Jak anulować zamówienie Etsy jako kupujący lub sprzedawca?

Jako jedna z największych witryn e-commerce Etsy oferuje prawie każde rękodzieło, jakie można znaleźć. Jednak ogromny wybór może często prowadzić do błędnych decyzji zakupowych. Niezależnie od tego, czy jesteś nowy na platformie, czy robisz na niej zakupy od jakiegoś czasu, możesz nagle zechcieć anulować niedawno złożone zamówienie. Jeśli tak, to dobrze trafiłeś.

Jak anulować zamówienie Etsy jako kupujący lub sprzedawca?

W tym artykule wyjaśnimy wszystko, co należy wiedzieć o anulowaniu zamówień na Etsy. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak anulować zamówienie z kontem kupującego lub bez niego. A jeśli jesteś sprzedawcą, również mamy dla Ciebie przydatne porady.

Jak anulować zamówienie jako kupujący na Etsy z kontem?

Sprzedawcy mają prawo zaakceptować lub odrzucić prośbę o anulowanie na Etsy. Oznacza to, że jeśli kupiłeś przedmiot i uznałeś, że ci się nie podoba, musisz skontaktować się bezpośrednio ze sprzedawcą i poprosić o anulowanie zamówienia.

Zanim przejdziesz dalej, upewnij się, że transakcja została przeprowadzona zgodnie z zasadami anulowania Etsy. Jeśli jeszcze nie zapłaciłeś ani nie otrzymałeś zamówienia, a sprzedawca zgadza się na anulowanie na Twoją prośbę, proces zostanie automatycznie zakończony.

Możesz również poprosić o anulowanie zamówienia przed lub po wysyłce. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że sprzedawca zgodzi się na anulowanie zamówienia, jeśli nie wysłał jeszcze przedmiotu. Z drugiej strony, jeśli przedmiot został już wysłany, możesz poprosić o zwrot pieniędzy i odesłać przedmiot.

Oto kroki, które pomogą Ci rozpocząć proces anulowania:

Anuluj zamówienie przed wysyłką

Jeśli od złożenia zamówienia minęły mniej niż dwa dni, przedmiot mógł jeszcze nie zostać wysłany. Oto jak poprosić o anulowanie zamówienia w takim przypadku:

 1. Zaloguj się na swoje konto na www.etsy.com.

 2. Przejdź do sekcji „Twoje konto” w prawym górnym rogu strony głównej.

 3. Otwórz sekcję „Zakupy i recenzje” z menu rozwijanego.

 4. Znajdź zamówienie, które chcesz anulować.
 5. Po prawej stronie zamówienia zobaczysz status zamówienia „Nie wysłane”. Pod nim będzie link z napisem „Request Cancellation”. Kliknij na to.
 6. Zobaczysz automatycznie wygenerowaną wiadomość dla sprzedającego. Edytuj wiadomość, aby dodać więcej informacji dotyczących oferty. Możesz podać powód anulowania lub cokolwiek, co Twoim zdaniem sprzedawca powinien wiedzieć o ofercie. Możesz także ponownie napisać wiadomość, jeśli chcesz.
 7. Kliknij „Prześlij” i poczekaj na odpowiedź sprzedawcy.

Anuluj zamówienie po wysyłce

Jeśli od złożenia zamówienia minęły więcej niż dwa dni, prawdopodobnie jest ono już wysłane.

Oto kroki, jak anulować zamówienie Etsy po wysyłce.

 1. Odwiedź www.etsy.com.
 2. Kliknij „Zaloguj się” w prawym górnym rogu ekranu.
 3. Kliknij ikonę swojego konta w prawym górnym rogu. To ikona z napisem „Ty” pod spodem.
 4. Przejdź do sekcji „Zakupy i recenzje” w menu rozwijanym.
 5. Znajdź zamówienie, które chcesz anulować i wybierz „Skontaktuj się ze sklepem”. Zobaczysz pustą wersję roboczą wiadomości.
 6. Poinformuj sprzedawcę, że chcesz anulować zamówienie, wysyłając mu wiadomość. Wpisz wiadomość i kliknij „Wyślij”, aby kontynuować.

