Ucieczka z Tarkowa: jak znaleźć wyciąg

Escape from Tarkov (EFT) to hiperrealistyczna strzelanka pierwszoosobowa (FPS), a nie tylko FPS typu run-and-gun. Po zakończeniu najazdów i grabieży musisz wydobyć, aby zachować swoją skrytkę. Bez wydobycia stracisz prawie wszystko, jeśli nie masz ubezpieczenia.

Ucieczka z Tarkowa: jak znaleźć wyciąg

Jeśli zastanawiasz się, jak dotrzeć do punktu wydobycia, jesteśmy tutaj, aby Ci pomóc. Ten przewodnik przeprowadzi Cię przez niezbędne kroki. Damy ci nawet kilka przydatnych wskazówek, dzięki którym będziesz mógł jeszcze bardziej cieszyć się grą.

Jak znaleźć wyciąg w Escape From Tarkov?

Jeśli nie wydobędziesz przed upływem czasu, stracisz swój cenny łup! Możesz sprawdzić minutnik, naciskając jednokrotnie „O”. Dwukrotne naciśnięcie „O” spowoduje wyświetlenie listy punktów ewakuacji.

 1. Podczas raidu należy okresowo naciskać „O”, aby sprawdzić, ile czasu pozostało.

 2. Naciśnij dwukrotnie „O”, aby wyświetlić listę punktów ekstrakcji.

 3. Wybierz punkt ewakuacji, którego chcesz użyć, lub te, z których możesz korzystać.

Jak wydobyć w ucieczce z Tarkowa?

Zwykle są dwa rodzaje punktów wydobycia, te ze znakami zapytania i te bez. Ten ostatni jest dość łatwy w użyciu. Z drugiej strony punkty ze znakami zapytania będą wymagały dodatkowych działań i warunków.

 1. Znajdź dogodny punkt wyjścia.

 2. Podróżuj tam, walcząc o przeżycie.

 3. Podejdź do punktu ewakuacji i poczekaj, aż licznik czasu zacznie odliczać.

 4. Jesteś bezpieczny, wylecz i przygotuj się do następnej rundy.

Punkty ekstrakcji ze znakami zapytania są losowe, co do wymagań i warunków. Niektóre giną po użyciu ich przez innego gracza, a inne wymagają kluczy lub innych specjalnych przedmiotów. Niektóre punkty szybko wygasają, więc lepiej się pospiesz.

Od czasu do czasu znajdują się również punkty ewakuacji pojazdów. Wydobywanie ich wymaga czasu i kosztuje trochę pieniędzy. Od Ciebie zależy, czy jest to właściwy punkt do użycia.

Jednak nie jesteś jedyną osobą, która chce wydobywać. Inne PMC i Scav dotrą do łatwych lub gwarantowanych punktów ewakuacji. Będziesz musiał walczyć i pozostać przy życiu, zanim będziesz mógł wydostać się ze swoimi łupami.

Zawsze miej się na baczności, rozglądaj się dookoła i badaj punkty ewakuacji w sesjach offline. Mapy możesz znaleźć na stronach internetowych, które szczegółowo opisują wszystko, co musisz wiedzieć. Zapamiętaj kluczowe szczegóły, a odkryjesz, że podróżujesz szybciej.

Alternatywnie możesz wydrukować mapę i umieścić ją obok siebie. Na niektórych z tych map zanotowano kluczowe szczegóły. Połącz to ze swoją wiedzą.

Jak uciec z Tarkowa?

Obecnie nie ma innych sposobów na zdobycie Escape from Tarkov poza pobraniem oficjalnego launchera. Gra jest obecnie w fazie beta i w najbliższym czasie nie trafi na Steam ani na żadne inne platformy, takie jak Epic Games. Aby pobrać grę, musisz wejść na oryginalną stronę internetową.

 1. Przejdź do EscapeFromTarkov.com.
 2. Wybierz „Zamów w przedsprzedaży”.
 3. Wybierz wydanie, które chcesz kupić.
 4. Zapłać wymaganą kwotę.
 5. Przejdź do strony swojego profilu w witrynie.
 6. Wybierz „Zainstaluj”.
 7. Poczekaj, aż program Battlestate Games Launcher zakończy pobieranie.
 8. Zainstaluj program uruchamiający.
 9. Uruchom program uruchamiający i zaloguj się.
 10. Pobierz Escape from Tarkov przez program uruchamiający.
 11. Poczekaj na zakończenie pobierania.
 12. Zainstaluj i graj.

Upewnij się, że nie usuniesz programu startowego Battlestate Games po zainstalowaniu EFT. Bez programu uruchamiającego nie będziesz mieć dostępu do gry. Zakładając, że proces instalacji przebiegnie bezproblemowo, możesz od razu zacząć grać.

Planowane jest dodanie Escape from Tarkov do Steam, ale będzie to musiało poczekać do oficjalnej premiery. Może nawet pojawić się na konsolach w przyszłości.

Jak korzystać z mapy celnej w Escape From Tarkov?

Zwyczaje są często reklamowane jako najlepsza mapa dla początkujących, aby nauczyć się grać w tę grę. Punkty odradzania i ewakuacji są proste i zapewnia dużo osłony, która pomaga w poruszaniu się. Ponieważ najlepsze punkty zainteresowania znajdują się w pobliżu centrum, nowi gracze i Scavs mogą pozostać przy życiu bez wpadania na PMC.

Przyjrzyjmy się interesującym punktom mapy celnej:

 • 3-piętrowy budynek akademika

Ten budynek jest ważny dla niektórych zadań, a także ma najlepsze łupy na mapie. Ponieważ jest to budynek akademika, będziesz musiał być przygotowany na wiele walk w zwarciu. Długie korytarze są dobre do walk na średnim dystansie, ale częściej będziesz się zbliżać.

