ERR_TOO_MANY_REDIRECTS – Jak naprawić Google Chrome

Jeśli jesteś użytkownikiem Chrome i widzisz komunikat „Błąd 3xx (net::ERR_TOO_MANY_REDIRECTS” lub „Ta strona ma pętlę przekierowań – ERR_TOO_MANY_REDIRECTS”, nie jesteś sam. Zdarza się to często i może być tymczasowe lub stałe w zależności od adresu URL odwiedzasz i konkretną przyczynę problemu.

ERR_TOO_MANY_REDIRECTS — Jak naprawić Google Chrome

Ten samouczek przeprowadzi Cię przez wszystko, co musisz wiedzieć o błędzie zbyt wielu przekierowań w Google Chrome.

Co to są przekierowania HTTP?

Przekierowania HTTP to metoda, dzięki której witryna kieruje przeglądarkę na inną stronę zamiast tej, do której prowadzi łącze. Może to być spowodowane konserwacją, przemieszczeniem strony lub innymi przyczynami. Na przykład firma może zmienić nazwę swojej domeny i przekierować witrynę ze starej domeny na witrynę korzystającą z nowej domeny.

Chrome może poradzić sobie z maksymalnie 20 przekierowaniami bez podawania błędu, ale po przekroczeniu tego progu zgłosi błąd „ERR_TOO_MANY_REDIRECTS”.

Transakcja przebiega mniej więcej tak:

 • Przeglądarka wysyła wiadomość GET do serwera WWW
 • Serwer odpowiada komunikatem 3xx z przekierowanym adresem URL
 • Przeglądarka potwierdza wiadomość i przechodzi pod nowy adres
 • Przeglądarka ładuje witrynę

Pętla przekierowania polega na tym, że przeglądarka jest wysyłana do przekierowanego adresu URL, który kieruje ją z powrotem do oryginalnego adresu URL, który przekierowuje ją ponownie i tak dalej. Jest to zaskakująco łatwe dla administratora witryny. Pokażę ci, co możesz zrobić, jeśli zobaczysz błąd zbyt wielu przekierowań w Google Chrome.

Zbyt wiele przekierowań jako gość

Jeśli odwiedzasz witrynę, możesz wyczyścić pamięć podręczną przeglądarki i pliki cookie.

 1. Otwórz Chrome i wybierz menu rozwijane Chrome u góry. Menu Chrome
 2. Następnie wybierz Więcej narzędzi > Wyczyść dane przeglądania… z rozwijanego menu możesz również wpisać Ctrl+Shift+Del aby otworzyć okno w następnym kroku. Menu Więcej narzędzi Chrome
 3. Teraz kliknij pole wyboru obok Obrazy i pliki w pamięci podręcznej. Dane przeglądania Chrome
 4. Następnie kliknij Wyczyść dane. Dane przeglądania Chrome 2

Teraz spróbuj ponownie podać adres URL, który spowodował błąd. Teraz powinieneś być w stanie przeglądać witrynę.

Jeśli to nie zadziała, wypróbuj inną przeglądarkę. Jeśli działa inna przeglądarka, ale Chrome tego nie próbuje:

 1. Rodzaj chrome://rozszerzenia w pasku adresu Chrome i naciśnij Wchodzić.
 2. Teraz spróbuj wyłączyć rozszerzenia pojedynczo, klikając przycisk przełączania pod rozszerzeniem, ponownie przetestuj witrynę po wyłączeniu każdego z nich. Rozszerzenie do Chrome

Pamiętaj, aby wyłączyć jeden z nich przed ponownym przetestowaniem, w przeciwnym razie nie będziesz wiedział, który z nich jest przyczyną problemu. Celem jest sprawdzenie, czy możesz odizolować przyczynę problemu od konkretnego rozszerzenia Chrome.