Sprzedawca otrzyma Twoją prośbę o anulowanie i zdecyduje, czy kontynuować.

Jak anulować zamówienie jako kupujący na Etsy bez konta?

Użytkownicy, którzy składają zamówienie na Etsy bez konta, mogą anulować swoje zamówienie, o ile odbywa się to zgodnie z polityką anulowania firmy.

Dla kupujących, którzy nie mają konta, skontaktowanie się z serwisem transakcyjnym Etsy to jedyny sposób na anulowanie zamówienia.

Wykonaj poniższe czynności, aby anulować zamówienie bez konta Etsy:

 1. Otwórz wiadomość e-mail z potwierdzeniem danego zamówienia Etsy. Jest to wiadomość e-mail pochodząca z tego adresu: [email protected] .
 2. Odpowiedz na tego e-maila i powiedz, że chcesz anulować zamówienie. Wspomnij, że e-mail jest dla sprzedającego.

Jak anulować zamówienie jako sprzedawca na Etsy

Zanim anulujesz zamówienie jako sprzedawca na Etsy, upewnij się, że spełnia ono wymagania dotyczące zasad anulowania. Nie zapomnij również poprosić o zwrot pieniędzy za niewykorzystane etykiety wysyłkowe dla tego zamówienia i zebrać wszystkie dostępne informacje do swoich danych.

Jeśli nie możesz sfinalizować transakcji, najlepiej najpierw wysłać kupującemu wiadomość w Wiadomościach Etsy, zanim ją anulujesz. Oto jak to zrobić:

 1. Przejdź do sekcji „Zamówienia i dostawa” w Menedżerze sklepu.
 2. Znajdź zamówienie, o którym mowa.
 3. Kliknij przycisk wiadomości na zamówieniu.
 4. Wpisz wiadomość i kliknij „Wyślij”.

nie ma innego sposobu na rozwiązanie problemu, oto jak anulować ofertę:

 1. Przejdź do www.etsy.com i zaloguj się na swoje konto.
 2. Przejdź do Menadżera Sklepu.
 3. Wybierz „Zamówienia i wysyłka”.
 4. Przejdź do sekcji „Anuluj zamówienie”, klikając „Więcej działań”, a następnie „Anuluj” w nakładce „Szczegóły zamówienia”. Dodatkowo, tylko na komputerze, możesz kliknąć ikonę z trzema kropkami obok zamówienia i wybrać „Anuluj”.
 5. Wybierz powód anulowania. Zobaczysz również kwotę zwrotu dla kupującego.
 6. (Opcjonalnie) Wyślij kupującemu wiadomość z pola tekstowego pod sumą zwrotu. Możesz dać im znać, że zgadzasz się na anulowanie zamówienia lub najpierw wyjaśnić, dlaczego anulowałeś zamówienie.
 7. Wybierz „Anuluj zamówienie”.

Po anulowaniu zamówienia kupujący otrzyma zwrot pieniędzy, a anulowanie wejdzie w życie natychmiast. Kupujący może wystawić recenzję w ciągu 48 godzin po anulowaniu.

Jeśli jednak kupujący złożył zamówienie za pomocą innej metody płatności niż Etsy Payments, musisz dokonać zwrotu za pomocą tej metody.

Możesz zobaczyć listę anulowanych zamówień w sekcji „Zamówienia i wysyłka”, a następnie „Zakończono”.

Dodatkowe często zadawane pytania

Co mogę zrobić, jeśli sprzedawca nie anuluje zamówienia?

Jeśli sprzedawca odmówił anulowania zamówienia lub pomocy w realizacji wniosku, możesz otworzyć sprawę zamówienia. Oto jak to zrobić:

1. Wejdź na etsy.com i przejdź do sekcji „Twoje konto”. Jeśli korzystasz z aplikacji, zaloguj się i dotknij „Ty”.

2. Przejdź do „Zakupy i recenzje”.

3. Wybierz „Pomoc przy zamówieniu” obok danego zamówienia. W przypadku użytkowników aplikacji wystarczy dotknąć zamówienia i wybrać przycisk „Pomoc przy zamówieniu” pod tym zamówieniem.

