Jak wyłączyć aktywny status na Facebooku?

Chociaż Facebook pozostaje jednym z najpopularniejszych sposobów łączenia się z innymi online, zdarzają się sytuacje, w których po prostu nie chcesz, aby Ci przeszkadzano. Na szczęście Facebook oferuje opcje ukrywania aktywności online, dzięki czemu możesz zachować prywatność podczas przeglądania Internetu. Poniżej pokażemy Ci, jak wyłączyć swój status Aktywny na Facebooku.

Jak wyłączyć aktywny status na Facebooku na PC?

Sama aplikacja Facebook nie jest tak naprawdę zależna od systemu. Jeśli używasz komputera stacjonarnego, bez względu na to, czy jest to komputer PC, Mac, czy nawet Chromebook, podstawowe polecenia są prawie takie same. Chociaż opcje aktywnego statusu bardzo się zmieniły z powodu aktualizacji, kroki są podobne w różnych systemach. Ważne kroki są szczegółowo opisane w odpowiednich sekcjach poniżej.

Jak wyłączyć aktywny status na Facebook Messengerze

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że Facebook ma dwa oddzielne systemy przesyłania wiadomości. Każdy z nich ma własne ustawienia aktywności, które możesz przełączać. Natywny czat działa jako wyskakujące okienko w samej aplikacji Facebooka. Okno Messenger pokazuje wszystkie wiadomości, które kiedykolwiek wysłałeś, chyba że wcześniej je usunąłeś. Aby edytować ustawienia dla każdego z nich, wykonaj następujące czynności:

Do natywnych wiadomości na Facebooku

 1. Na stronie głównej Facebooka kliknij ikonę komunikatora w prawym górnym rogu okna.

 2. Kliknij Opcje. To są trzy kropki u góry menu rozwijanego.

 3. Kliknij Wyłącz aktywny status.

 4. Wybierz opcję, a następnie kliknij OK. Zapoznaj się z poniższymi sekcjami dla każdej dostępnej opcji.

Na Facebooku Messengerze

 1. W lewym górnym menu kliknij ikonę koła zębatego.

 2. Z menu rozwijanego kliknij Ustawienia.

 3. W wyskakującym okienku wyłącz opcję „Pokaż, kiedy jesteś aktywny”.

 4. Kliknij Gotowe.

Facebook

Jak wyłączyć aktywny status na Facebooku dla jednej osoby?

Jeśli chcesz ukryć swój status Aktywny tylko przed jedną inną osobą, możesz to zrobić, wykonując następujące kroki:

 • Otwórz opcję Natywnego statusu Facebook Messaging Active, jak opisano powyżej.
 • W wyskakującym okienku kliknij przełącznik „Wyłącz stan aktywny tylko dla niektórych kontaktów”.
 • W wyświetlonym polu tekstowym wpisz nazwę kontaktu, przed którym chcesz ukryć swój status.
 • Po zakończeniu kliknij OK.

Facebook wyłącz status aktywny

Jak wyłączyć aktywny status na Facebooku tylko dla niektórych kontaktów?

Jeśli masz listę znajomych podzieloną na grupy, takie jak bliscy znajomi, rodzina i znajomi, możesz ukryć swoje statusy według tych grup, bez konieczności wprowadzania indywidualnych nazw kontaktów. Aby to zrobić, wykonaj kroki podane w poprzedniej sekcji, a następnie zamiast wpisywać nazwę kontaktu w polu tekstowym, wpisz nazwę grupy.

Co zrobić, jeśli nie możesz wyłączyć swojego aktywnego statusu na Facebooku

Jeśli wyłączyłeś swój aktywny status w aplikacji komputerowej Facebook, ale nadal wydaje Ci się, że jest on online dla Twoich kontaktów, możesz nadal mieć go włączony na swoim urządzeniu mobilnym. Musisz wyłączyć stan aktywny na wszystkich urządzeniach, na których masz włączoną aplikację Messenger. Niestety wyłączenie go w jednym systemie nie wpływa na pozostałe.

Jak wyłączyć aktywny status na Facebooku na Androidzie?

