Łatwe poprawki błędów ERR_NETWORK_CHANGED w systemie Windows

Jeśli widzisz błędy ERR_NETWORK_CHANGED na komputerze z systemem Windows, zwykle jest to spowodowane błędną konfiguracją w ustawieniach sieci. Na szczęście istnieje kilka prostych sposobów, aby to naprawić, dzięki czemu będziesz mógł szybko przeglądać strony.

Łatwe poprawki błędów ERR_NETWORK_CHANGED w systemie Windows

Większość osób, które to zgłaszają, korzysta z Google Chrome, ale zwykle nie jest to wina Chrome, to tylko składnia używana przez Chrome. Jeśli natkniesz się na błąd w Edge, powie coś w stylu „Hmmm, to jest krępujące”. Nie jest to najbardziej pouczający komunikat o błędzie. Jestem pewien, że się zgodzisz!

Jak naprawić błędy ERR_NETWORK_CHANGED w systemie Windows?

Błąd ERR_NETWORK_CHANGED zwykle wskazuje, że dokonano zmiany w konfiguracji sieciowej na Twoim komputerze. Ta zmiana polega na zatrzymaniu lub przerwaniu połączenia sieciowego między przeglądarką a Internetem. Właśnie z tym musimy się uporać, aby naprawić błąd.

Może to być spowodowane błędną konfiguracją, oprogramowaniem VPN lub problemami z DNS. Każdy z nich jest prosty do rozwiązania.

Uruchom ponownie komputer i router

Jak zaleca większość działu IT, zacznij od ponownego uruchomienia komputera i sieci.

 1. Uruchom ponownie komputer i router.
 2. Teraz sprawdź, czy Twoje połączenie internetowe jest uruchomione, nawet jeśli Twoja przeglądarka jest błędna.
 3. Sprawdź, czy podczas próby przeglądania na komputerze nie jest aktywna programowa sieć VPN.

Jeśli nadal widzisz błąd, czas wypróbować następne rozwiązanie.

Zresetuj konfigurację TCP/IP

Nie chcę Cię zanudzać szczegółami działania Internetu, ale Internet komunikuje się za pomocą szeregu protokołów, które definiują sposób przesyłania i interpretowania informacji. Jeśli niektóre z nich mają problemy, takie jak TCP/IP, otrzymasz błędy.

Oto jak zresetować TCP/IP na swoim komputerze:

 1. Otwórz menu Start, wpisz „wiersz polecenia“, a następnie kliknij Uruchom jako administrator. Menu startowe
 2. Teraz wpisz „resetowanie netsh int ip’ i hit Wchodzić. Wiersz polecenia
 3. Ponownie przetestuj połączenie za pomocą przeglądarki internetowej.

Zresetowanie protokołu TCP/IP zwykle załatwia sprawę, a następnie Windows ponownie ładuje ustawienia domyślne karty sieciowej i nadpisuje wszelkie błędy konfiguracji, które spowodowały błąd. Jeśli to nie zadziałało, czytaj dalej.

Sprawdź swoje ustawienia DNS

Jeśli żadne z innych rozwiązań nie zadziałało, będziesz chciał sprawdzić ustawienia DNS.

 1. Otwórz menu Start, wpisz „Panel sterowania”, a następnie kliknij aplikację. Menu startowe
 2. Następnie przejdź do Sieć i Internet. Menu panelu sterowania
 3. Teraz kliknij Centrum sieci i udostępniania i wybierz Zmień ustawienia adaptera w lewym okienku. Jak naprawić błędy ERR_NETWORK_CHANGED w Windows-2?
 4. Kliknij prawym przyciskiem myszy kartę sieciową i wybierz Nieruchomości.
 5. Atrakcja Protokół internetowy w wersji 4 i kliknij Nieruchomości w oknie.
 6. Jeśli Uzyskaj adres serwera DNS automatycznie jest zaznaczony kliknij inny przycisk, „Użyj następującego DNS…”, Dodaj 8.8.8.8 i 8.8.4.4 jako serwery. Kliknij ok i powtórz test. Jeśli masz określone serwery DNS, zmień ustawienie na automatyczne, kliknij OK i przetestuj ponownie. Jak naprawić błędy ERR_NETWORK_CHANGED w Windows-3?

Jeśli problem dotyczył DNS, powinno to naprawić. Jeśli nadal widzisz błędy ERR_NETWORK_CHANGED w swojej przeglądarce, zresetuj całkowicie Twoją kartę sieciową. Zmusi to system Windows do całkowitego przeładowania konfiguracji.

 1. Ponownie otwórz Panel sterowania i przejdź do sieci i Internetu. Menu panelu sterowania
 2. Jak poprzednio, wybierz Zmień ustawienia adaptera w lewym okienku. Jak naprawić błędy ERR_NETWORK_CHANGED w Windows-2?
 3. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy kartę sieciową i wybierz Wyłączyć. Ikona powinna zmienić kolor na szary i prawdopodobnie zobaczysz komunikat „utracono połączenie sieciowe”, w porządku.
 4. Kliknij prawym przyciskiem myszy swoją kartę sieciową i wybierz Włączyć. Niech system Windows załaduje konfigurację, a następnie przetestuje ponownie.

W każdym przypadku, który widziałem, całkowite zresetowanie karty sieciowej naprawiło błąd. Nie oznacza to, że nie wróci, ale przynajmniej będziesz wiedział, która metoda działa najlepiej, jeśli to się powtórzy!

Naprawianie błędów sieciowych

Z różnych powodów zdarzają się błędy sieciowe i zawsze wydaje się, że jest to najgorszy moment. Jednak teraz wiesz, jak naprawić błąd i możesz wrócić do tego, co robiłeś.

Czy udało Ci się rozwiązać problem? Czy błąd pojawia się tylko podczas korzystania z niektórych aplikacji? Daj nam znać poniżej.