4. Kliknij lub dotknij „Nadal potrzebujesz pomocy?”

5. Wybierz „Tak, chcę otworzyć sprawę”.

6. Wybierz przyczynę i wybierz „Dalej”.

7. Podaj wszystkie informacje dotyczące sprawy i wybierz „Prześlij”, aby zakończyć.

Jeśli złożyłeś zamówienie bez konta i chcesz otworzyć sprawę, musisz najpierw zarejestrować konto, połączyć je z zamówieniem i otworzyć sprawę.

Po otwarciu sprawy sprzedawca musi odpowiedzieć na Twoją prośbę w ciągu trzech dni. Jeśli sprzedawca jest nieaktywny lub odmawia anulowania zamówienia, możesz eskalować sprawę i zlecić pośrednictwo Etsy. Oto jak to zrobić:

1. Zaloguj się na swoje konto na etsy.com.

2. Przejdź do sekcji „Zakupy i recenzje”.

3. Kliknij „Wyświetl sprawę” obok danego zamówienia.

4. Wybierz sprawę, którą chcesz eskalować.

5. Kliknij „Eskaluj”.

Etsy rozpatrzy sprawę i podejmie ostateczną decyzję. Będą współpracować zarówno z Tobą, jak i ze sprzedawcą, aby upewnić się, że mają wszystkie informacje potrzebne do podjęcia właściwej decyzji. Możesz przyspieszyć ten proces, podając jak najwięcej szczegółów w żądaniu dziennika spraw. Wszelkie zdjęcia, rachunki lub oceny osób trzecich są mile widziane.

Na koniec pamiętaj, aby przed złożeniem zamówienia zawsze zapoznać się z regulaminem sklepu. Pomoże to uniknąć niepotrzebnego otwierania i rozwiązywania spraw, ostatecznie oszczędzając czas i frustrację zarówno Tobie, jak i sprzedawcy.

Czy rezygnacja jako sprzedawca szkodzi Twojej zdolności do sprzedaży na Etsy?

Wielu sprzedawców jest zaniepokojonych zbyt dużą liczbą anulowań wpływających na ich ranking w wyszukiwaniach. Nadal nie ma oficjalnego oświadczenia Etsy mówiącego, że zbyt wiele anulowań może negatywnie wpłynąć na ranking sklepu. Jednak to, co może zaszkodzić twojej pozycji, to połączenie złych recenzji i odwołań.

Niektórzy sprzedawcy bardzo rygorystycznie przestrzegają zasad dotyczących braku anulowania i często wysyłają przedmioty, które kupujący wcześniej chciał anulować. Takie sytuacje mogą prowadzić do negatywnych recenzji i otwierania spraw z negatywnymi wynikami, co może zaszkodzić ocenom sklepu.

Mimo że nie ma oficjalnych zasad Etsy stwierdzających, że rezygnacje liczą się na Twoją niekorzyść, firma zawsze może podjąć decyzję, która wpłynie na strumień przychodów sklepu. Dlatego mądrze jest zdywersyfikować swoje miejsca sprzedaży i nie polegać zbytnio na jednym miejscu.

Proste anulowanie zamówienia Etsy

Anulowanie zamówienia nigdy nie jest przyjemnym doświadczeniem, niezależnie od sklepu. Podczas gdy niektórzy giganci handlu elektronicznego oferują automatyczne anulowanie zamówień, Etsy nieco skomplikowało ten proces. Jednak dopóki masz cierpliwość i masz uzasadniony powód do anulowania zamówienia, nie powinno być żadnych problemów.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci dowiedzieć się wszystkiego o anulowaniu zamówienia w Etsy. Pamiętaj, aby zawsze wysyłać SMS-y do sprzedawcy przed zaangażowaniem się w Etsy. A jeśli jesteś sprzedawcą, najpierw skontaktuj się z kupującym.

Dlaczego zazwyczaj musisz anulować zamówienie na Etsy? Czy napotkałeś jakiekolwiek problemy podczas procesu? Podziel się swoimi doświadczeniami w sekcji komentarzy poniżej.