Jak złożyć obudowę komputera z powrotem?

Jak złożyć obudowę komputera z powrotem?

Obraz 1 z 4

Jak złożyć obudowę komputera z powrotem?

Jak złożyć obudowę komputera z powrotem?
Jak złożyć obudowę komputera z powrotem?
Jak złożyć obudowę komputera z powrotem?
 • Jak zbudować komputer: internetowy przewodnik po budowaniu własnego komputera od podstaw
 • Jak rozebrać obudowę komputera?
 • Jak zainstalować zasilacz?
 • Jak zainstalować płytę główną?
 • Jak zainstalować procesor Intel
 • Jak zainstalować procesor AMD
 • Jak/gdzie prawidłowo zainstalować kable/przewody PC do dysków SSD, przełączników panelowych i innych elementów
 • Jak zainstalować nowy dysk twardy lub dysk SSD w komputerze?
 • Jak zainstalować i używać dysku SSD (dysku półprzewodnikowego)
 • Jak zainstalować napęd optyczny
 • Jak zainstalować kartę graficzną
 • Jak zainstalować karty rozszerzeń
 • Jak złożyć obudowę komputera z powrotem?

Sprawdź swoją listę kontrolną: czy zamontowałeś płytę główną, procesor, pamięć, dysk twardy lub SSD, napęd optyczny, kartę graficzną i jakiekolwiek karty rozszerzeń? Potem nadszedł czas, aby zakończyć pracę.

Warto poświęcić czas na odpowiednie uporządkowanie obudowy, ponieważ poprawia to przepływ powietrza i ułatwia dodawanie wszelkich przyszłych komponentów.

1. Uporządkuj kable

jak-założyć-obudowę-komputera-z powrotem-posprzątać-kable

Jeśli wnętrze komputera jest schludne i uporządkowane, uzyskasz lepszy przepływ powietrza i będzie chłodniej. Zgrabny komputer jest również łatwiejszy w obsłudze, jeśli będziesz musiał później zainstalować aktualizację.

Jednym ze sposobów na utrzymanie porządku w obudowie jest założenie opasek kablowych. Po prostu znajdź luźne kable biegnące w tym samym kierunku i zawiąż opaskę kablową wokół wiązki. Wsuń pasek przez sprzączkę i mocno go zaciągnij. Grzechotka powinna zatrzasnąć się na swoim miejscu i zatrzymać zwijanie się linki. Jeśli tak się nie stanie, oznacza to, że włożyłeś pasek w niewłaściwy sposób do sprzączki. Gdy skończysz, możesz odpiąć długi pasek. Aby uzyskać dodatkową schludność, przełóż pasek przez wnęki na napędy w etui. To zakotwiczy twoje kable z drogi.

2. Trzymaj kable z dala od wentylatorów

jak-wlozyc-obudowę-komputera-z powrotem-przechowywać-kable-bez-wentylatorów

Warto dwukrotnie sprawdzić, czy żaden z twoich kabli zasilających nie przeszkadza wentylatorom wewnątrz twojego komputera. Jeśli tak, ryzykujesz zerwanie kabli przy pierwszym włączeniu komputera. Wyciągnij luźne kable z drogi wentylatorów i zabezpiecz je opaskami kablowymi, jeśli to konieczne. Wentylator procesora (szczególnie w konstrukcjach Intela) jest często gorszym winowajcą zaczepiania kabli, więc sprawdź dokładnie ten jeden.

3. Dołącz przód

jak-założyć-obudowę-komputera-tył-razem-przymocować-przód

Sprawdź w instrukcji swojego etui dokładne instrukcje montażu. Jeśli zdjąłeś jej przód, nadszedł czas, aby ją ponownie założyć. Wyrównaj jego zaciski z otworami w etui i mocno dociśnij, aby go ponownie zamocować. Jeśli okaże się, że twój napęd optyczny wystaje zbyt daleko, prawdopodobnie zamontowałeś go nieprawidłowo. Odkręć śruby (lub mocowania, jeśli twoja obudowa jest bezśrubowa) i wsuń ją głębiej do obudowy. Wkręć go z powrotem i dopasuj przód obudowy.

4. Dołącz boki

jak-założyć-obudowę-komputera-tył-ze-mocować-boki

Sprawdź dokładnie instrukcję swojego etui, aby uzyskać pełne instrukcje montażu. W większości przypadków dopasowanie paneli bocznych polega na dopasowaniu ich klipsów do rowków po wewnętrznej stronie obudowy. Po kolei weź każdy panel, wsuń go na miejsce i przymocuj mocno śrubą.

Kup teraz obudowę PC na Amazon.co.uk