Jak sfałszować lokalizację GPS na iPhonie?

Telefony z Androidem mają ten sam sprzęt GPS, co iPhone. Jednak ograniczenia iOS sprawiają, że uruchomienie przez telefon dowolnego fragmentu kodu prowadzącego do uruchamiania programów bez nadzoru jest albo ciężką bitwą, albo absolutną niemożliwością.

Jak sfałszować lokalizację GPS na iPhonie?

Czy jest więc sposób, aby oszukać iPhone'a, aby uwierzył, że jesteś w innym miejscu? Jest to możliwe, ale nie z prostymi poprawkami oprogramowania.

Przyjrzyjmy się bliżej, jak sfałszować swoją lokalizację GPS na iPhonie.

Oferta limitowana: 3 miesiące ZA DARMO! Zdobądź ExpressVPN. Bezpieczny i przyjazny dla przesyłania strumieniowego.

30 dniowa gwarancja zwrotu pieniedzy

Jak zmienić moją bieżącą lokalizację na iPhonie?

Fałszywa lokalizacja GPS może pomóc w niektórych grach, takich jak Pokémon Go. Jednak nie działa ze wszystkimi aplikacjami, a wiele aplikacji próbuje zapobiec podszywaniu się pod GPS.

Używanie fałszywej lokalizacji GPS w środowisku gry może skutkować wykryciem bana, w zależności od gry. Wiele aplikacji, na przykład Tinder czy Bumble, wymaga Twojej lokalizacji do działania. Innym doskonałym przykładem jest Twoja aplikacja pogodowa, która nie działa poprawnie z sfałszowanym GPS-em.

Powinieneś także wiedzieć, że Apple szybko rozpoznaje metody używane do fałszowania Twojej lokalizacji. Jeśli wykryją, że używasz „zakazanego” oprogramowania, mogą podjąć kroki w celu wyłączenia oprogramowania.

Oferta limitowana: 3 miesiące ZA DARMO! Zdobądź ExpressVPN. Bezpieczny i przyjazny dla przesyłania strumieniowego.

30 dniowa gwarancja zwrotu pieniedzy

Wreszcie, jeśli zdecydujesz się na jailbreak swojego iPhone'a, może to zepsuć lub nawet zablokować urządzenie na więcej niż jeden sposób, w tym unieważnienie gwarancji.

Z tych wszystkich powodów jailbreakowanie iPhone'a w celu uzyskania dostępu do fałszowania GPS jest dość ryzykownym sposobem na to. Ale jeśli nalegasz, oto jak sfałszować swoją lokalizację GPS na iOS.

Sfałszuj swoją lokalizację GPS przez jailbreaking Twojego iPhone'a

Z założenia jailbreak oznacza włamanie się do Twojego iPhone'a, dzięki czemu możesz zmienić większość natywnych ustawień. Będziesz miał trudności ze znalezieniem repozytorium jailbreak, które działa dobrze z systemem iOS 12 i nowszym. Tak, Apple nadąża za najnowszymi włamaniami.

Oferta limitowana: 3 miesiące ZA DARMO! Zdobądź ExpressVPN. Bezpieczny i przyjazny dla przesyłania strumieniowego.

30 dniowa gwarancja zwrotu pieniedzy

Ale jeśli posiadasz starsze urządzenie, które jest niższe niż iOS 12, powinieneś być w stanie je złamać. Instrukcje dotyczące uruchamiania jailbreaka wykraczają poza zakres tego artykułu, ale powinieneś przeczytać nasz przegląd jailbreakingu, aby dowiedzieć się, jak wykonać to zadanie.

Po jailbreaku iPhone'a dwie aplikacje Cydii mogą być warte Twojej uwagi: LocationHandle i akLocationX. Haczyk polega na tym, że akLocationX obsługuje urządzenia iOS z chipem A7, co oznacza iPhone'a 5s i iPady z tamtej epoki z systemem iOS 6 lub 7. LocationHandle to płatna aplikacja, która działa z iOS 9 i 10, ale będziesz musiał zainstalować joystick ekranowy.

Jak sfałszować moją lokalizację GPS na iPhonie bez jailbreaka?

Jeśli martwisz się zamurowaniem iPhone'a podczas jailbreakowania go, użyj tej metody, aby sfałszować swoją lokalizację bez jailbreakowania telefonu.

Ta metoda wymaga iBackupBot, narzędzia innej firmy do wprowadzania zmian w plikach kopii zapasowych. Po pierwsze, dla bezpieczeństwa wskazane byłoby utworzenie podstawowej kopii zapasowej niezmodyfikowanego systemu. Oto jak sfałszować swoją lokalizację GPS bez jailbreakingu.

