Jak eksportować dane w Nike Run Club

Jeśli korzystasz z Nike Run Club, już wiesz, że eksportowanie danych do Strava i niektórych innych aplikacji śledzących jest o wiele większym problemem niż powinno. Wiele osób używa Stravy do jazdy na rowerze, a NRC do biegania i oficjalnie nigdy się nie spotkają. Jeśli jesteś w takiej samej sytuacji, istnieją rozwiązania. Nie są ładne, ale działają. W tym artykule omówimy ich wybór.

To niesamowicie irytujące, gdy marki nie ze sobą współgrają. Jedynym przegranym jest konsument, a ponieważ to my płacimy za te usługi, nie jest w porządku, że przegrywamy. Niemniej jednak, gdzie jest wola, jest sposób. W takim przypadku istnieje kilka sposobów. Z tego artykułu dowiesz się, jak wyeksportować dane z Nike Run Club do Strava.

Nike Run Club to bardzo skoncentrowana aplikacja z dużym wsparciem dla poprawy kondycji, osiągania zysków i śledzenia postępów.

Eksportowanie danych z Nike Run Club

Główną opcją eksportowania danych z Nike Run Club jest użycie zwykłej aplikacji lub aplikacji internetowej. Najlepiej używać standardowej aplikacji, a nie losowej strony internetowej, ponieważ eksport zawiera dużo danych. Do eksportowania możesz użyć wszystkiego, co chcesz.

Dwie dostępne aplikacje to SyncMyTracks na Androida i RunGap na iOS. Obie aplikacje działają dobrze z Nike Run Club i Strava.

Opcja 1: Użyj SyncMyTracks

SyncMyTracks to aplikacja premium, która wymaga niewielkiej opłaty. Możesz zainstalować go na swoim telefonie razem z Nike Run Club. NRC nie działa z Android Wear. Będziesz musiał podać swój login NRC do SyncMyTracks, aby uzyskać dostęp do danych biegu, ale to wszystko. Po zakończeniu biegu dane są gromadzone i automatycznie eksportowane do serwisu Strava.

Projekt nie jest najładniejszy, ale aplikacja wykonuje swoją pracę. Czasami synchronizacja między aplikacją a Stravą się nie dzieje, więc miej ją na oku. Jeśli SyncMyTracks zakończy synchronizację, wymuś zatrzymanie, a następnie otwórz je ponownie. Powinien następnie pobrać dane i wysłać je do Strava.

Opcja 2: Użyj RunGap

Jeśli używasz iPhone'a lub Apple Watch z Nike Run Club, możesz użyć RunGap. Jest prawdopodobnie bardziej dopracowany niż SyncMyTracks i współpracuje z szeregiem usług. RunGap robi to samo; pobiera dane biegu NRC i eksportuje je do Strava. Funkcja synchronizacji jest automatyczna i pozwala wybrać, czy można importować dane, jak i je eksportować.

Projekt jest doskonały. RunGap jest prosty, ale skuteczny, a elementy nawigacyjne są łatwe w użyciu. Aplikacja jest bezpłatna, ale zawiera zakupy w aplikacji.

Aplikacje internetowe do eksportu danych z Nike Run Club

Jedna konkretna aplikacja internetowa, n+exporter, jest często zalecana do eksportowania danych z Nike Run Club do Strava i jest nawet wspomniana na stronie internetowej Strava. Jest też aplikacja na iOS, ale większość ludzi korzysta z tej strony. Oto jak korzystać z n+exporter w Nike Run Club.

  1. Odwiedź n+eksportera.
  2. Wprowadź dane swojego konta Nike Run Club
  3. Wybierać „Połącz się z Nike+”.
  4. Daj mu minutę na dostęp do danych na urządzeniu, a wyświetli tabelę z Twoimi biegami. Następnie możesz ręcznie wybrać opcję eksportu pliku GPX lub TCX zgodnie z potrzebami.

Pliki GPX wydają się działać dobrze ze Strava. Proces jest ręczny, ale zajmuje kilka sekund. Plik jest mały, więc nie zużywa dużo danych, a przesyłanie jest równie proste. Zaloguj się do Strava, wybierz pomarańczowy ‘+’ w prawym górnym rogu, wybierz „Prześlij aktywność”, następnie wybierz plik i jesteś złoty!