Aby w pełni zbadać ten obszar, będziesz potrzebować kluczy. W przeciwnym razie możesz być zadowolony, zbierając resztki łupów.

Reshala, boss, i jego ochroniarze odradzają się w tym budynku. Możesz również znaleźć The Marked Room, trzecie piętro i pokój 314.

 • Dwupiętrowy budynek akademika

To jest blisko 3-piętrowego budynku. Jest bardzo podobny i tutaj pojawia się również Reshala. Potrzebujesz też kluczy.

 • Nowa stacja benzynowa

Oprócz bycia spawnem Reshala, gracze mogą tu przybyć po dobre łupy. Łupem mogą być klucze, broń, Bitcoin i nie tylko. Zbiega się tutaj wielu graczy, więc przygotuj się na walkę.

 • Budowa

Scavs pojawiają się tutaj często, więc gracze z misjami zabijania Scavów lubią odwiedzać tę lokalizację. To przyzwoity punkt obserwacyjny, ale w zamian możesz zostać szybko zauważony. Niestety nie ma tu zbyt wiele łupów.

 • Obszar składowania celnego

To miejsce jest świetne na zaopatrzenie, ale garaże nad głową pozwalają innym na zasadzki. Początkujący powinni zdobyć tutaj trochę podstawowych łupów na początek.

 • Obszar celny/kierunek pociągu

W tym interesującym miejscu pojawia się wielu graczy i będziesz potrzebować kluczy, aby w pełni go zbadać. To nie jest najlepsze miejsce do odpoczynku. Jeśli nie masz tutaj żadnego questu, radzimy szybko odejść.

 • Plac wysyłkowy/magazyny

Ten obszar przemysłowy nie ma wielu łupów. PMC zwykle pojawiają się tutaj, więc powinieneś być ostrożny.

 • Stara stacja benzynowa

Często jest to punkt ewakuacji, ale pojawiają się tu NPC Scavs. Łupów też nie ma.

 • Kominy/Kocioł

PMC generalnie wydobywają się tutaj, zwłaszcza jeśli odrodziłeś się po stronie celnej. W pobliżu zwykle jest dużo łupów. Jeśli uda ci się tu odrodzić, uważaj się za szczęściarza.

Customs to świetna mapa do rozpoczęcia nauki gry. Kiedy jesteś bardziej pewny siebie, możesz przeprowadzać najazdy na innych mapach.

Jak wyodrębnić jako Scav w Escape From Tarkov?

Nie ma dużej różnicy, jeśli chodzi o wyodrębnianie jako Scav. Główną różnicą są różne punkty ewakuacji z PMC. Możesz nacisnąć „O”, aby sprawdzić punkty, a następnie zaplanować tam swoją podróż.

Scavs mają zwykle więcej opcji, jeśli chodzi o wydobywanie. Sprawdź swoją mapę, aby zobaczyć, co najlepiej zrobić. Zwróć uwagę, że różne miejsca i czasy odrodzenia będą wymagały za każdym razem zmiany podejścia.

Dodatkowe często zadawane pytania

Jak wygrać w Ucieczce z Tarkowa?

Dopóki uciekniesz żywy i zdobędziesz trochę łupów, jesteś zwycięzcą. Musisz wybrać najlepsze miejsca do łupienia i starać się unikać walki tam, gdzie to możliwe. Jeśli nie masz innego wyjścia, jak tylko się ukryć, będziesz musiał oddać wszystkie swoje strzały.

Ulecz się, gdy masz chwilę i upewnij się, że nie masz żadnych efektów statusu na swojej postaci. Kiedy prowadzisz nalot PMC, staraj się nie zabierać ze sobą zbyt dużo cennego sprzętu. Zamiast tego możesz zabrać ze sobą sprzęt Scav, jeśli uda ci się wydobyć z nalotu.

Opracuj strategię, zapoznaj się z mapą, a odniesiesz większy sukces. Zawsze znajdź najlepszy punkt ucieczki, aby uciec. Jeśli jesteś w pobliżu opcjonalnego punktu wydobycia, możesz iść i spróbować wydobyć.

Ulepsz swoją kryjówkę, jeśli masz fundusze. Możesz wrócić do walki w pełni wyleczony i wyposażony w lepszy sprzęt.

Jak wydobyć na starych stacjach benzynowych?

Udaj się tam i stań w strefie ewakuacji. Upewnij się, że jesteś w środku, w przeciwnym razie minutnik się nie pojawi. Po zakończeniu odliczania udało Ci się wyodrębnić z nalotu.

Jak działają punkty ekstrakcji?

Możesz stać nieruchomo i czekać na odliczanie czasu lub spełnić dowolne wymagania. Sprawdź swoją mapę, a będziesz wiedział, jakie warunki należy spełnić przed wydobyciem w określonych punktach. Punkty ewakuacji pojazdów będą wymagały trochę pieniędzy i czasu, zanim będziesz mógł odejść.

Co to jest ekstrakcja?

Ekstrakcja ma miejsce, gdy opuścisz mapę, zanim skończy się czas na najazd. Musisz udać się do punktu ewakuacji. Jeśli tego nie zrobisz, nie będziesz w stanie zatrzymać swoich łupów.

Biegnij lub zgiń

Wszyscy gracze Escape from Tarkov muszą wiedzieć, jak wydobywać. Teraz, gdy już wiesz, jak to zrobić, możesz zacząć plądrować. Im więcej łupów masz, tym lepsze będą Twoje wrażenia z gry.

Jaka jest twoja ulubiona mapa do gry w Escape of Tarkov? Czy miałeś wcześniej szczęście, grając w Customs? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.