjami, aby wprowadzić informacje o Wi-Fi.

To powinno być na tyle, aby skonfigurować Echo Dot w sieci Wi-Fi. Twój Dot powinien teraz znać własne szczegóły konfiguracji i połączy się ponownie za każdym razem, gdy wyłączysz i ponownie włączysz zasilanie lub przeniesiesz go do innego pokoju w domu. Możesz teraz umieścić Echo Dot w dowolnym miejscu w zasięgu dobrego sygnału bezprzewodowego w domu.

Napraw błędy urządzenia rejestrującego Echo Dot

Jeśli twoja kropka została poprawnie skonfigurowana, powinna teraz działać bez problemu. Jeśli masz problemy, wykonaj poniższe kroki rozwiązywania problemów, aby podłączyć Dot.

Zrestartuj swój router, zrestartuj swoją kropkę

Pierwszą rzeczą do wypróbowania: wyłącz go, a następnie włącz ponownie. Wiele usterek oprogramowania można rozwiązać, po prostu zaczynając od nowa. Uruchom ponownie Dot i uruchom ponownie router i sprawdź, czy to rozwiąże problem.

Aby ponownie uruchomić Echo Dot, wystarczy odłączyć go. Pozostaw go odłączony na co najmniej 10 sekund. Następnie podłącz go ponownie, poczekaj na ponowne uruchomienie i sprawdź, czy błąd sam się poprawił.

Jeśli nie, przejdź do routera. Chociaż inne urządzenia podłączone do routera mogą nadal działać prawidłowo, może występować problem z połączeniem. Naciśnij przycisk resetowania na routerze, aż wszystkie światła zgasną. Poczekaj na ponowne uruchomienie, a następnie sprawdź, czy błąd połączenia sam się poprawił. Możesz także odłączyć router, pozostawić go na ponad dziesięć sekund, a następnie podłączyć ponownie.

Wyrejestruj swoją kropkę

Kiedy zamawiasz nowy Echo Dot od Amazon, jest on zarejestrowany na Twoim koncie przed wysłaniem z Amazon. Jeśli jednak kupiłeś używaną kropkę, musisz ją wyrejestrować z konta poprzedniego właściciela, zanim będziesz mógł z niej korzystać. W idealnym przypadku pierwotny właściciel wyrejestrowałby go przed przekazaniem go Tobie, ale nie zawsze tak się dzieje. Czasami ludzie zapominają, a czasami po prostu decydują, że to nie ich problem.

Oto jak wyrejestrować Echo Dot, jeśli jesteś pierwotnym właścicielem:

 1. Odwiedź stronę Amazon i kliknij swoje Konto u góry. Następnie kliknij „Treść i urządzenia”.
 2. Wybierać Ustawienia z lewego menu i wybierz Echo Dot, który chcesz wyrejestrować.

 3. Wybierz Wyrejestruj przycisk obok kropki.

 4. Wybierz go ponownie, aby potwierdzić.

To zwalnia Echo Dot, aby można było zarejestrować się na czyimś koncie. Jeśli kupisz używaną Echo Dot, a pierwotny właściciel nie mógł lub po prostu nie mógł go wyrejestrować, skontaktuj się z obsługą klienta Amazon i poproś o ręczne wyrejestrowanie.

Możesz również wyrejestrować go za pomocą aplikacji Alexa, wybierając Ustawienia, Ustawienia urządzenia, wybór nazwę Echo Dot i przewiń w dół do Wyrejestruj.

Po wyrejestrowaniu kropki należy ponownie ręcznie skonfigurować kropkę echa, jak opisano powyżej.

Czasami Echo Dot może zostać błędnie zgłoszone jako zgubione lub skradzione i nie pozwoli Ci go zarejestrować. Kontakt z obsługą klienta Amazon za pomocą powyższego linku powinien pomóc w rozwiązaniu tego problemu. To kolejny znany problem, zwłaszcza jeśli urządzenie zostało zgłoszone jako zagubione w transporcie, a następnie sprzedane nieświadomemu nabywcy.

Uprość sieć

Jeśli rejestracja urządzenia nie stanowi problemu, być może nakładają się sieci Wi-Fi. Echo Dot czasami ma problemy z rozróżnieniem różnych kanałów lub sieci Wi-Fi w tej samej nieruchomości. Jednym ze sposobów na pokonanie tego jest wyłączenie wszystkich innych sieci lub drugich kanałów podczas rejestracji Echo Dot. Po zakończeniu możesz je ponownie włączyć.

Oto sposoby, które znam, aby naprawić błędy urządzenia rejestrującego Echo Dot. Znasz innych? Opowiedz nam o nich poniżej, jeśli tak!