 1. Po podłączeniu iPhone'a do komputera uruchom iTunes i kliknij ikonę iPhone'a, aby uzyskać dostęp do większej liczby opcji. Wybierz „Utwórz kopię zapasową teraz” (nie zaznaczaj opcji „Szyfruj iPhone'a”).
 2. Po wykonaniu kopii zapasowej zamknij iTunes i uruchom iBackupBot, który powinien automatycznie zlokalizować i otworzyć pliki kopii zapasowej.
 3. Teraz musisz poszukać pliku plist Apple Maps, który można znaleźć w jednej z dwóch lokalizacji: „Pliki aplikacji użytkownika > com.Apple.Maps > Biblioteka > Preferencje” lub „Pliki systemowe> HomeDomain> Biblioteka> Preferencje”.
 4. Po otwarciu pliku wyszukaj tag i wstaw następujący kod tuż pod nim:

  _internal_PlaceCardLocationSimulation

 5. Następnie możesz zamknąć iBackupBot, ale pozostaw iPhone'a podłączonego i nie otwieraj jeszcze iTunes.
 6. Przejdź do wyłączenia funkcji „Znajdź mój telefon” w następujący sposób:

  Ustawienia> Twój Apple ID> iCloud> Znajdź mój telefon (dotknij, aby wyłączyć)

 7. Dzięki temu możesz ponownie połączyć się z iTunes i przywrócić ze zmodyfikowanej kopii zapasowej.
 8. Uruchom Mapy Apple i przejdź do lokalizacji, w której chcesz się znaleźć.
 9. Uderz w dół okna, aby uzyskać informacje o lokalizacji i powinieneś dobrze zastosować funkcję Symuluj lokalizację. Dotknij, aby potwierdzić i sprawdzić, czy działa z innymi aplikacjami.
Utwórz kopię zapasową teraziBackupBotznajdź mojego IPhone'a

Inne sposoby sfałszowania swojej lokalizacji na iPhonie

iTools to aplikacja komputerowa, która działa z iOS 12 i starszymi (chociaż wielu użytkowników twierdzi, że działa na iOS 14). Jest wyposażony w menedżera plików oprócz fałszowania GPS. Aplikacja nie jest jednak do końca przyjazna dla użytkownika.

Musisz połączyć się z komputerem za pomocą kabla USB i przejść do funkcji lokalizacji wirtualnej. Następnie ręcznie usuniesz fałszywy znacznik GPS.

Do niedawna korzystanie z usługi VPN było najlepszym i najłatwiejszym sposobem na sfałszowanie lokalizacji GPS. NordVPN jest jednym z najpopularniejszych na iPhone'a i jest dostępny dla systemu iOS 9.0 lub nowszego. Będziesz jednak musiał za to zapłacić.

Rozwiązanie sprzętowe, na które wielu czekało

Podstawowym problemem użytkowników iPhone'a jest to, że Apple nie chce, aby ludzie podszywali się pod lokalizacje iPhone'a, więc zabraniają twórcom aplikacji pisania aplikacji na iOS, które mogłyby wykonać to zadanie.

Jednak w ostatnich miesiącach firma produkująca sprzęt stworzyła system zgodny z Apple, który pozwala na wirtualne przeniesienie urządzenia iOS w dowolne miejsce! Nie jest darmowy ani tani, ale działa dobrze i jest solidnym i niezawodnym rozwiązaniem.

GFAker to nazwa zarówno firmy, jak i produktu, i jest to zasadniczo małe urządzenie sprzętowe, do którego podłączasz iPhone'a lub iPada, tak jakbyś łączył się z komputerem Apple.

Jednak urządzenia GFaker prezentują się w systemie iOS jako zewnętrzne urządzenia GPS, korzystające z chipsetów zatwierdzonych przez Apple i zgodne ze standardem Apple External Accessory Framework. Następnie uruchamiasz dostarczoną aplikację, która nie wymaga jailbreakingu, aby ustawić żądaną lokalizację. Urządzenie GFAker, podszywające się pod nowy GPS, informuje wszystkie aplikacje działające na urządzeniu z systemem iOS, że Twoja aktualna lokalizacja jest tym, w czym zaprogramowałeś. Jest tak elegancki i prosty; pomyślisz, że masz telefon z Androidem.

GFAker jest dostępny w dwóch różnych modelach, GFAker Phantom i GFAker Pro. Phantom (289 USD) działa na wszystkich iPhone'ach i wersjach iOS od iOS 9 do iOS 15. Ma jednak jedno ograniczenie — nie podaje danych o wysokości, więc aplikacje, które są wyjątkowo „paranoidalne” w stosunku do współrzędnych GPS, mogą się temu sprzeciwiać. W przypadku 99% aplikacji nie stanowi to jednak problemu. GFaker Pro (279 USD) to starszy model, ale nadal działa doskonale z iOS 9 do 12 i wymaga dodatkowych kroków dla IOS 13 i 14, a być może później.

Chociaż te produkty mają swoją cenę (która znacznie wzrosła od 2020 r.), dla użytkowników potrzebujących niezawodnego i prostego rozwiązania GPS, GFAker wydaje się być najlepszym podejściem. Czasami, zwłaszcza w przypadku produktów Apple, rzeczywiście dostajesz to, za co płacisz.

Końcowe przemyślenia

Podsumowując, sfałszowanie lokalizacji GPS na iPhonie jest dość trudne, chyba że jesteś gotowy wyłożyć poważną gotówkę na usługę VPN lub urządzenie GPS GFaker.

Pamiętaj, że istnieje możliwość, że niektóre metody wymienione w tym artykule mogą działać z nowszym systemem iOS, chociaż Apple może je zablokować za pomocą nowej aktualizacji. Jeśli szukasz darmowego rozwiązania, iTools jest najlepszym rozwiązaniem.