Jak naprawić błąd Err_quic_protocol_error w Google Chrome

Czy od czasu do czasu widzisz Err_quic_protocol_error w Google Chrome? Czy czasami nie możesz przeglądać witryn w Chrome, ale korzystanie z innych przeglądarek jest w porządku? ten Err_quic_protocol_error to sporadyczny błąd, który często może być kłopotliwy w rozwiązywaniu problemów, ale TechJunkie ma na to odpowiedź. Oto jak naprawić Err_quic_protocol_error w Google Chrome.

Jak naprawić błąd Err_quic_protocol_error w Google Chrome

Google Chrome musi być jedną z najbardziej stabilnych przeglądarek. Istnieje od lat i jest rozwijany przez firmę, w której interesie jest możliwość szybkiego i bezpiecznego surfowania. Chociaż wyprzedzony przez Firefox Quantum pod względem szybkości i funkcji, Chrome jest nadal używany przez miliony i nadal stanowi bazę dla innych przeglądarek korzystających z Chromium.

Wydana wersja przeglądarki jest bardzo stabilna, ale przeglądarka Chrome zawiera wiele eksperymentalnych funkcji, które często nie są obsługiwane przez różne urządzenia i strony internetowe. Pamiętaj, że często funkcje muszą zostać wycofane, aby zapobiec problemom, takim jak zmiana automatycznego odtwarzania dźwięku, która przypadkowo wyciszyła gry przeglądarkowe online. Chociaż rzadko, takie rzeczy się zdarzają i są ceną, jaką płacimy za najnowocześniejszą przeglądarkę.

Naprawianie błędu Err_quic_protocol_error

Krótkie słowo na tych stronach, które oferują naprawienie tego błędu za pomocą pobrania. Nie potrzebuje go i jest bardzo prostą poprawką. Chociaż nie wymieniam żadnych nazw, strony oferujące jedno narzędzie rozwiązują wszystkie panaceum na Chrome, Windows lub jakikolwiek inny program, który sprzedaje olej węża. Nawet jeśli oferują łatkę specjalnie dla tego błędu, nie potrzebujesz jej, więc używaj tych witryn ostrożnie.

Protokół QUIC jest w rzeczywistości dość interesujący, ale zamiast zakopywać nagłówek, pokażę ci, jak naprawić błąd, zanim go omówię.

ten Err_quic_protocol_error wydaje się, że dzieje się to w sieciach światłowodowych z szybkimi routerami. Nie mam pojęcia, dlaczego tak się dzieje, ale wolniejsze routery ADSL lub ADSL2 nie wydają się mieć tego problemu. Tak czy inaczej, oto jak to naprawić.

 1. Otwórz Chrome, wpisz „chrome://flagi' w pasku adresu i naciśnij Wchodzić. Pasek wyszukiwania Chrome
 2. Wyszukaj lub zlokalizuj „Eksperymentalny protokół QUIC’. Ustawienia flag Chrome
 3. Zaznacz pole po prawej i zmień ustawienie z Domyślna do Wyłączony. Ustawienia flag Chrome 2
 4. Uruchom ponownie Chrome, aby zmiana zaczęła obowiązywać.

To powinno wystarczyć, aby naprawić Err_quic_protocol_error w większości sytuacji. Widziałem kilka, w których tak się nie stało, a jedyną opcją było odinstalowanie, a następnie ponowne zainstalowanie Chrome. Jeśli musisz to zrobić, oto jak. Po ponownej instalacji Chrome ponownie zaznacz flagę QUIC, jak powyżej, aby zatrzymać to ponownie.

W systemie Windows:

 1. Otwórz menu Start systemu Windows i znajdź Google Chrome. Menu Start systemu Windows
 2. Kliknij wpis prawym przyciskiem myszy i wybierz Odinstaluj.
 3. Pobierz nową kopię stąd.
 4. Wybierz instalator i uruchom, aby zainstalować.

Na Macu:

 1. Kliknij prawym przyciskiem myszy ikonę Chrome w Docku i wybierz Zrezygnować.
 2. Użyj Findera, aby zlokalizować Chrome i przeciągnij ikonę do Kosza.
 3. Pobierz nową kopię i zainstaluj.

Jeśli musisz ponownie zainstalować, ta metoda powinna zachować wszystkie ulubione i ustawienia. Zastępuje podstawowe pliki Chrome nowymi i pobiera zakładki i wszystko inne z innego miejsca na komputerze. Teraz Chrome powinien działać dobrze bez Err_quic_protocol_error.

Protokół QUIC

Protokół Quick UDP Internet Connections (QUIC) to eksperymentalny mechanizm transportu sieciowego, nad którym pracuje Google. Chodzi o to, aby ostatecznie zastąpić protokół TCP. Zmniejszając narzut TCP i multipleksując strumienie, zamiast robić je kolejno, QUIC ma być znacznie, znacznie szybszy niż TCP.

Typowe połączenie TCP obejmuje pojedynczy strumień i wiele połączeń między przeglądarką a miejscem docelowym. Przed wysłaniem pierwszego pakietu danych rzeczywistych następuje uzgadnianie, potwierdzenie, synchronizacja, konfiguracja i wstępny transfer danych. Powoduje to opóźnienie i stwarza możliwość powstawania wąskich gardeł. Jeśli jeden pakiet TCP utknie, pozostałe utkną za nim, powodując opóźnienie.

Z drugiej strony QUIC został zaprojektowany z myślą o szybkości. Zamiast wielu komunikatów konfiguracyjnych TCP, QUIC robi to w jednym komunikacie. QUIC wykorzystuje również multipleksowanie UDP, które umożliwia przekazywanie dalszych wiadomości, nawet jeśli jedna z nich utknie. Zawiera również wbudowaną kontrolę przeciążenia dla maksymalnej wydajności.

Kolejną cechą QUIC jest kontrola błędów. Z łatwością radzi sobie z utraconymi pakietami i zarządza utratą dzięki spekulacyjnej retransmisji. TCP korzysta z unikania przeciążenia, ale jest to ograniczone do szybszych lub mniej przeciążonych sieci. Wolniejsze lub zawodne sieci powodują problemy związane z TCP. QUIC ma własny system granic i tempa pakietów, który pomaga obsługiwać pakiety opóźnione lub utracone.

QUIC jest rozwijany od sześciu lat i nadal nie jest ukończony. Siłą napędową tego rozwiązania jest Google, ale najwyraźniej obsługuje go mniej niż 1% serwerów internetowych. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o QUIC, ten zasób jest doskonały.