Jeśli masz Facebook Messenger dla Androida, wyłączenie aktywnego statusu jest podobne. Aby to zrobić, wykonaj czynności podane poniżej:

 1. Otwórz aplikację Messenger.

 2. Na ekranie głównym dotknij ikony swojego profilu w lewym górnym rogu.

 3. W sekcji Profil dotknij Aktywny status.

 4. Stuknij przełącznik dla Pokaż, gdy jesteś aktywny.

 5. Możesz teraz opuścić ten ekran.

Jak wyłączyć aktywny status na Facebooku na iPhonie?

Aplikacja mobilna Facebook, podobnie jak wersja na komputery, nie jest zależna od platformy. Te same kroki związane z wyłączaniem aktywnego statusu dla Androida dotyczą również iPhone'a. Zapoznaj się z krokami podanymi powyżej.

Jak trwale wyłączyć aktywny status na Facebooku?

Chociaż nie ma możliwości trwałego wyłączenia Twojej aktywności online na Facebooku, zapamiętuje on ustawienia aktywnego statusu dla wszystkich urządzeń, na których ją ustawiłeś. Jeśli wyłączysz status aktywności, pozostanie on wyłączony do czasu ponownego włączenia. Nawet aktualizacje wersji samej aplikacji nie włączają z powrotem stanu aktywnego dla użytkowników, którzy pozostawili ją wyłączoną.

Jak wyłączyć aktywny status w pokoju na Facebooku?

Facebook Rooms to odpowiedź Facebooka na wideokonferencje. To miejsce, w którym możesz zaprosić inne osoby ze swojej listy kontaktów do udziału w rozmowie wideo z wieloma użytkownikami. W związku z tym naprawdę nie ma sposobu, aby ukryć swój status aktywności przed kimkolwiek, kto jest już obecny w rozmowie.

Każdy, kto nie bierze udziału, nie zobaczy Twojej aktywności, ale jeśli zaakceptujesz zaproszenie do pokoju na Facebooku, wszyscy uczestnicy rozmowy będą wiedzieć, że jesteś online, ponieważ zobaczą, że się logujesz. Jeśli próbujesz ukryć swój status aktywności przed określonymi osobami, przed zaakceptowaniem zaproszenia sprawdź nazwiska uczestników w pokoju na Facebooku.

Dodatkowe często zadawane pytania

Dlaczego powinieneś wyłączyć aktywny status na Facebooku?

Wyłączenie statusu aktywności to tylko kwestia osobistych preferencji. Niektórzy ludzie nie mają nic przeciwko temu, że ludzie widzą, że są zalogowani, podczas gdy inni wolą nie informować innych, że są włączeni.u003cbru003eu003cbru003eJeśli nie chcesz, aby przeszkadzały Ci nagłe wiadomości od kontaktów podczas przeglądania osi czasu lub po prostu patrząc na posty, włączenie statusu aktywnego jest pożądaną opcją. To jest tak naprawdę kwestia prywatności bardziej niż cokolwiek innego. Jeśli nie chcesz, aby ludzie wiedzieli, kiedy logujesz się do Facebooka, dobrym pomysłem jest wyłączenie statusu aktywnego.

Co to jest status aktywności Facebooka?

Status aktywny to powiadomienie dla innych osób z Twojej listy kontaktów, że jesteś aktualnie zalogowany na swoje konto na Facebooku. Chociaż ludzie nadal mogą wysyłać Ci wiadomości, niezależnie od tego, czy jesteś online, czy nie, jeśli inni widzą, że jesteś aktywny, zwykle uprzejmie jest odpowiadać w odpowiednim czasie osobom, które wysyłają Ci wiadomość, ponieważ zobaczą, że jesteś zalogowany.u003cbru003eu003cbru003eTo może czasami być niekorzystna dla osób, które dopiero planują szybkie przeglądanie, lub dla tych, którzy nie chcą, aby im przeszkadzano. Dla tych, którzy nie mają nic przeciwko szybkiemu reagowaniu, funkcja aktywnego statusu tak naprawdę nie wpłynie na nich zbytnio.

Aktywny status na Facebooku

Unikanie niechcianych przerw

Facebook ułatwił ludziom komunikowanie się ze sobą, bez względu na czas i odległość. Jednak to ciągłe poczucie bycia podłączonym może być dla niektórych trochę za trudne. Na szczęście wyłączenie statusu aktywnego pozwala uniknąć niechcianych przerw.

Czy kiedykolwiek miałeś problem z wyłączeniem aktywnego statusu na Facebooku? Podziel się swoimi przemyśleniami w sekcji komentarzy poniżej.