Jak przekreślić lub przekreślić tekst w niezgodzie

Discord stał się wiodącym na świecie serwerem czatu online, umożliwiając graczom, biznesmenom, grupom społecznościowym i niemal każdej innej grupie ludzi angażowanie się w czat głosowy i tekstowy online. Discord działa na modelu serwera, w którym każda grupa może mieć swój mały świat z unikalnymi regułami, botami dodającymi smaku, społecznościami członkowskimi i wieloma, wiele więcej.

Jak przekreślić lub przekreślić tekst w niezgodzie

Chociaż usługa jest naprawdę mocno zorientowana na komunikację głosową, aby umożliwić graczom koordynację gry online, część czatu usługi jest również bogata i w pełni funkcjonalna. W rezultacie Discord stał się bardzo popularną platformą dla szerokiej gamy społeczności poza grami.

Ponieważ jednak Discord oferuje różnorodne funkcje i możliwości, poznanie tajników korzystania z platformy może trochę potrwać. W tym artykule pokażę, jak dodać formatowanie do czatów tekstowych, korzystając z obsługi Discorda dla systemu formatowania tekstu Markdown.

Zrozumienie tekstu Markdown

Discord używa systemu formatowania „Markdown Text”, języka znaczników, który używa do formatowania zwykłego tekstu. Zasadniczo konwertuje to, co piszesz w postaci zwykłego tekstu, na kod HTML, który jest następnie renderowany w przeglądarce.

Pozwala użytkownikom na wpisanie zwykłego tekstu oraz kodów formatowania (które nie są skomplikowane ani długie), tworząc w ten sposób szeroką gamę efektów wizualnych przy bardzo niewielkim wysiłku dla osoby piszącej wiadomość. Obejmuje to możliwość pogrubienia tekstu, podkreślenia i innych podobnych efektów.

Markdown jest napisany w Perlu, bardzo popularnym języku programowania online. Podstawową ideą Markdown jest to, że jest łatwiejszy w użyciu niż HTML, dając te same efekty wizualne i bez konieczności otwierania i zamykania tagów.

Istnieje wiele opcji Markdown, a my podkreślimy każdą z podstawowych rzeczy, które możesz zrobić za pomocą tego przydatnego narzędzia tekstowego. Podstawowa zasada wszystkich tych kodów formatowania jest prosta: umieszczasz znak lub znaki specjalne zarówno przed tekstem, który chcesz przekształcić, jak i za nim. Umieszczenie go przed włącza efekt, a włożenie po wyłącza efekt. Wpisujesz kody bezpośrednio w oknie czatu Discord, a wyjściem, które wszyscy (i Ty) widzą w oknie czatu, jest przekształcony tekst.

Inne popularne witryny, takie jak Reddit, również używają Markdown, aby umożliwić użytkownikom łatwe dostosowywanie tekstu bez konieczności pisania kodu HTML.

Po usunięciu tego szybkiego podkładu przyjrzyjmy się, jak możesz użyć Markdown do tworzenia popularnych efektów tekstowych w Discord.

Jak korzystać z przecen

Aby właściwie używać przecen, ważne jest, aby zrozumieć, że musisz umieścić znaki przed i za tekstem. Na przykład: jeśli próbujesz utworzyć przecenę, musisz użyć dokładnej liczby kluczy, aby to zadziałało. Jeśli nie będziesz postępować zgodnie z przyjętymi protokołami, otrzymasz coś takiego:

Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, powyższy obrazek nie ma żadnego sensu i w rzeczywistości nie powinien tak wyglądać. Czytaj dalej, aby zobaczyć, jak wyglądają udane przeceny na Discordzie.

Tworzenie przekreślonego tekstu

Aby przekreślić, użyj podwójnego znaku „~” tyldy. (Tylda znajduje się po lewej stronie klawisza „1” na większości klawiatur).

Przykład:

Tworzenie pogrubionego tekstu

Dodanie dwóch gwiazdek „**” przed i po wstawieniu tekstu pogrubiony. Przykład:

Tworzenie tekstu pisanego kursywą

Kursywa dodajesz jeden gwiazdka po każdej stronie tekstu, który chcesz wykursywiać. Przykład:

Tworzenie podkreślonego tekstu

W celu podkreślenia dodajesz dwa znaki podkreślenia „_”. Przykład:

Łączenie efektów tekstowych

Możesz także łączyć efekty, po prostu łącząc kody. Powstaną trzy gwiazdki pogrubiony, kursywatekst. Przykład:

Możesz się naprawdę zaangażować (i głupio), łącząc wiele kodów. Znaczników to nie obchodzi. Znaczniki nie oceniają. Markup renderuje tylko to, co każesz mu renderować. Przykład:

Wstawianie tagów spoilera

Uwaga, spoiler: udaje im się cofnąć „Snap” w Avengers: Endgame. Jeśli jesteś na mnie zły za to, że ci to powiedziałem, musisz to przeboleć; film wyszedł kilka miesięcy temu. Ale jeśli to był dzień później i chciałbyś to powiedzieć na Discordzie, musiałbyś to cenzurować, aby uniknąć zrujnowania filmu dla wszystkich użytkowników na Twoim kanale Discord.