Zbyt wiele przekierowań jako administrator witryny

Jeśli zarządzasz lub prowadzisz witrynę, masz pracę do wykonania. Masz ustawione przekierowanie, które albo zapętla się, albo powtarza się zbyt wiele razy. Sprawdźmy, które przekierowania powracają, abyś mógł rozwiązać problem na zapleczu administracyjnym Twojej witryny.

 1. Przejdź do sprawdzania przekierowań i wpisz swój adres URL
 2. Wybierz analizuj, aby zobaczyć, co przekierowuje i dokąd
 3. Zidentyfikuj przekierowania, które wracają do siebie
 4. Zmień zapętlone przekierowania za pomocą interfejsu administracyjnego swojej witryny

„Zmień zapętlone przekierowania za pomocą interfejsu administracyjnego swojej witryny” może brzmieć trochę luźno, ale dokładna metoda zależy od platformy, z której korzysta Twoja witryna. Na przykład w WordPressie możesz używać wtyczki przekierowania lub musisz zmodyfikować plik .htaccess. W Joomla możesz używać Redirect Managera, w Magento możesz użyć narzędzia Rewrite Management. Masz pomysł.

Wszystko, co musisz zrobić, to zidentyfikować przekierowanie powodujące problem, a następnie rozwiązać problem na dowolnej platformie używanej do administrowania witryną, odwołując się do dokumentacji platformy i firmy hostingowej w celu uzyskania wskazówek.

Po rozwiązaniu problemu ponownie dokładnie przetestuj łącza, aby upewnić się, że poprawka działa zgodnie z oczekiwaniami.

Przeadresować

Istnieją różne rodzaje przekierowań, wszystkie z kodami zaczynającymi się od 3xx.

 • 301 – Strona przeniesiona na stałe.
 • 302 – Strona internetowa chwilowo niedostępna.
 • 303 — Służy do przekierowywania po PUT lub POST, aby zapobiec odświeżeniu strony.
 • 307 – Strona internetowa chwilowo niedostępna z powodu czegoś zaplanowanego. Następca przekierowań 302 dla HTTP 1.1.
 • 308 – Stałe przekierowanie z innego powodu.
 • 300 – Specjalne przekierowanie, które nie jest często używane.
 • 304 – Specjalne przekierowanie wskazujące na odświeżenie pamięci podręcznej dla buforowanych stron internetowych.

Dlaczego używane są przekierowania

Istnieje wiele uzasadnionych powodów, dla których warto korzystać z przekierowań i zdziwiłbyś się, jak często są one używane. Najczęstszym powodem korzystania z przekierowania jest przeniesienie strony do nowego hosta lub adresu URL. Jeśli dużo pracowałeś nad SEO, nie chcesz stracić wszystkiego, gdy przenosisz stronę.

Zamiast tego używasz przekierowania 301, aby poinformować przeglądarki i wyszukiwarki, że Twoja strona została przeniesiona. To nadal przyciąga użytkowników do strony i zachowuje wszystkie korzyści SEO, które zarobiłeś.

Przekierowanie 302 lub 307 jest przydatne, jeśli testujesz stronę lub aktualizujesz ją, aby była zgodna ze stylem lub nową technologią. Jeśli struktura adresu URL ma pozostać identyczna, wystarczy dodać tymczasowe przekierowanie przed publikacją strony w rzeczywistości.

Przekierowania są bardzo przydatne do zarządzania witryną bez utraty soku SEO lub odwiedzających. Wymagają opieki i testów, ale mogą być bardzo przydatnym narzędziem.

ERR_TOO_MANY_REDIRECTS Zabierz na wynos

Istnieje wiele powodów, dla których ERR_TOO_MANY_REDIRECTS mogą pojawiać się w Chrome, ale nie wszystkie problemy są związane z Chrome. Zacznij od sprawdzenia witryny w innej przeglądarce, aby sprawdzić, czy dzieje się to tylko w Chrome, a następnie przejdź do diagnozowania i rozwiązywania problemu.

Jeśli masz jakieś sugestie dotyczące sposobów obsługi zbyt wielu przekierowań, prosimy o komentarz poniżej.