Recenzja Dell PowerEdge T100

Recenzja Dell PowerEdge T100

Obraz 1 z 2

it_photo_32090

it_photo_32087
Cena 760 GBP podczas przeglądu

Nowy serwer firmy Dell klasy podstawowej może być tylko systemem jednoprocesorowym, ale PowerEdge T100 obsługuje wybrane procesory Intel. Małe firmy szukające swojego pierwszego serwera mogą postawić na cenę nad wydajnością i zdecydować się na dwurdzeniowego Celerona lub wybrać moduły Pentium Dual-Core, Core 2 Duo, Xeon 3100 lub Xeon 3200.

Ceny T100 zaczynają się od ponad 300 funtów, a za to otrzymujesz podstawowy dwurdzeniowy Celeron 1,6 GHz, 512 MB pamięci i pojedynczy dysk twardy SATA 80 GB. Testowany system kosztuje ponad dwa razy więcej, ale Dell wyposażył go dla nas w przyzwoity dwurdzeniowy procesor Pentium E2220 2,4 GHz, współpracujący z hojnymi 4 GB pamięci 800 MHz DDR2. T100 był również wyposażony w 500 GB pamięci i kontroler RAID, co czyni go dobrym pakietem startowym z wysoką wydajnością.

Fizycznie T100 jest dobrze zbudowany, a mierzący tylko 45 cm głębokości jest również kompaktowy. Może i jest mały, ale jest miejsce na rozbudowę, ponieważ na przednim panelu znajduje się zapasowa wnęka na urządzenia o przekątnej 5,25 cala pod napędem DVD – dzięki czemu można dodać niezbędne urządzenie do tworzenia kopii zapasowych – podczas gdy płyta główna ma cztery wbudowane porty SATA, z których trzy są nadal dostępne w recenzji system.

Fizyczne bezpieczeństwo jest dobre: ​​dostęp do wnętrza można uzyskać tylko po zdjęciu metalowego panelu bocznego, dużą dźwignię zwalniającą na górze można zablokować, a przełącznik naruszenia obudowy łączy się z BIOS-em, aby ostrzec, jeśli został wyzwolony. Dostępnych jest pięć zewnętrznych portów USB, ale możesz skonfigurować serwer tak, aby wszystkie były wyłączone lub włączone tylko tylne. Istnieje również wewnętrzny zablokowany port USB, a płyta główna ma układ TPM (zaufany moduł platformy), który obsługuje funkcję BitLocker serwera 2008, umożliwiając szyfrowanie woluminu systemowego i konfigurowanie zaufanych ścieżek rozruchowych.

Wewnętrznie wszystko jest schludne i uporządkowane, a łatwy dostęp do wszystkich komponentów ułatwia modernizację. Procesor znajduje się na środku obudowy i jest montowany za pomocą dużego pasywnego radiatora. Chłodzenie jest dobrze obsługiwane, ponieważ procesor i radiator są osłonięte plastikową osłoną z dedykowanym wentylatorem.

Niżej znajduje się mała wnęka na napęd z miejscem na dwa dyski twarde i kolejny dedykowany wentylator. System został dostarczony z parą dysków Western Digital 7,2 tys. Jeśli tego nie chcesz, możesz podłączyć dyski bezpośrednio do płyty głównej, ale wbudowany kontroler nie obsługuje macierzy RAID. Nawet z zainstalowaną kartą RAID jest miejsce na wewnętrzną rozbudowę, ponieważ płyta główna oferuje dwa dodatkowe gniazda PCI Express i jedno gniazdo PCI.

Ponieważ prawdopodobnie jest to jedyny serwer w małej firmie, firma Dell nie zapewnia żadnych narzędzi do zdalnego zarządzania dla T100. Mimo że narzędzia OpenManage Server Manager i IT Assistant są zawarte na dołączonym dysku, nie obsługują tego serwera i nie można na nim zainstalować. Możesz bawić się narzędziem Dell System Build and Update, którego można używać do uruchamiania serwera w celu aktualizacji systemu BIOS, przeprowadzania diagnostyki, przeglądania sprzętu lub instalowania nowego systemu operacyjnego. Ta ostatnia funkcja prowadzi użytkownika przez konfigurację serwera, tworzenie macierzy RAID i partycji rozruchowej oraz konfigurowanie portów sieciowych. Aby załadować wybrany system operacyjny, najpierw podaj dane użytkownika i klucze, a następnie podnieś się i opuść serwer, aby rozpocząć jego ładowanie.

it_photo_32087

Jeśli zdecydujesz się na system operacyjny, firma Dell może dostarczyć go w postaci preinstalowanej. Chociaż nie jest to wliczone w cenę systemu the_review, mieliśmy wstępnie załadowany system Windows Small Business Server 2003. Przy pierwszym dostępie do serwera przeprowadził nas przez szybki proces instalacji, w którym wprowadziliśmy nasze dane biznesowe, hasło administratora i nazwę serwera, i byliśmy gotowi do działania w ciągu kilku minut. Jedynym udostępnionym narzędziem do zarządzania, które będzie działać na serwerze T100_, jest Menedżer pamięci masowej firmy Dell, który zapewnia lokalny interfejs zarządzania z dużą ilością informacji operacyjnych o kontrolerze oraz wszystkich dyskach fizycznych i logicznych.

Gwarancja

Gwarancja 3 lata na miejscu w następnym dniu roboczym

Oceny

Fizyczny

Format serwera Piedestał
Konfiguracja serwera Podwozie cokołowe

Edytor

Rodzina procesorów Intel Pentium
Częstotliwość nominalna procesora 2,40 GHz
Dostarczone procesory 1
Liczba gniazd procesora 1

Pamięć

Pojemność pamięci RAM 8 GB
Typ pamięci DDR2

Przechowywanie

Konfiguracja dysku twardego 2 dyski twarde Western Digital 7.2KSATA o pojemności 250 GB w nośnikach typu hot-swap
Całkowita pojemność dysku twardego 500
Moduł RAID Dell SAS 6/iR
Obsługiwane poziomy RAID 0, 1, JBOD

Sieć

Porty Gigabit LAN 1
MOP? nie

Płyta główna

Łącznie konwencjonalne gniazda PCI 1
Łącznie gniazda PCI-E x16 0
Łącznie gniazda PCI-E x8 2
Łącznie gniazda PCI-E x4 0
Łącznie gniazda PCI-E x1 0

Hałas i moc

Pobór mocy w stanie bezczynności 73W
Szczytowe zużycie energii 104W

Oprogramowanie

Rodzina systemów operacyjnych Nic