Aby wpisać tę wiadomość, jednocześnie dając ludziom opcję NIE zobaczenia jej, możesz użyć tagu spoilera. Dodanie dwóch znaków kreski „|” mówi Discordowi, aby ukrył tekst między podwójnymi rurami. Przykład:

Zauważ, że w wyświetlonym tekście spoiler jest zaciemniony? Jeśli użytkownik kliknie w czarny obszar, sekret zostanie ujawniony. W ten sposób możesz wpisać dowolne spoilery, a zrobią to tylko ci, którzy chcą je przeczytać. W tym momencie, jeśli w końcu coś zepsują dla siebie, to ich wina.

(Ponownie minęły miesiące. Przestań. Vader to też prawdziwy ojciec Luke'a, a Bruce Wayne to Batman. OK, wszyscy wiedzieli, że to ostatnie).

Notatka* dla tych, którzy nie są zaznajomieni, pasek znajduje się na klawiszu ukośnika odwrotnego na większości klawiatur. Naciśnij Shift+, aby uzyskać „|.”

Wstawianie pustych linii

Jeśli piszesz długą wiadomość (na przykład zły komentarz na temat tego, jak to jest) nieodpowiednie i złe aby ujawnić, że Black Widow umiera w Endgame) i chcesz podzielić to na akapity, możesz użyć Shift + Enter, aby utworzyć pustą linię w dowolnym miejscu komentarza. (Zauważ, że Shift + Enter nie pojawia się w oknie surowego tekstu, robi to samo, co w oknie wyjściowym).

Przykład:

Korzystanie z bloków kodu

Chociaż Markup nie ma funkcji specjalnie zaprojektowanej, aby umożliwić cytowanie innego użytkownika, istnieje częściowe obejście przy użyciu funkcji Code Block. Funkcja Code Block umożliwia podświetlenie kodu w tekście. Chociaż nie jest to cytat w sensie dosłownym, pozwala na stworzenie tekstu, który wyróżnia się wizualnie (ponieważ jest to inna czcionka).

Możesz utworzyć jednowierszowy blok kodu, stosując znak akcentu „`”, znajdujący się po lewej stronie 1 na większości klawiatur. Zawinięcie tekstu w znak grobu spowoduje, że będzie on wyglądał inaczej w tekście czatu.

Przykład:

Możesz także tworzyć wielowierszowe bloki kodu, umieszczając trzy akcenty na początku i na końcu tekstu.

Na przykład:

Często Zadawane Pytania

Niektóre funkcje Discorda mogą być trudne dla nowych użytkowników. Czytaj dalej, aby uzyskać więcej przydatnych informacji o Discordzie.

Czy możesz przekreślić SMS-a, który już wysłałeś?

Tak. Jeśli najedziesz kursorem na tekst, zobaczysz ikonę pinezki z napisem „Edytuj”. Kliknij tę opcję i dodaj swój u0022~~u0022 przed i po tekście. Naciśnij małą opcję „Zapisz” tuż pod tekstem, a Twój tekst będzie miał przez nią linię.

Czy mogę przekreślić czyjąś wiadomość?

Nie. Nawet jako właściciel serwera opcja edycji czyjejś wiadomości nie jest dostępna. Jeśli wiadomość Ci się nie podoba, możesz wstawić reakcję emoji lub usunąć wiadomość, klikając trzy pionowe kropki obok niej.

Końcowe przemyślenia

Ucząc się korzystania z Markdown, możesz stworzyć wiele różnych przydatnych efektów tekstowych podczas pisania w Discord. I na szczęście Markdown jest niezwykle łatwy do nauczenia.

Chociaż znaczniki są potężne, nie są wszechmocne i jest wiele rzeczy, których po prostu nie możesz zrobić. Powinno to jednak dać ci możliwość nieco rozjaśnienia czatów tekstowych. Masz jakieś inne sugestie dotyczące używania znaczników w Discord? Podziel się nimi z nami w komentarzach poniżej!