Jak wyjść z Roku z powrotem do zwykłej telewizji

Prawdopodobnie przydarzyło Ci się to w pewnym momencie – nigdzie nie można znaleźć połączenia internetowego, najnowszy odcinek Twojego ulubionego programu nie został przesłany lub Twoja ulubiona platforma do przesyłania strumieniowego działa po prostu zbyt wolno.

Jak wyjść z Roku z powrotem do zwykłej telewizji

Kiedy zdarzają się takie rzeczy, gadżet, taki jak kij do przesyłania strumieniowego Roku, może szybko stać się bardzo bezużyteczny. Ale to nie znaczy, że nie możesz już korzystać z telewizora. Zawsze jest telewizja kablowa, dla tych, którzy ją mają. Jeśli nie masz pewności, jak wrócić do tego po zbyt długim poleganiu na Roku, oto kilka sztuczek, które powinny pomóc.

Jak wyłączyć kij Roku?

Istnieje kilka sposobów na wyłączenie kija strumieniowego Roku. Niektóre są dostępne w całej ofercie Roku, a inne będą wymagały od ciebie sprytu lub zakupu nowych akcesoriów sterujących. Oto, jak możesz manipulować kijem Roku.

wyjdź z roku

Wyłącz telewizor

Jeśli wyłączysz telewizor, twój kij Roku również się wyłączy. Ale jeśli ponownie włączysz telewizor z podłączonym kijem Roku, prawdopodobnie domyślnie przejdzie on do odtwarzacza Roku. Wyjmij kij Roku przed ponownym uruchomieniem telewizora.

Ustaw automatyczne wyłączanie na Roku 4

Roku 4 ma dwie dodatkowe funkcje, których urządzenia starszej generacji nie udostępniają. Możesz ustawić odtwarzacz tak, aby wyłączał się automatycznie lub możesz go wyłączyć ręcznie.

Roku

W celu automatycznego wyłączenia wykonaj następujące kroki:

  1. Wyświetl ekran główny na Roku.
  2. Użyj pilota, aby przejść do menu Ustawienia.
  3. Wybierz System.
  4. Idź do władzy.
  5. Wybierz opcję Automatyczne wyłączanie.

Spowoduje to wyłączenie odtwarzacza Roku, jeśli pozostanie on bezczynny przez 30 minut.

W przypadku ręcznego lub na żądanie wyłączenia wykonaj następujące kroki:

  1. Wyświetl ekran główny na Roku.
  2. Użyj pilota, aby przejść do menu Ustawienia.
  3. Wybierz System.
  4. Wybierz Moc.
  5. Wybierz Wyłącz z opcji zasilania.

Na pilocie nie ma przycisku automatycznego wyłączania ani przycisku zasilania na pamięci USB, który może to ułatwić.

Użyj innych inteligentnych gadżetów

Innym sposobem na wyłączenie urządzenia Roku, aby telewizor automatycznie powrócił do kabla, jest użycie inteligentnej listwy lub listwy zasilającej z dołączonym przyciskiem zasilania. Dzięki tym akcesoriom nie musisz chodzić aż do telewizora, aby odłączyć odtwarzacz Roku. Są one szczególnie przydatne, jeśli masz odtwarzacz Roku starszej generacji bez dostępnej funkcji wyłączania w menu ustawień.

Zmień źródło w swoim telewizorze

Powinno to być dość oczywiste, nawet jeśli po raz pierwszy korzystasz z inteligentnego telewizora. Jeszcze zanim pojawiły się inteligentne telewizory, wiele zwykłych telewizorów umożliwiało zmianę źródła wejścia A/V.

Dzięki temu zawsze możesz szybko przełączać się między telewizją kablową, konsolą PS, Xbox, strumieniem PC, DVR i innymi źródłami. Dlatego, aby wrócić do zwykłego telewizora, zawsze możesz po prostu użyć pilota, aby przełączyć źródło z odtwarzacza USB Roku z powrotem na zwykłe wejście kablowe.

Wyłączanie Roku na telewizorze Roku

Oto coś bardzo interesującego, co czasami możesz zrobić na niektórych telewizorach. Jeśli chcesz wyłączyć Roku, ale masz smart TV Roku, możesz całkowicie wyłączyć jego funkcje i sprawić, by telewizor działał jak zwykły telewizor bez systemu operacyjnego.

Proces może się różnić w zależności od modelu, ale zawsze powinno działać przywracanie ustawień fabrycznych. Jeśli możesz znaleźć konkretny proces przywracania ustawień fabrycznych telewizora, możesz go użyć, aby przywrócić ustawienia domyślne. Oznacza to, że po ponownym uruchomieniu wszystkie informacje z Roku znikną.

To oczywiście oznacza, że ​​będziesz musiał ponownie skonfigurować swoje konto Roku. Jeśli zdecydujesz się nie łączyć z Internetem, nie będziesz w stanie skonfigurować systemu operacyjnego Roku, a zatem będziesz mieć zwykłego telewizora. Ale znowu może to nie działać przez cały czas. Telewizory TCL Roku wykazały wyższy wskaźnik sukcesu dzięki tej konkretnej metodzie niż inne marki.

Czy zwykła telewizja jest już tego warta?

Nie wyprzedzajmy się jeszcze. Chociaż prawdą jest, że wiele osób lubi oglądać seriale telewizyjne i programy typu reality show przez cały dzień, nadal duży procent populacji używa swoich telewizorów do czegoś więcej.

Weźmy na przykład oglądanie sportu. Jeśli jesteś prawdziwym fanem sportu, telewizor Roku smart TV lub kij do strumieniowania Roku nie zapewni Ci najlepszego wyboru krajowych i międzynarodowych kanałów sportowych. W tym celu będziesz musiał przełączyć się z powrotem na telewizję kablową lub satelitarną. Czy używasz zwykłego telewizora do czegoś innego, czego nie możesz znaleźć na Roku poza sportem i wiadomościami? Jeśli tak, daj nam znać, czego Twoim zdaniem brakuje na liście odtwarzania kanałów Roku w sekcji komentarzy poniżej.