Jak prowadzić wideoczat (FaceTime) na komputerze z systemem Windows

Czat wideo to jeden z najpopularniejszych i najbardziej użytecznych sposobów komunikacji w dzisiejszym świecie. Produkty Apple oferują FaceTime jako domyślną aplikację do rozmów wideo. Wersja dla systemu Windows nie jest oferowana, ponieważ FaceTime to zastrzeżona technologia należąca do firmy Apple. Obie firmy wydają się zadowolone z pozostawienia w spokoju, więc w najbliższej przyszłości nie oczekuje się żadnej wersji systemu Windows.

Jak prowadzić wideoczat (FaceTime) na komputerze z systemem Windows

Usuń „FaceTime dla Windows”

Niektóre witryny mogą twierdzić, że oferują aplikację FaceTime dla systemu Windows. Prawdopodobnie zdecydowana większość tych programów to złośliwe oprogramowanie. Jeśli pobrałeś program, który twierdzi, że jest FaceTime dla Windows, powinieneś natychmiast usunąć go z komputera.

Jeśli pobrałeś coś ze stron internetowych, które rzekomo oferują FaceTime dla Windows, odinstaluj je teraz.

Przejdź do folderu zainstalowanych programów na komputerze i użyj aplikacji do odinstalowywania, jeśli taka istnieje, wykonując następujące czynności:

  1. Użyj funkcji wyszukiwania, aby przejść do „Panelu sterowania”.

  2. Kliknij „Odinstaluj program”.

  3. Kliknij prawym przyciskiem myszy coś oznaczonego FaceTime lub jakikolwiek inny podejrzanie wyglądający program i kliknij „Odinstaluj”.

Alternatywnie użyj programu innej firmy, takiego jak CCleaner, aby wymusić usunięcie. Następnie uruchom pełne skanowanie antywirusowe przez noc, aby usunąć wszystko, co pozostawiła fałszywa aplikacja. Następnie uruchom Malwarebytes Anti-Malware, aby upewnić się, że nic nie przegapiło Twój program antywirusowy.

Alternatywy FaceTime dla systemu Windows

Istnieje wiele alternatyw FaceTime dla systemu Windows. Niestety nie są one kompatybilne. Nie będziesz w stanie wchodzić w interakcje z użytkownikiem FaceTime; oboje będziecie musieli korzystać z tej samej aplikacji do czatu wideo.

Skype

Skype to klasyczna alternatywa Windows dla FaceTime. Działa w podobny sposób, ale jest bardziej otwarty i będzie działać na większości urządzeń, Windows, Apple, Android lub cokolwiek innego. Rozmowy ze Skype'a na Skype'a są bezpłatne i możesz także Skype'a na komórkę lub telefon stacjonarny, jeśli zapłacisz niewielką sumę za połączenie. Jakość wideo i głosu jest zwykle bardzo dobra, a aplikacja pozwala również na wymianę plików, pisanie wiadomości i inne rzeczy podczas rozmowy.

Jitsi

Jitsi to aplikacja do czatowania wideo typu open source, która stawia bezpieczeństwo na pierwszym miejscu. Szyfruje cały ruch między komputerami, dzięki czemu cały ruch jest bezpieczny. Rozmów głosowych i wideo nie można monitorować, a nawet bezpiecznie prowadzić wideokonferencje. Chociaż możesz mieć konto i uzyskać dostęp do usług premium, tak naprawdę nie potrzebujesz konta, aby z niego korzystać, co jest fajne.

Facebook

Możesz prowadzić wideorozmowy na Facebooku, chociaż wielu nie zdaje sobie z tego sprawy. Chociaż wiele osób może mieć wątpliwości, czy udostępniać sieci społecznościowej jeszcze więcej danych do wykorzystania przeciwko nim, możliwe jest korzystanie z VoIP z poziomu platformy. Użyj aplikacji komputerowej dla systemu Windows, aby bezpłatnie dzwonić do innych użytkowników Facebooka na komputerze lub urządzeniu mobilnym. Działa dobrze i oferuje dobrą jakość połączeń, ale bez zabezpieczeń.

Powiększenie

Zoom stał się ostatnio jedną z najpopularniejszych aplikacji do rozmów wideo. Jest darmowy i łatwy w użyciu. Oferuje wsparcie dla dużych grup osób, dzięki czemu jest bardzo popularny w zastosowaniach akademickich i zawodowych. Jest tak popularny, że zaczął rywalizować z FaceTime, nawet na urządzeniach Apple.

Zawijanie

Jak już wiesz, nie ma FaceTime dla Windows, a żadna strona internetowa mówiąca inaczej nie mówi prawdy. Dobrą wiadomością jest to, że istnieje wiele alternatyw, z których można korzystać między systemami operacyjnymi.

Masz inne alternatywy FaceTime dla systemu Windows? Opowiedz nam o nich poniżej, jeśli tak!